Kaip atskirti tikrą odą nuo dirbtinės?

Autorius:

publikuota:

oda

Šiuo metu sparčiai populiarėjanti eco oda kartais priverčia suabejoti, rankose – tikros ar dirbtinės odos gaminys. Aukštos kokybės eco oda tiek savo išvaizda, tiek liečiant gali ne juokais sutrikdyti. O kartais ir pardavėjai yra linkę nuslėpti ir patikinti, kad gaminys yra natūralios odos. Tačiau eco oda iš tiesų nėra lygu natūrali oda, nes jos gamyboje yra naudojamos natūralios odos drožlės ir medvilnė, kurios yra klijuojamos ir gaunamas odos pakaitalas. Tokiu atveju, dirbtinė oda net ir kvapu primena natūralią odą. Taigi, kaip atskirti, ar tai yra natūrali, ar dirbtinė oda, galima keliais pagrindiniais būdais.

Vienas pačių paprasčiausių – tai tarptautinis gamintojo ženklinimas, kuris gali būti įspaustas (pvz. ant batų pado ar viduje) arba prikabintas odos lopinėlis, kuris žymi, kad gaminys yra iš natūralios odos. Taip pat gali būti užrašas, tarkime angų kalba – „genuine leather“, kuris reiškia natūrali oda.

Jeigu šio ženklinimo ant gaminio nėra, o pardavėjas tikina, kad tai tikrai natūralios odos gaminys, patikrinkite odos vidinę pusę ir pjovimo kraštą. Natūralios odos vidinė dalis yra švelni, tarsi su pūkeliu. Natūralios odos gaminiai beveik visada turi aiškų ir niekaip neapdirbtą pjovimo kraštą, nėra jokių kantelių ar kitokių užbaigimų. Tokiu atveju aiškiai matosi, žiūrite į odinį ar netikros odos produktą.

Taip pat oda turi savybę sugrįžti į pirminę būklę be liekamųjų reiškinių, tai reiškia, kad sulenkus odą, ji lengvai grįžta, nepalikdama lenkimo žymės. Oda yra lanksti ir minkšta, todėl neturėtų trūkinėti ar skeldėti.

Dirbtinė oda turi ir nemalonų, aitrų, chemines medžiagas primenantį kvapą. Natūralios odos kvapas tikriausiai visiems gerai pažįstamas, todėl net ir iš kvapo lengvai galima pažinti odinį gaminį.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *