LED panelių montavimas: į ką atkreipti dėmesį?

Autorius:

publikuota:

Jei svarstote apie galimybę įrengti stilingą, modernų ir taupų apšvietimą, LED panelės gali būti vienas geriausių pasirinkimų. Toks apšvietimas yra ne tik labai estetiškas, bet taip pat ir funkcionalus bei leidžiantis taupyti elektros energiją. Nusprendus savo namuose montuoti LED paneles, reikės šiek tiek dėmesio skirti tinkamų panelių pasirinkimui ir, žinoma, pasirūpinti kokybišku jų montavimu.

Kaip išsirinkti LED paneles?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad pasirinkti tinkamas LED paneles gali būti gana sudėtinga, tačiau įsitikinsite, kad taip nėra. Tereikia atsižvelgti į keletą svarbiausių kriterijų:

  • Paskirtis: LED panelės gali būti skirtos bendram arba tam tikrų zonų apšvietimui, todėl pirmiausia reikės apgalvoti, kur jas naudosite.
  • Montavimo būdas: LED panelės gali būti paviršinės arba įleidžiamos. Šių galimų pasirinkimų montavimas nėra toks pat: pavyzdžiui, įleidžiamos į lubas LED panelės dažniausiai naudojamos pakabinamose lubose, o paviršinės panelės yra tvirtinamos tiesiai prie lubų arba sienos specialiais montavimo laikikliais.
  • Dydis: įsitikinkite, kad šviesos diodų panelių dydis yra pakankamas apšviesti vieną ar kitą zoną. Didelėms erdvėms prireiks didesnių LED panelių, o mažesnėms – mažesnių.
  • Ryškumas: atsižvelkite į tai, koks yra šviesos ryškumas (jis matuojamas liumenais). Kuo didesnis šis rodiklis, tuo ryškesnis bus apšvietimas.
  • Šiltas/šaltas šviesos atspalvis: pagalvokite, kokio apšvietimo norėtumėte patalpose – šiltas (3000 K) apšvietimas sukurs jaukią atmosferą, o šaltas atspalvis (6000K) padės sukurti modernios aplinkos įspūdį. Jei norite neutralaus apšvietimo, rinkitės 4000K šviesos atspalvį.
  • Suvartojamos energijos kiekis: geriausia rinktis tokias LED paneles, kurios yra pakankamai taupios ir ilgaamžės. Pasidomėkite, koks yra gamintojo nurodytas tarnavimo laikas (kokybiškos LED panelės gali tarnauti nuo 25 000 iki 50 000 valandų). Taip pat šiai produkcijai gali būti taikoma nuo dvejų iki penkerių metų garantija.
  • Atsparumas drėgmei: jei LED panelė bus naudojama lauke, šis kriterijus yra ypač svarbus. Vertėtų atsižvelgti į nurodytą IP klasę, kuri apibrėžia atsparumą vandeniui ir dulkėms.
  • Gamintojas: patikimo gamintojo produkcija įprastai tarnauja ilgiau, todėl naudinga pasidomėti, kurių gamintojų LED panelės yra sulaukusios pačių geriausių įvertinimų.

Į ką atkreipti dėmesį montuojant LED paneles?

Svarbu pasirūpinti ne tik tinkamu LED panelių pasirinkimu, bet taip pat ir kokybišku jų montavimu. Atliekant montavimo darbus, būtina atsižvelgti į šiuos dalykus:

  • Elektros tiekimas:  užtikrinkite, kad elektros instaliacija atitiktų panelės įtampos reikalavimus (pvz., 230V arba 12/24V). Jei LED panelė valdoma per jungiklį su šviesos reguliatoriumi, įsitikinkite, kad ji suderinama su naudojamu reguliatoriumi.
  • Stabilumas: jei LED panelės montuojamos į pakabinamas lubas, svarbu įsitikinti, kad lubų rėmas atlaikys panelės svorį. Jei atliekamas paviršinis montavimas, būtina naudoti gamintojo nurodytus laikiklius ar kitus  tvirtinimo elementus. Jei LED panelė tvirtinama troseliais, būtina užtikrinti tolygų jų įtempimą.
  • Oro cirkuliacija: LED panelės neišskiria daug šilumos, tačiau svarbu, kad jų aušinimo sistema nebūtų užblokuota. Jei montuojate įleidžiamas paneles, palikite pakankamai vietos oro cirkuliacijai.
  • Atsparumas drėgmei ir dulkėms: jei LED panelė bus naudojama vonioje ar lauke, rinkitės panelių modelius su IP44 ar IP65 atsparumo lygiu.
  • Saugumo patarimai: prieš montuodami LED paneles atjunkite maitinimą, kad išvengtumėte elektros smūgio. Montavimui naudokite tinkamus laidus ir jungtis, o tuomet, jei nesate užtikrinti, kad viską atliksite tinkamai, kreipkitės pagalbos į elektriką.
  • Dydis ir vietos parinkimas: standartinės LED panelės yra 60×60 cm, 30×120 cm, 60×120 cm dydžio, bet galima rasti ir nestandartinių variantų. Planuodami montavimą atsižvelkite į patalpos dydį ir šviesos pasiskirstymą – viena didelė panelė gali būti efektyvesnė nei kelios mažos. Jei montuojate kelias paneles, tarp jų išlaikykite vienodus atstumus, kad apšvietimas būtų tolygus.
  • Valdymo galimybės: LED panelės gali būti valdomos įprastais jungikliais (tai – standartinis sprendimas, tačiau jo funkcionalumas yra ribotas), šviesos reguliatoriais (leidžia keisti šviesos intensyvumą, tačiau tam reikia suderinamos LED panelės), išmaniu valdymu (kai kurios panelės gali būti valdomos per „Wi-Fi“ ar „Bluetooth“).

Įvertinę šiuos pagrindinius aspektus galėsite ne tik pasirinkti tinkamiausią produkciją, bet taip pat pasirūpinsite tinkamu montavimu – tai visada lemia ne tik patį geriausią estetinį rezultatą, bet taip pat ir funkcionalumą bei ilgaamžiškumą.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *