Statant namus drėgname dirvožemyje, kur gausūs paviršiniai vandenys, pamatus ir sienas reikia tinkamai izoliuoti. Hidroizoliacijos būdų yra ne viena. Populiaru tepti sienas specialiais hidroizoliaciniais sluoksniais, prilydyti bituminę dangą (dažniausiai ruberoidą), tačiau šios technologijos turi savų trukumų. Didžiausia jų problema yra įtrūkimai, kurie atsiranda statybų metu arba per 5 metus po statybų. Šis periodas yra žinomas, kaip namo „sėdimo“ periodas, kai namas natūraliai juda ir galimi įvairūs įskilimai ir įtrūkimai. Prilydomi ir užtepami hidroizoliacijos būdai nenumato tos galimybės, kad išorinis sluoksnis gali suaižėti. Pro įtrūkimus skverbsis vanduo ir natūralu, kad po kurio laiko vanduo pasirodys ir pastato viduje.
Norėdami išspręsti šią problemą statybininkai naudoja kitą hidroizoliacinę medžiagą – bentonitą. Bentonito hidroizoliacija yra speciali hidroizoliacinė danga, kuri nebijo jokių įtrūkimų dėl specialios konstrukcijos. Bentonito hidroizoliacija yra bentonito molis tarp dviejų geoplėvelės ir tekstilės sluoksnių. Kai bentonitas gauna drėgmės, jis pradeda plėstis is suformuoja vandeniui nepralaidžią membraną, todėl kartu užtaiso atsiradusius įtrūkimus.
Ši technologija atkeliavo iš Amerikos, kur ir kasamas natrio bentonitas – vulkaninės kilmės mineralas. Jis yra rudos spalvos, todėl dar vadinamas bentonito moliu. Lietuvoje galima įsigyti kelių gamintojų bentonito hidroizoliaciją, todėl pasirinkimas tikrai neblogas.
Kam naudinga bentonito hidroizoliacija?
Minėta bentonito hidroizoliacija yra naudojama ne visur. Pirmiausia, ji naudojama išoriniam namo pamatų sluoksniui izoliuoti. Ypač, jei name numatytas rūsys. Sumūrijus pamatus, klojamas bentonito hidroizoliacijos sluoksnis, o tik tada pamatai užverčiami žemėmis. Tai dar viena priežastis, kodėl verta naudoti būtent šią hidroizoliacijos priemonę, nes ekskavatorius gali pridaryti nemalonumų pamatams…
Bentonitas naudojamas ir viduje, bet įrenginėjant baseinus. Baseino sienos išklojamos bentonito hidroizoliacija, kad sienose nesikauptų vanduo ir kondensatas. Tai itin svarbu ir kitose poatalpose, kuriose nebūtinai turi būti pripildyta vandens. Jei namas drėgnas, ši hidroizoliacija yra labai naudinga.
Kokybiškas bentonito molio paklotas yra paprastas montuoti. Reikia tik pakloti ritinius, užleidžiant kraštus bent 10 cm, pabarstyti šiek tiek bentonito skaldos, kad geriau sukibtų ir viskas. Jei pasitaiko sudėtingesis paviršius, pakanka gerų žirklių ar peiliuko, kad medžiaga apgobtų išsikišimus. Nieko klijuoti ar papildomai tvirtinti nereikia.
Parašykite komentarą