Nepriklausomų tiekėjų elektros tiekimas

Autorius:

publikuota:

ElektrumLietuvoje egzistuojanti elektros rinka apjungia visus elektros rinkos dalyvius: elektros gamintojus, tiekėjus ir vartotojus. Šalyje vartotojai gali sudaryti sutartis tiek su visuomeniniu elektros tiekėju, tiek su nepriklausomais. Dažnai norint pasirinkti, koks elektros tiekimas yra geresnis, vartotojai susiduria su klausimu, kuo naudinga dirbti su nepriklausomu elektros tiekėju.

  • Geros kainos. Nepriklausomas elektros tiekimas dažniausiai vartotojų vertinamas todėl, kad nepriklausomas elektros tiekėjas nuolat ieško geriausias kainas siūlančių elektros pardavėjų. Todėl žmonės, pasirenkantys nepriklausomą tiekėją gali tikėtis itin lanksčių ir dažnai žemesnių kainų pasiūlymų nei visuomeninio tiekėjo sutartyse.
  • Patikimumas. Dažnai žmonės bijo pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją, nes galvoja, jog tai garantijos nesuteikiančios paslaugos. Iš tiesų visi elektros tiekėjai negali dalyvauti rinkoje kol neturi specialios darbui reikalingos licencijos. Dvejoti, jog nepriklausomas elektros tiekimas yra mažiau kokybiškas už visuomeninį, nereikėtų.
  • Kainų baimė. Kartais žmonės mano, jog nepriklausomi elektros tiekėjai gali kelti kainas nepagrįstai pagal tai, kas vyksta biržoje. Visu tiekėjus, o taip pat ir nepriklausomus, prižiūri už tai atsakinga institucija – Valstybinė kainų kontrolės tarnyba. Todėl nepriklausomi tiekėjai neturi jokių galimybių nepagrįstai kelti kainų ir taip pelnytis iš vartotojų. Visi elektros vartotojai, nepaisant to, ar jų elektros tiekėjai perka elektrą Lietuvoje, ar užsienyje, moką tą pačią elektros persiuntimo kainą.

Kada rinktis tiekėją?

Nepriklausomas elektros Elektrum tiekėjas  turi būti pasirenkamas vartotojo. Pagal nustatytą datą vartotojas gali pasirinkti sudaryti sutartį su nepriklausomu tiekėju. Jei to nepadaro – jis  mokės už elektros tiekimo paslaugas visuomeniniam tiekėjui.

Prieš rinkdamiesi tiekėją, būtinai įvertinkite savo sunaudojamus elektros energijos kiekius ir tiksliai išsikelkite savo prioritetus. Galbūt Jums palankios visuomeninio tiekėjo kainos ir per naujo sudarinėti sutarties Jums nė neverta.

Artimiausia data, kuomet bus galima vėl pasirinkti elektros tiekėją yra metų pabaiga. Nuo 2015 metų, nepriklausomo tiekėjo nepasirinkę žmonės naudosis visuomeninio tiekėjo siūlomomis paslaugomis. Ekspertai teigia, jog visuomeninis tiekėjas ne visuomet linkęs siūlyti žemesnes kainas vartotojams, kurie nepasirinko jokio tiekėjo, todėl savaime tapo visuomeninio tiekėjo vartotojais. Taip yra todėl, kad tiekėjas negali būti tikras, ar vartotojas nepersigalvos ir nepasirinks nepriklausomo tiekėjo paslaugų.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *