Kas yra ir kam reikalingas beicas?

Autorius:

publikuota:

beicasMediena – viena populiariausių medžiagų Lietuvoje. Iš jos gaminami baldai, žaislai ir net statomi namai. Atrodo, tai neturi nieko bendro su modernumu. Paprasčiausiai, mūsų šalyje daug miškų, tad galime pasinaudoti plačiomis galimybėmis pramonėje naudoti medieną. Tiesa, medis kur kas mažiau atsparus neigiamiems aplinkos veiksniams nei kad molis, plytos ar geležis. Norint, kad lietus nesugadintų medinio namo – reikia jį padengti specialiomis priemonėmis. Beicas dažymui naudojamas jau gana ilgą laiko tarpą.

Medienos beicas – tai speciali skaidri medžiaga, kurioje yra tam tikrų cheminių junginių galinčių apsaugoti medienos paviršių nuo neigiamų aplinkos veiksnių (dažniausiai kritulių). Jis visiškai nekeičia medienos spalvos, taigi yra nejuntamas, nematomas ir neužuodžiamas.

Beicas dažymui suteikia dvejopas funkcijas:

  1. Yra speciali priemonė, kuri skirta medienos „raštų“ išryškinimui. Tokiu atveju pats beicas pakeičia spalvos, tačiau įsigėręs sugeba kiek pakoreguoti medienos spalvą. Puiku tai, kad ši medžiaga visiškai nepaslepia medienos faktūros (priešingai nei įprasti dažai). Taip pat priešingai nei lakas – beicas sugeba išlaikyti natūralumą. Jokio spindesio.
  2. Antra funkcija yra apsaugos. Namai bus 100 procentų apsaugoti. Lietus, sniegas ir kiti krituliai nebus kenksmingi gaminiams, kurie sukurti iš medžio.

Skirtingo beicai, kurie atlieka skirtingas funkcijas, taip pat yra gaminami ir iš skirtingų medžiagų.  Dažniausiai sudėtyje galima atrasti spalviklį, tirštiklį bei rišiklį. Ant šios medžiagos taip pat galima tepti ir laką jeigu norite, kad mediena kur kas labiau išryškėtų. Jau pats beicas padeda paryškinti medienos raštus, tačiau ant viršaus uždėjus lako gaunamas nuostabus rezultatas.

Kaip paruošti medieną dažymui?

Atitinkamai pagal tai, kurioje vietoje stovės medžio gaminys (lauke ar viduje) – reikia jį atitinkamai jį ir paruošti dažymui. Šįkart kalbėsime apie lauke laikomo gaminio dažymą. Kadangi minime beicą, o be jo medienos gaminiai laikomi lauke neatliks tikslingai savo funkcijos.

  • Paviršiaus ruošimas. Jeigu dažote naujai pagamintą gaminį, tokiu atveju nereikės jo šveisti, kadangi jau bus pagamintas taip, kad sėkmingai ant jo teptųsi beicas. Kitu atveju reikia nušlifuoti paviršių. Švitrinis popierius tinka tik nedidelių objektų ruošimui. Jeigu norite perdažyti namą – tokiu atveju rekomenduojame įsigyti elektrinį šveitiklį. Su juo labai greitai ir kokybiškai paruošite paviršių dažymui.
  • Sekančio žingsnio metu beicas yra tepamas ant paviršiaus. Jeigu nežinote kokį įsigyti – rekomenduojame pasitarti su profesionalais. Jie jums rekomenduos labiausiai tinkamą pagal Jūsų poreikius.
  • Beicas dažniausiai džiūva labai greitai, taigi palaukus kelias valandas ant viršaus jau beveik galima tepti dažus arba laką. Tiesa, siūlome dar kartą peržiūrėti ar paviršius yra lygus ir tikrai jį jau galima dengti priemonėmis.
  • Galiausiai – dažome arba lakuojame. Vėlgi, lako, dažų pasirinkimas labai platus, tad kiekvienas atras tai, kas jam labiausiai tinka.

Perdažyti seni namai vėl atrodys kaip nauji. Mediena nėra tokis atspari kaip kitos medžiagos, tad jei reikia skirti šiek tiek dėmesio. Visgi, tokios priemonės kaip beicas padeda apsaugoti ir nuo pačiu prailginti medžio funkcionavimo laiko tarpą.

Juk norisi gyventi gražiuose ir stilinguose namuose.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *