Šiuolaikinės vidaus durys

durų gamybaKiekvienoje gyvenamojoje patalpoje, kaip žinoma, visada yra vidaus durys. Mūsų dienomis šios konstrukcijos gali būti gaminamos, laikantis pačių įvairiausiu stiliaus krypčių, todėl būstų savininkai turi galimybę pasirinkti tokias vidaus duris, kurios puikiai derės prie bendro interjero.

Dabar mūsų šalies durų gamintojai gali pasigirti ne tik gamybos apimtimis, bet ir aukšta gaminių kokybe. Tai tapo įmanoma modernizavus įmones, pradėjus gamyboje naudoti šiuolaikines technologijas taip pat sukaupus pakankamą įdirbį durų gaminimo srityje. Gamintojai gali patenkinti didelio klientų rato poreikius, nes siūlo jiems aukštos kokybės gaminius už labai prieinamą kainą.

Durų gamyba yra atliekama iš itin kokybiškų medžiagų, naudojant efektyvią įrangą ir inovatyvias technologijas. Toks požiūris į darbą padeda kurti konstrukcijas, kurios atitinka  patikimumo, patvarumo, funkcionalumo ir, žinoma, estetiškumo parametrus. Gamyboje gali būti naudojamos įvairiausios medžiagos: MDF, medžio masyvas, plastikas, stiklas. Be to, vidaus durys yra dekoruojamos įvairiomis detalėmis, tokiomis kaip kaltiniai metalo elementai, detalės ir aksesuarais iš stiklo ir panašiais.

Šiuolaikinių durų gamyba – tai procesas, kuriame dalyvauja talentingi ir kūrybingi dizaineriai, sugebantys įgyvendinti net pačias originaliausias ir drąsiausias idėjas. Dėl to pirkėjai gali rinktis klasikines minimalistinio, hi-tech, art deco, avangardinio ar modernaus stiliaus konstrukcijas.  Vidaus durų spalva išsiskiria ypatinga įvairių atspalvių, tekstūrų ir raštų gausa: nuo pačių ryškiausių iki imituojančių akmenį, marmurą ar medieną.

Tam, kad pirkėjas gautų kokybišką produkciją, gamintojai labai atsakingai žiūrį į kiekvieną gamybos proceso žingsnį. Visi modeliai, prieš patekdami į parduotuvių sales, praeina kokybės kontrolę, yra patikrinamas jų patikimumas, patvarumas, taip pat ekologiškumas ir degumas. Tik geriausi gaminai gali padėti sukurti namuose unikalų ir nepakartojamą interjerą su jaukia, komfortiška ir šilta atmosfera.

Prieš priimant galutinį sprendimą, būstų savininkams reikėtų pagalvoti, kokius kriterijus turi atitikti durys, o taip pat kokioje patalpoje jos bus sumontuotos. Pavyzdžiui, vonios kambariams šiuo metu dažniausiai parenkamos durys iš balto matinio stiklo. Tokie elementai ne tik dalina gyvenamąsias patalpas į atskiras zonas, tai yra, atlieka savo tiesioginę paskirtį, bet ir suteikia interjerui lengvumo ir rafinuotumo.

Pasirinkus duris su stiklu, svarbu patikrinti, kaip tvirtai stiklas yra įtvirtintas. Dabar gamintojai leidžia pirkėjams pasirinkti ne tik stiklo formą, bet ir spalvą. Rekomenduojama, kad stiklas būtų bent 5 mm storio, geriausia rinktis grūdintą stiklą.

Beje, durys iš medžio masyvo arba su labai įmantriomis dekoracijomis ar tekstūromis gali kainuoti išties daug. Tačiau visada galima įsigyti paprastas ir lakoniškas duris už mažą kainą ir papildomų medžiagų dėka dekoruoti jas taip, kad jos harmoningai derėtų prie aplinkos. Tokia iš pirmo žvilgsnio nereikšminga detalė kaip vidaus durys gali visiškai sugadinti interjerą, arba atvirkščiai – pabrėžti jo grožį ir stilių.

Keltuvai ir keltuvų nuoma – paslaugos, kurių gali prireikti ne tik specialistui, bet ir eiliniam vartotojui

keltuvaiDažno iš mūsų garaže stovi automobilis ar bent dviratis, turime kopėčias, plaktuką bei daugelį kitų padargų, be kurių neįsivaizduojame kasdienybės buityje. Tačiau kai kuriose situacijose prireikia specializuotos technikos ar įrankių, kurių ne tik nerastume pasiskolinti pas kaimyną, bet dažnai net neįsivaizduotume, kur apskritai pastarųjų ieškoti. Keltuvai – puikus pavyzdys. Tai – prietaisas, skirtas kilnoti svorį į aukštį, nesvarbu,  tai būtų žmonės ar daiktai. Pramonės ar žemės ūkio įmonėse, statybų sektoriuje pastarosios technikos knibdžėte knibžda, tuo tarpu eiliniam žmogui, su minėtomis veiklomis iki šiol neturėjusiam nieko bendro, paieška gali atrodyti sudėtinga. Šiuo atveju itin aktualia paslauga tampa keltuvų nuoma.

Pavyzdžiai, kur gali būti naudojami keltuvai, yra patys įvairiausi – elektros bei kitų telekomunikacijų įrengimas bei priežiūra, didžiagabaričių statybinių blokų kėlimas į didelį aukštį ar netgi daugiaaukščių pastatų langų valymo paslaugų teikimas, aukštai pakabintų, miestus puošiančių gėlių laistymas ir panašiai. Kaip minėta, šio prietaiso netikėtai gali prireikti ir kiekvieno iš mūsų buityje: savarankiškai vykdomose statybose (jei samdomi specialistai, šį klausimą jie patys ir išprendžia), žemės ūkyje ar net garaže, nusprendus ten įsirengti mini dirbtuvėles.

Kaip ir bet koks techninis prietaisas, taip ir keltuvai, tarpusavyje yra skirtingi – unikalaus veikimo principo, veikiantys skirtingų energijos šaltinių dėka, keliantys į nevienodą aukštą, didesnės ar mažesnės keliamosios jėgos, skirtingo darbinio paviršiaus ir panašiai. Rinkoje siūlomi šie keltuvai:

 • dyzeliniai;
 • elektriniai;
 • žirkliniai;
 • teleskopiniai;
 • priekabos tipo.

Neskubėkite rinktis pigiausio varianto – galbūt pastarasis jums visiškai netiks ar net sukels pavojų jūsų bei aplinkinių sveikatai ir gyvybei: keltuvai privalo būti pritaikyti konkrečios veiklos specifikacijai. Įmonės, besiverčiančios keltuvų nuoma ir/arba pardavimu, konsultantui išsamiai paaiškinkite, kokiam tikslui jums reikalingas prietaisas ir pastarasis neabejotinai jums pasiūlymas tinkamiausią variantą.

Eiliniam vartotojui, kuriam, kaip minėta, keltuvo prireikia tik epizodiniams darbams atlikti, keltuvų nuoma – priimtiniausias sprendimas. Šiuo variantu neretai naudojasi ir firmos bei asmenys, besiverčiančios tam tikro pobūdžio veikla, tarkime – ne kartą minėtomis statybomis. Kam pirkti keltuvą už kelis tūkstančius eurų ir naudoti jį tik retkarčiais, jei siūloma keltuvų nuoma finansiškai kur kas labiau apsimoka. Tiek pirkdami, tiek nuomodamiesi rinkitės tik patikimas firmas, kurios klientui siūlo kokybišką, saugią bei techniškai tvarkingą įrangą.

Plastikiniai langai: kaip pasiekti, jog namuose būtų daugiau šviesos ir šilumos

plastikiniai langaiKokybiški plastikiniai langai – tai neabejotina investicija į jaukumą ir ramybę namuose. Tuo abejoti tikrai sunku. Klausimas šiuo atveju yra: o kokius plastikinius langus galima vadinti kokybiškais? Renkantis plastikinius langus svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus rodiklius.

Visų pirma, į šilumos perdavimo koeficientą U, kuris nurodo, kuriai iš devynių energinio efektyvumo  klasių, plastikiniai langai yra priskiriami. Šilumos perdavimo koeficientu yra matuojama lango praleidžiama šiluma arba kitaip energetinis lango afektyvumas. Tarkime, G klasės plastikiniai langai pasižymi prasčiausiomis šilumos pralaidumo savybėmis, jų U yra 1,5 W/m2K ir didesnis, tuo tarpu, A++ klasės langai yra energetiškai efektyviausi – jų U yra iki 0,7 W/m2K. Specialistų teigimu, lango šilumos pralaidumo koeficientas neturėtų būti didesnis negu 1,2  W/m2K. Priešingu atveju, šilumos į patalpos vidų pateks mažiau. Visos energinio efektyvumo klasės: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G.

Visų antra, itin svarbus yra ir šviesos pralaidumo koeficientas (LT), kuris parodo procentinį lango praleidžiamos šviesos kiekį. Kuo šviesos pralaidumo koeficientas aukštesnis tuo natūralus apšvietimas patalpoje laikysis ilgiau, o tai turės teigiamos įtakos ir sveikatai, ir išlaidoms, skirtoms dirbtiniam apšvietimui.

Visų trečia, svarbu atkreipti dėmesį ir į saulės faktorių (g), kuris nurodo procentinį saulės energijos kiekį, patenkantį į patalpos vidų. Kuo g yra žemesnis, tuo saulės energijos į patalpą patenka mažiau, o tai lemia, jog vasarą patalpa neperkaista. Taip pat, didelis saulės energijos kiekis kenkia žmogaus sveikatai.

Už visas termoizoliacines lango savybes labiausiai yra atsakingas stiklo paketas. Daug kas priklauso nuo stiklo paketą sudarančių stiklo lakštų skaičiaus: dažniausiai stiklo paketai yra gaminami naudojant 2 arba 3 stiklus. Stiklo paketai iš daugiau negu dviejų stiklo lakštų pasižymi geresniu šilumos izoliacijos koeficientu ir garso izoliacija, tačiau praleidžia žymiai mažiau saulės spindulių, todėl į patalpą patenka mažiau dienos šviesos. Bene didžiausias reikalavimas stiklo paketų atžvilgiu – keli arba vienas iš stiklų, sudarančių stiklo paketą, turi būti selektyviniai. Tokie stiklai yra dengiami plonu metalo oksido sluoksniu, kurio dėka yra taupoma šiluma. Optimalus sprendimas – selektyvinis dviejų stiklo lakštų paketas, kuris pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis ir šviesos laidumu.

Apskritai, renkantis plastikinius langus bene geriausia – jeigu stiklo paketai pasižymi kuo mažesniu saulės faktoriumi (g), kuo mažesniu įmanomu šilumos perdavimo koeficientu (U) ir kuo didesniu įmanomu šviesos pralaidimu (LT).

Spintos stumdomomis durimis – šiuolaikiškas sprendimas

spintos stumdomomis durimisMūsų dienomis spintos stumdomomis durimis ypač populiarios, nes tai labai patogus sprendimas daugeliu atvejų, tiek namuose, tiek ir biuruose. Tokios spintos labai praktiškos, jos taupo patalpų plotą ir erdvę. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį, renkantis spintą stumdomomis durimis?

Spintos stumdomomis durimis būna skirtingų durų tipų. Todėl, pirkdami tokią spintą, turėsite nuspręsti, koks turi būti durų uždarymo mechanizmas. Stumdomos durys gali būti pagamintos su storais apvadais arba apvadai gali būti paslėpti vidinėse spintos konstrukcijose, kad jų nesimatytų. Vakarų šalyse tokios durys ypač populiarios, o Lietuvoje pastarasis variantas dar gana naujas. Todėl nieko keisto, kad apie duris su paslėptais apvadais galima prisiskaityti įvairiausios informacijos, pavyzdžiui, kad jas sunku montuoti, kad tai ne praktiškas ir brangus variantas. Tačiau tai nėra tiesa, pavyzdžiui, spintų kaina priklauso nuo labai daug ko, o ne tik nuo apvadų.

Stumdomos spintų durys gali būti pagamintos iš įvairiausių medžiagų, nors pas mus populiariausios yra plieninės ir aliuminio sistemos. Aliuminio sistemos šiek tiek brangesnės, bet pasižymi geresne kokybe. Plieninės sistemos pirkėjus, aišku, pritraukia savo kaina. Labai populiarios durys, pagamintos iš laminuotų medžio drožlių plokščių. Jų kaina taip pat mažesnė, o pačios durys atrodo labai šiuolaikiškai. Labai patogu yra tai, kad klientai gali pasirinkti jų paviršių pagal savo norus: blizgų arba matinį, šios durys gali būti dekoruotos stiklu, įvairiais raštais, gali būti įvairių atspalvių.

Labai svarbi stumdomųjų durų dalis yra furnitūra, tai yra įvairūs pritraukimo mechanizmai, bėgeliai, ratukai ir pan. Nuo šių detalių labai priklauso viso gaminio kokybė ir bendras tokių spintų bei jų durų naudojimo laikas. Todėl renkantis duris, labai svarbu atkreipti dėmesį į minėtas detales. Tinkamiausios tokios, kurios yra pagamintos iš nerūdijančio plieno, tada durys neišsiklaipo ir ilgai tarnauja.

Atminkite, kad priklausomai nuo to, kurioje vietoje statomos durys, jos gali stipriai skirtis, vienokios durys bus spintai, o kitokios drabužinės įėjimui ir pan. Visada labai svarbu kuo tiksliau išmatuoti spintos vietą, parinkti tinkamą aukštį ir apskritai erdvę. Be to, rinkdamiesi spintas stumdomomis durimis, niekada nepamirškite ir įvertinkite bendrą namų dizainą bei juose esančius kitus baldus. Juk namuose viskas turėtų tarpusavyje harmoningai derėti.

Nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė: ieškodami svajonių būsto išlikite racionalūs!

Aušra MokrikienėNusprendėte pirkti nekilnojamąjį turtą? Puiku! Tačiau likite budrūs – šis žingsnis reikalauja atsakomybės ir profesinių žinių. Jei norite priimti racionalų sprendimą, dėl kurio neteks gailėtis ateityje, bendradarbiaukite su specialistais – patyrę brokeriai, įvertinę jūsų lūkesčius ir finansines galimybes, pasiūlys efektyviausią sprendimą. Tiesa, nors nekilnojamojo turto specialistai siūlo įvairias alternatyvas, galutinio sprendimo priėmimas paliekamas jums, todėl racionaliai įvertinkite kiekvieno būsto privalumus ir trūkumus.

Namas, kotedžas ar butas?

Šiuo metu labiausiai vertinami dviejų ir trijų kambarių butai naujos statybos daugiabučiuose, tačiau gerėjant gyvenimo kokybei, vis daugiau žmonių ieško erdvesnės gyvenamosios vietos, todėl palaipsniui auga kotedžų ir nuosavų namų pardavimo rodikliai. Nekilnojamojo turto brokerė-ekspertė Aušra Mokrikienė teigia, kad butą paprastai renkasi jaunos šeimos, tuo tarpu vyresnio amžiaus pirkėjai ieško dailaus namo ar didesnio kotedžo. Tiesa, Aušra Mokrikienė pastebi, kad tvirtinti, jog nuosavas namas yra geriau už butą, būtų klaidinga. Šiuo atveju vienareikšmiško atsakymo paprasčiausiai negali būti. Viskas priklauso nuo konkrečios šeimos poreikių ir lūkesčių. Pasirinkimui daug įtakos turi ir būsto lokalizacijos vieta, pvz., daugelis šeimų yra linkusios gyventi mažesniame, tačiau arčiau darbo ir vaikų mokyklos esančiame būste negu keltis į užmiesčio namą. Ir priešingai – nemaža dalis naujakurių vertina nuosavo namo erdvės privalumus, galimybę mėgautis nuosavu kiemu ir ramybe.

Senos ar naujos statybos namas?

Jau daugiau nei dešimtmetį nerimstančios diskusijos apie naujos ir senos statybos namus vis dar nesulaukia vienareikšmiško atsakymo. Aušra Mokrikienė teigia, kad – vėlgi – viskas priklauso nuo konkrečios šeimos poreikių. Tiek senos, tiek naujos statybos būstas turi savų privalumų ir trūkumų.

Vienas svarbiausių naujos statybos daugiabučių privalumų yra estetiška aplinka ir jaunesnio amžiaus kaimynai. Jei turite mažamečių vaikų arba planuojate šeimos pagausėjimą, galite būti visiškai tikri, kad jūsų mažieji turės su kuo leisti laiką kieme. Be to, naujų daugiaaukščių kiemuose paprastai įrengiamos modernios vaikų žaidimo aikštelės. Nors naujos statybos butas kainuoja brangiau, buto išlaikymo sąnaudos yra kur kas mažesnės, į tokį būstą palankiau žiūri ir pinigus skolinančios bendrovės bei bankai. Butų projektavimas atliekamas priimant modernius ir funkcionalius sprendimus. Deja, kaip ir kiekvienas pasirinkimas, šis taip pat turi savų trūkumų. Didžiausia problema – itin mažos automobilių stovėjimo aikštelės. Be to, nauji daugiabučiai paprastai statomi atokiau nuo miesto centro, yra įsprausti tarp kitų namų, todėl sukuria vadinamojo skruzdėlyno jausmą.

Senos statybos namai išsiskiria kur kas patogesne infrastruktūra, o senieji mikrorajonai yra suprojektuoti strategiškai patrauklioje ir jaukioje aplinkoje. Didžioji dalis butų parduodami drauge su sandėliukais ar rūsiais. Deja, paprastai daug klausimų kyla dėl techninės statinio būklės, netvarkingos ir purvinos laiptinės ar pasenusios inžinerinės sistemos.

Elektrinės žoliapjovės – privalumai ir trūkumai

žoliapjovėsŽoliapjovė – įrankis, kuris ras namus kiekvieno sodininko sodyboje. Nesvarbu, ar ji didelė, ar maža, tačiau šis prietaisas – labai naudingas visada. Klausimas tik ar ji turi būti elektrinė, ar benzininė ir kokio galingumo.

Šiandien pakalbėkime apie elektrines žoliapjoves. Jos esminis skirtumas nuo benzininės yra tas, kad varikliukas varomas elektra, o ne benzinu. Privalumų turi kur kas daugiau, nei trūkumų, bet apie viską iš pradžių.

Elektrinių žoliapjovių privalumai

Elektrinės žoliapjovės pasižymi keliais akivaizdžiais privalumais:

 1. Neteršia gamtos, nes nėra deginamas joks kuras.
 2. Mažesnis triukšmo lygis.
 3. Lengvesnės ir patogesnės, nei benzininės.
 4. Paprastesnis valdymas.
 5. Mažesnė vibracija.
 6. Pigesnės.
 7. Ekonomiškesnės.

Dėl pastarojo privalumo reiktų pateikti konkrečius skaičiavimus. Sakykime, turite vidutinio galingumo benzininę žoliapjovę ir elektrinę. Prieš jūsų akis – 10 arų sklypas + visos patvorės. Tokį plotą nušienauti galima per 2-3 valandas. Vidutinės galios elektrinė žoliapjovė per valandą sunaudoja 2-2,5 kilovatvalandės. Taigi, išlaidos bus labai nedidelės – 2 x 0,129 € = 0,258 €. Tuo tarpu benzininei žoliapjovei prireiks 1-2 litrų benzino (neskaičiuojant kelių miligramų tepalo), o tai kainuos mažiausiai 1,18-2,36 €. Taip, išlaidos didesnės beveik 10 kartų.

Dar prie ekonomiškumo galima paminėti ir pačios žoliapjovės kainą. Vidutinio galingumo Stihl elektrinė žoliapjovė kainuoja 80 €. Tuo tarpu benzininė – 380 €. Papildomos išlaidos – apsauginis šalmas ir ausinės, galvutės tepalo tūbelė. Elektrinei žoliapjovei dar reikalingas bent 25 metrų ilgio ilgintuvas – papildomai kainuoja 30-60 eurų. Bet kuriuo atveju elektrinė yra pigesnė.

Elektrinių žoliapjovių trūkumai

Trūkumų nėra labai daug, tačiau reiktų paminėti bent keletą:

 1. Kilpinė rankena gali būti nelabai patogi dirbant ilgesnį laiką. Benzininės tuo tarpu turi specialius tvirtinimo diržus, kurie puikiai laiko žoliapjovę.
 2. Nėra galimybės uždėti dviašmenio ar keturašmenio peilio storesnei žolei ar krūmams pjauti.
 3. Reikia visada stebėti ilgintuvo laidą, kad jo nenukirstumėte.
 4. Pjauti galima tik ten, kur yra elektros energija. Atokesnėse vietose reikalingas generatorius.

Būtent pastarasis trūkumas turi daugiausiai įtakos sodininkų pasirinkimui. Jei sodyba nedidelė, priemiestyje, be to lengvai prieinama, tada elektrinė žoliapjovė ypač tinkama. Jei didesnė, vietovė nelygi – jos gali ir neužtekti.

Pasirinkimas – jūsų rankose. Svarbu, kad prietaisas būtų iš patikimo gamintojo, pavyzdžiui, Stihl.

Ketaus krosnelė – stilingas pasirinkimas

Dovre ketaus krosnelėsKiekvienas iš mūsų trokštame, kad namuose būtų jauku ir gera. Jaukumas siejasi ne tik su dailiu interjeru, bet ir su šiluma. Jei vasarą kaip tik norisi gaivumo, tai rudenį ar žiemą į pirmą planą iškeliama šiluma. Tačiau yra įrenginiai, kurie derina viena ir kita – tai Dovre ketaus krosnelės.

Jei pasirenkamas kokybe garsėjančio gamintojo produktas, tuomet gaunamas ilgaamžiškumas, gražus dizainas ir, žinoma, efektyvumas. Gamintojų yra įvairių, tad pasirinkimo laisvė tikrai egzistuoja. Kita vertus, kiekvienas pirkėjas turi vienokių ar kitokių pageidavimų, o tai lemia atmetimo principo naudojimą, kai iš, pavyzdžiui, dešimties gamintojų atrenkami penki. Suprantama, labai svarbu, kad krosnelė tinkamai veiktų, t.y. tinkamai skleistų šilumą. Tačiau pastaraisiais metais keitėsi ir žmonių skonis, imtas kreipti didesnis dėmesys į dizaino subtilybės. Ketaus krosnelės neišvengiamai patenka į šią tendenciją ir gali pasiūlyti ne tik tvirtumą bei šilumą, bet ir tokį dizainą, kuris tikrai sužavės.

Kokią ketaus krosnelę pasirinkti, priklauso nuo būsto stiliaus. Sakykime, klasikinio stiliaus kambaryje puikiai tiks harmoningai prisiderinanti ir, buitiškai tariant, „įsipaišanti“ krosnelė. Klasika – tai, kas madinga amžinai ir nepasensta, nepriklausomai nuo aplinkui vyraujančių ir besikaitaliojančių madų. Žinoma, bet kuriuo atveju renkantis šildymo įrenginį dizainas sudaro dalį visų kriterijų. Tai, žinoma, svarbu, bet ne mažesne reikšme pasižymi visa techninė pusė. Visgi kai kuriais atvejais funkcionalumas viršija lūkesčius. Pavyzdžiui, ant krosnelės sumontavus virimui skirtą plokštę galima užsiimti kulinarija. Skamba viliojančiai, tiesa? Beje, jei dar tęstume kalbą apie dizaino subtilybes, būtų įdomu pasižvalgyti po spalvų pasirinkimo galimybes. Ketaus krosnelės gali būti paties ketaus spalvos, tačiau gamintojai taip pat gali pasiūlyti vienokia ar kitokia spalva emaliuotą produktą.

Kaip priešprieša klasikai – modernumas. Tai kažkas išskirtinio, galbūt neįprasto. Įdomus interjeras taps dar patrauklesnis pasirinkus netradicinę krosnelę. Kaip tokia gali atrodyti? Ogi labai įvairiai. Tai gera žinia, mat įrenginys priderinamas prie skirtingiausių kambario formų. Vienos krosnelės yra aukštos ir gana siauros, pabrėžiamas grakštumas. Kitos apvalainos, kai kurios kampuotos ir orientuotos ne į aukštį, o į ilgį. Skiriasi ir spalvos. Planuojant įsigyti tokį daiktą tenka pasvarstyti, ar kambaryje labiau tiktų tamsi, ar kaip tik šviesi spalva.

Vienas aiškus aspektas – krosnelės išvaizda priklauso nuo jos gamybos vietos. Pavyzdžiui, norvegiškas šildymo įrenginys žavės tvirtu skandinavišku dizainu. Italija, kaip visada, siejama su tam tikra egzotika ir įmantrumu. Jei užsimintume apie vokiškas ketaus krosneles, tikriausiai sukeltume mintis apie nepriekaištingas formas ir estetiką bei santūrumą. Taigi, kiekvienos tautos dizaino suvokimas atsispindi gaminiuose. Pirkėjams tai pravartu, kadangi atsiranda pasirinkimo laisvė.

Kad ir ką begalvotum, krosnelė yra stilingas pirkinys. Tai funkcionalumas, įvilktas į dailų dizainą, ir kuriantis namuose jaukumą. Tiesiog interjero detale šio įrenginio pavadinti nesinorėtų, kadangi šaltą žiemą išorinis apipavidalinimas kiek nublanksta prieš skleidžiamą šilumą.

Medinė tvora jūsų sodybai

medinė tvoraKiekviena sodyba turi būti saugi. Dėl to ją reikia aptverti tvora. Nepakanka vien tik kelių stulpų ir žalio vielinio tinklo, todėl reikia ieškoti kur kas tvirtesnių alternatyvų. Medinė tvora yra kaip tik tokia alternatyva, kurią renkasi labai daug sodybų šeimininkų.

Medinės tvoros paprastai būna dviejų rūšių – horizontalios ir vertikalios.

Horizontali medinė tvora statoma paprastai. Įkasami tvirti stulpai. Kartais jų pagrindas sutvirtinamas betonu. Stulpai dažniausiai būna metaliniai (kampuočiai). Prie metalinio kampuočio tvirtinami mediniai tašai. Prie jų yra priveržiamos vienodo pločio lentos. Jos pritvirtinamos horizontaliai, todėl tokia tvora ir vadinama horizontalia. Tarp lentų paliekamas nedidelis tarpelis, kad lentoms sudrėkus ir išsiplėtus, jos nesiremtų viena į kitą ir nesuardytų visos konstrukcijos.

Lentos yra išpjaunamos iš įvairios medienos. Jos impregnuojamos, kad atlaikytų mūsų drėgno klimato staigmenas. Be to tokias tvoras rekomenduojama dažyti, nes dažai dar labiau apsaugo tvorą nuo puvimo, deformacijos ir blukimo.

Vertikali medinė tvora – retesnis vaizdas Lietuvoje, tačiau galima pamatyti ir tokių. Viskas daroma panašiai, tik tarp įkastų stulpų reikia pritvirtinti du horizontalius skersinius iš kampuočio, prie kurio ir tvirtinamos vertikalios tvoros lentos. Aišku, tarp jų irgi paliekami tarpai.

Tokios tvoros apsaugo tik nuo gyvūnų ir pašalinių žvilgsnių. Tiesa, jie nieko nemato tik iš toli. Per tvorų tarpus jie gali puikiai matyti, kas vyksta jūsų kieme, todėl kartais daroma ir kita gudrybė – statoma dviguba tvora iš vienos ir kitos pusės. Tokiu būdu tarpai tarp lentų lieka, tik vidinė dalie užeina tiesiai ant priekinės dalies tarpų. Tokiu būdu pašaliniai nieko nemato, be to tokia tvora geriau apsaugo nuo didelio vėjo. Tai aktualu, jei sodyba yra laukuose, kur gausu skersvėjų.

Kodėl medinė tvora? Kodėl ne metalinė ar mūrinė? Atsakymas į šį klausimą paprastas – kaina. Medinė tvora kainuoja kur kas pigiau, nei metalinė ar mūrinė. Be to, ją lengva prižiūrėti, bet kada galima pakeisti sugedusią lentą, neardant visos tvoros.

Medinės tvoros yra atėjusias iš gilios senovės. Tai natūralus būdas aptverti savo sodybą, todėl lietuviams šios rūšies tvoros yra itin priimtinos.

Kuriuose Lietuvos miestuose keisti viryklės durelių stiklą yra pigiausia?

viryklės durelių stiklasViryklė dažniausiai yra statoma kojų aukštyje, ko pasekoje su išoriniais viryklės stiklo pažeidimais kiekvienas esame priversti susidurti tikrai ganėtinai dažnai. To pasekoje, dauguma esame suinteresuoti tuo, kaip galėtume pakeisti sudužusį viryklės durelių stiklą kuo pigiau, apie ką šiandien ir kalbėsime, apžvelgdami tuos šalies miestus, kuriuose yra teikiamos pigiausios virtuvės viryklės durelių stiklo keitimo paslaugos.

Panevėžys

Lyginant miestų, kuriuose yra teikiamos kokybiškos viryklės durelių stiklo keitimo paslaugos, šių paslaugų kainas, Panevėžys išsiskiria ryškiausiai. Sunku pasakyti, kokie konkrečiai faktoriai lemia tokią situaciją, bet faktas, jog Panevėžyje viryklės durelių stiklo keitimo paslaugos yra vienos iš pigiausių visoje šalyje. Galima bandyti nuspėti, jog tai lemia ganėtinai nedidelė Panevėžio rinka, lyginant su didžiausiais Lietuvos miestais. Realu, jog prie to prisideda ir vis labiau didėjanti konkurencija tarp šias paslaugas Panevėžyje teikiančių įmonių, tad kainų mažinimas tampa vienu iš pagrindinių ginklų prieš konkurenciją. Na, bet labai gilintis į šią situaciją neverta – verčiau džiaugtis tuo, jog Panevėžyje už šias paslaugas sumokėsite netgi labai mažas pinigų sumas.

Šiauliai

Šiaulių gyventojai, paskaitė apie puikią viryklės durelių stiklo keitimo kainų padėtį Panevėžyje, tikri neturėtų nuliūsti bei pavydėti – ne ką blogesnę padėtį šiuo aspektu galima išvysti ir Šiaulių mieste. Vėlgi, to priežastis identiškos, kaip ir jau minėtame Panevėžyje – salyginai nedidelė rinka ir tendencingai didėjanti konkurencija, vis didesniam verslininkų kiekiui investuojant į šių paslaugų teikimą Šiauliuose. Vis dėlto, dėl to jaudintis,mąstant apie kainų didėjimą ilgame laikotarpyje, dar tikrai nereikia, kadangi dėl didėjančių investicijų į vietinę rinką kainos pasivys tas, kurios vyrauja didžiuosiuose šalies miestuose, geriausiu atveju bent po pusės dešimtmečio.

Utena

Utenoje rinka – dar mažesnė nei jau minėtuose Šiauliuose ar Panevėžyje. Būtent dėl to, gali atrodyti, jog šių paslaugų rinka Utenoje yra monopolinė, ko pasekoje, kainų nenustatant konkurencijai, šių paslaugų kainos šiame mieste yra išties didelės. Vis dėlto, nors rinka ir yra nedidelė, bet konkurencija tarp viryklių durelių stiklų keitimo/taisymo paslaugas teikiančių įmonių Utenoje egzistuoja, kadangi tokių dirbtuvių mieste yra ne viena ir ne dvi. Tai lemia susidarančią konkurenciją tarp šių dirbtuvių, kurios, kovodamos dėl kiekvieno kliento, konkuruoja visais įmanomais būdais, iš kurių esminis – kainų mažinimas. To pasekoje galime džiugiai pranešti, jog Utenoje šių paslaugų kainos – vienos iš mažiausių Lietuvoje. Ir netgi dar džiugiau yra tai, jog Utena yra kiek per mažas miestas, kad galėtų būti labai patrauklus ypač didelėms investicijoms, tad nedidelėmis virtuvės viryklių durelių stiklų remonto bei keitimo kainomis uteniškiai dar galės džiaugtis tikrai ne vienerius ir ne dvejus metus.

 

 

Pastatų šiltinimas nuosaviems namams

pastatų šiltinimasPastatų apšiltinimo technologijos yra labai toli pažengusios į priekį. Gyvename atšiauriame regione, kuriame 6-8 mėnesiai reikalauja vidaus šildymo. Jei ne nuolatinio, tai retkarčiais. Tai reiškia, kad iš palmių šakų pastatyti namų negalime – reikia statyti tvirtus ir patikimus namus, atlaikančius sudėtingas oro sąlygas. Pastatų šiltinimas tokioje aplinkoje įgauna ypač svarbią reikšmę.

Pastatus apšiltinti galima ir gamtoje randamomis priemonėmis, kaip tai darė mūsų proseneliai – samanomis, moliu, šiaudais, spaliais, tačiau yra viena rimta problema – nuo 2016 metų sausio 1 dienos Lietuvoje privalėsime statyti tik A energetinės klasės nuosavus namus. Kai tokie reikalavimai, senovines technologijas galime pamiršti arba naudoti tik etnografiniams statiniams, kurie nėra pritaikyti nuolatiniam gyvenimui. A energetinė klasė reiškia, kad namas yra puikiai apšiltintas ir neeikvoja energijos daugiau, nei jam reikia. Tai ne tik apšiltinimo, bet ir konstrukcijų, vėdinimo sistemų langų ir durų reikalas, tačiau apšiltinimui čia skiriama pirma vieta, nes sienų, lubų, stogo, grindų plotas yra pats didžiausias.

Pastatų šiltinimas atliekamas naudojant itin ploną izoliacinį sluoksnį, kad būtų sutaupoma namo erdvė. Pamenate storus stiklo vatos paketus su 30 centimetrų svorio žalsva ar gelsva medžiaga. Deja, tokioms medžiagoms saulė jau leidžiasi…

Pats pastatų šiltinimas nėra labai sudėtingas dalykas. Sudėtingiausia yra tinkamai paruošti sienas, lubas, grindis, stogo šlaitus ir kitas erdves apšiltinimo medžiagų klojimui. Tam reikia įvertinti daugelį faktorių ir mechanizmų. Vienokios apšiltinimo medžiagos bus naudojamos fasado šiltinimui, kitokios – rūsiui, dar kitokios – palėpei. Dėl to visada šiltinti patikima profesionalams.

Viską galima padaryti patiems, tačiau ne visada savadarbiai meistrai turi tam reikalingus įrankius ir mechanizmus. Kai kurie jų kainuoja itin brangiai. Profesionalai apsiginklavę ne tik efektyvia montavimo aparatūra (grąžtais, matavimo ir pjovimo prietaisais, veržliasukiais ir t.t.), bet ir specifinėmis priemonėmis – lazeriniais matuokliais, termovizoriais. Nepakanka pastato sienose pakloti termoizoliacinį sluoksnį. Būtina įsitikinti, kad jis iš tikrųjų neišleidžia šilumos, yra sandarus ir tinkamai pritvirtintas ir paruoštas vidaus ar lauko apdailos darbams.

Pastatų šiltinimas dabar itin populiarus miestuose, kur senos statybos daugiabučiai namai yra renovuojami taip sudarant galimybes sumažinti energijos išlaidoms. Pati bloginė konstrukcija yra gana ydinga, tačiau tarnauti „chruščiovkas“ dar 50 metų galima privesti tik so kokybiškomis šiltinimo technologijomis.