Malkiniai, granuliniai ar anglies katilai?

katilaiStatantis namą arba renovuojant seną, katilinė turėtų būti statoma į prioritetų sąrašo viršų iš karto po stogo ir išorinių sienų apšiltinimo. Tik dažnai kyla klausimas, kokius katilus rinktis? Juk jų daugybė…

Jei nėra dujų, o ir kieme nesinori rausti dar vienos milžiniškos duobės dyzelino talpai (greičiausiai jau turite vietines nuotekas, tad tokios talpos pastatymas yra gana sudėtingas), lieka tik kietu kuru kūrenami katilai.

Malkiniai katilai

Jei turite nuosavo miško, kuris yra netoliese ir galite sau leisti šaltesnį žiemos savaitgalio rytą nuvažiuoti keleto sausuolių, tada malkinis katilas – labai rimtai svarstytinas variantas. Jei malkas ruošiatės pirkti, tikrai teks paskaičiuoti, ar tai apsimoka. Malkiniai katilai turi vieną rimtą trūkumą – juos reikia gana dažnai kūrenti. Dažnai – 1-2 kartus per dieną. Esant dideliems šalčiams, gali būti sudėtinga palikti namus keletui dienų, nes kažkas turės kūrenti, kad namai neatšaltų kritiškai.

Granuliniai katilai

Medžio granulės – vienas iš efektyvesnių kuro rūšių, kurių Lietuvoje apstu. Turime daug medienos pramonės įmonių, kurios gamina gana kokybiškas granules. Dėl to nėra jokios problemos jas įsigyti tiek po maišelį, tiek tonomis.

Granuliniai katilai yra automatizuoti. Juos kūrenti reikia 1-2 kartus per savaitę. Pats katilas yra gana aukšto naudingumo koeficiento, o tai reiškia, kad didžioji dalis energijos skiriama ne katilinės ir kamino šildymui, o namams. Trūkumas – granuliniai katilai yra gana brangūs, jų kaina prasideda nuo 3000 eurų + pajungimas apie 1500 eurų + santechnikos detalės dar apie 2000 eurų. Tai brangus malonumas, tačiau efektyvus. Nepamirškite, kad granulės kainuoja apie 150-160 eurų už toną (67 maišai po 15 kg).

Anglies katilai

Paprastai gamintojai gamina granulinius katilus, kuriuos galima kūrenti ir granuline anglimi. Tai mažesnės frakcijos plauta akmens anglis. Parduodama tiek maišais, tiek tonomis. Tonos kaina – 160-180 eurų. Vieno 25 kg maišo kaina – 4-4,5 euro.

Anglies katilai turi būti pritaikyti kūrenimui šiuo kuru. Bet maišyti su granulėmis jų negalima, nes skiriasi degimo mechanizmas. Deginant granules, reikalingas didesnis oro kiekis, tad reikia įmontuoti papildomus mechanizmus. Be to medžio granulių kaloringumas yra mažesnis, nei anglies, o tai reiškia, kad anglis duoda daugiau energijos kūrenant tą patį kiekį.

Dar vienas minusas – anglis yra iškastinis kuras. O tai nelabai suderinama su ekologiškesnėmis medienos granulėmis. Tiesa, joms gaminti irgi naudojama aparatūra, kuri prisideda prie CO2 emisijos didinimo. Ekologiškiausios išlieka malkos, tačiau jos pjaunamos ne elektriniais įrankiais… Tad ekologija – labai diskutuotinas klausimas, kalbant apie kurą.

Ką rinktumėtės jūs? Visada atsižvelkite į apšildomų patalpų plotą ir katilo galingumą. Gal patalpa maža ir jums tikrai nereikia galingo anglinio katilo? Viskas priklauso nuo jūsų namų poreikių.

Renkamės sekciją: į ką atkreipti dėmesį?

sekcijosSekcija – vienas pagrindinių baldų svetainėje. Į šį baldą sutalpinsite visą užgyventą turtą ir dar daugiau. Turintys savo vietas daiktai namuose sudarys tvarkos įspūdį, o sekcija dar ir papuoš interjerą. Tačiau kaip ir pagal kokius kriterijus ją išsirinkti?

Šiandien vis dar populiarus minimalistinis stilius, raginantis neapsikrauti nei daiktais, nei baldais. Bet visgi miesčionys turi įvairiausio turto, kurį reikia kažkur sudėti – knygų, žurnalų, kompaktinių diskų, įvairių smulkmenų. Jei turite daug knygų, pirkite sekciją su specialia lentyna – turėsite nedidelę namų biblioteką.

Į sekciją, turint mažesnę spintą miegamajame, galima dėti patalynę, rankšluosčius. Ypač talpesnės sekcijos praverčia ir neturint tamsiojo kambariuko ar sandėliuko. Galite įsigyti ir sekciją su spinta drabužiams. Tačiau tuomet rinkitės pakankamai didelę ir talpią, antraip spinta neatliks savo funkcijos ir tikrai nesutalpinsite visų reikiamų drabužių.

Anksčiau sekcijos išimtinai gamintos tik arba iš medienos, arba iš įvairių medienos plokščių. Šiandien vis dažniau sekcijų gamyboje pasitelkiamos ir alternatyvios medžiagos, pavyzdžiui, plastikas. Ant lentynų dažnai sumontuojamas modernus LED apšvietimas. Kartais pastarasis būna ryškus, besikeičiantis, tad patalpai suteikia daugiau dekoratyvumo ir išskirtinumo. Tačiau rekomenduojame rinktis universalų variantą – baldus iš MDF plokščių. Šios plokštės ekologiškos, ilgaamžės, saugios ir patikimos. Tokių baldų platų pasirinkimą rasite el. parduotuvėje B-A.eu: https://www.b-a.eu/c1948/Sekcijos

Dar vienas momentas – kone privaloma dalis sekcijoje yra indauja. Dažniausiai ji yra su stiklu, o indaujoje sudėliojami įvairiausi rečiau naudojami ir įprastai svečiams skirti indai – taurės, stiklinės, stikliukai, lėkštės, lėkštelės ir kt. Tad šią sekcijos dalį rinkitės priklausomai nuo turimų indų kiekio.

Tačiau atkreipiame dėmesį, kad „talpus“ nereiškia „užgriozdinantis visą erdvę“. Dabar madingiausi moduliniai baldai, kurie yra įvairiai sustatomi, lengvų ir grakščių konstrukcijų, daugiau su atviromis lentynomis ir lentynėlėmis. Šias modernias sekcijas galima montuoti pagal pageidavimą, o esminė jų dalis – ilga atvira lentyna.

Šiandien gana populiaru nusipirkti sekciją atviromis lentynomis ir į jas sudėti įvairias dėžutes (medines, kartonines ar plastikines), pintas dėžes.

Kambario dydis

Sekcijų pasirinkimą bene geriausiai padiktuos kambario dydis. Jei kambarys nėra didelis, geriausiai tiks sekcija, išdėliojama tiesiai, t. y. viena linija. Didesniame kambaryje, kambaryje, kur yra daug langų bei durų, galima rinktis ir kampinę sekciją, kuri geriau užpildytų erdvę.

Kadangi ne viena šiuolaikinė sekcija yra modulinė, baldus galima daugybę kartų perstatinėti, taip pat baldų nebūtina statyti į vieną liniją, kaip įprastai, dalis suglaudžiant. Tarp sekcijos elementų gali atsirasti dideli tarpai, sekciją netgi galima išskaidyti blokais po visą kambarį. Sekcija padės užpildyti visą erdvę – vieni jos elementai, pavyzdžiui, televizoriaus staliukai, statomi žemai, o aukštėliau pakabinamos lentynos. Taip pat prie žemos komodos neblogai atrodo aukštesnė lentyna, ir t. t.

 

Virtuvinių plautuvių tipai

virtuvės plautuvėsVirtuvė  – tai vieta, kurioje praleidžiame nemažai laiko. Juk net ir darbo dienomis mėgstame su šeima jaukiai vakarieniauti arba pavakaroti su puodeliu arbatos ir mažu desertu. Dar kiti žmonės apskritai neįsivaizduoja savo gyvenimo be virtuvės ir joje patiriamų kulinarinių malonumų. Todėl jiems yra labai svarbi ilgaamžė, funkcionali virtuvės įranga. O virtuvės neatsiejama dalis yra plautuvė bei sanitarinis mazgas.

Virtuvės santechnika turi būti patogi ir veikianti ekonomiškai – visada malonu, jeigu sutaupome vandens ar karšto vandens sąskaitoms. O būtent šiuolaikiška santechnika yra bene ekonomiškiausia . Taip pat svarbu ir virtuvės plautuvės atsparumas – juk joje plauname ne tik vaisius, daržoves, bet ir indus, kurių riebalai kartu su vandens kalkėmis nusėda ant plautuvės paviršiaus.  Nori nenori tenka dažnai kruopščiai valyti plautuvę įvairiais chemikalais bei šveisti. Tad kaip išsirinkti tokią plautuvę, kuri ir tiktų prie virtuvės dizaino, ir būtų ilgaamžė bei atspari?

Populiariausios yra keraminės, akmens masės, nerūdijančio plieno plautuvės. Visos jos skirtingai žiūrisi įvairiausio interjero virtuvėse. Be to – kiekviena iš šių medžiagų tinka vis kitoms plautuvių formoms. Tarkime, pačios paprasčiausios ir populiariausios, tinkančios standartinio dizaino virtuvėms – tai plieno kriauklės. Jų forma yra gana paprasta, jas galima valyti paprastais valikliais, tik nereikėtų šveisti metaliniais šveistukais, nes subraižysite paviršių.

Keraminės kriauklės šiandien yra vienos modernesnių – jų formų ir spalvų gal būti įvairių – baltos, smėlinės, apvalios, kvadratinės. Vienintelis minusas, jog nuo didelio sutrenkimo keraminė kriauklė gali įskilti, bet nepaisant jo, jos yra atsparios tiek karščiui, tiek chemikalams ir šveitimui.

Akmens kriauklės, natūralu – yra pačios atspariausios – tiek smūgiams, tiek karščiui, šveitimui, dėmėms, kalkėms.  Jos taip pat itin šiuolaikiškos ir tinka visose modernaus interjero virtuvėse. Turint šią plautuvę maisto gaminimas ir net indų plovimas bus tikras malonumas.

Taigi, patariame plautuvės tipą rinktis pagal tai, koks virtuvės interjeras bei jūsų tvarkymosi įpročiai – jei tvarkydamiesi mėgstate šveisti iki absoliučios švaros – rinkitės atsparesnes plautuves, o jeigu ieškote paprasčiausio sprendimo – plieno kriauklė bus lengviausias pasirinkimas.

Kaimo plėtros projektas gali būti rengiamas ir specialistų

kaimo plėtros projektasSkiriami keturių rūšių kaimo plėtros žemėtvarkos projektai: jie gali būti skirti įveisti mišką ne miško žemėje, parinkti ūkininko sodybos vietą, atlikti vidinę ūkių žemėtvarką, arba kaimo plėtros projektas gali būti kompleksinis, ir apjungti kelis tikslus.  Kiekviename projekte yra numatomi tam tikri tikslai, kuriuos galima pasiekti rengiant tam tikrus projektus. Nors tam tikrais atvejais yra nusprendžiama projektus rengti savarankiškai, tačiau dažnais atvejais tai pareikalauja tikrai nemažai laiko bei pastangų. Jei norima, kad viskas vyktų greičiau, verta kreiptis į specialistus, galinčius parengti projektus, ir toks sprendimas iš tiesų gali būti labai palankus.

Kodėl verta kreiptis į specialistus?

 • Visų pirma, tai gali padėti jums sutaupyti nemažai brangaus laiko – dažnais atvejais įvairių projektų rengimas užtrunka, ir tuomet, jei neturima reikalingų žinių bei įgūdžių, dažnai tenka konsultuotis su specialistais;
 • Visada galite būti užtikrinti, kad specialistai kaimo plėtros projektą parengs tinkamai, ir jums neteks nerimauti dėl galimų klaidų, kurios atsiranda dėl informacijos stokos;
 • Kaimo plėtros projektas gali būti parengiamas greičiau, tad ir įvairūs darbai netrukus galės būti pradedami;
 • Galite rinktis iš gausybės bendrovių, siūlančių parengti projektus. Kadangi jų šiandien rasime tikrai nemažai, kiekvienu atveju bus galima pasirinkti tokias įmones, kurios siūlo pačias palankiausias projektų rengimo kainas.

Kiek kainuoja kaimo plėtros projektų rengimas?

Tai visada priklauso nuo to, koks projektas turi būti parengiamas, koks yra projekto sudėtingumas, ir kaip greitai jus turi būti parengiamas. Įvairių bendrovių nustatytos projektų rengimo kainos gali labai skirtis, tad galėsite palyginti, kokius įkainius yra nustačiusios skirtingos bendrovės. Labai tikėtina, kad netrukus galėsite rasti tokių įmonių, kurių nustatytos kainos jums bus tikrai palankios, ir neteks nerimauti, kad tai kainuos pernelyg brangiai.

Kokie dokumentai bus reikalingi rengiant projektus?

Rengiant kaimo plėtros projektą reikės pateikti tam tikrus reikalingus dokumentus:

 • Turimo žemės sklypo plano kopiją;
 • Pažymėjimą, kuriame nurodomas žemės sklypo teisinis įregistravimas;
 • Apskrities viršininko leidimą;
 • Rajono savivaldybės numatytas projekto rengimo sąlygas;
 • Žemės sklypo įsigijimą patvirtinančius dokumentus;
 • Savininko tapatybės dokumento kopiją.

Galite būti užtikrinti, kad tuo atveju, jei kaimo plėtros projekto rengimas bus patikėtas specialistams, viskas vyks kur kas sklandžiau, ir jūs galėsite būti užtikrinti, kad kaimo plėtros projektas bus parengiamas tinkamai. Deja, tais atvejais, kai viską nusprendžiama atlikti savarankiškai, gali įsivelti tam tikrų klaidų, kurių taisymas gali būti gana sudėtingas. Jei kreipsitės į savo darbą išmanančius specialistus, galėsite nesibaiminti dėl galimų klaidų, ir viskas vyks dar paprasčiau. Taigi, jums tereikia susirasti bendrovę, siūlančią parengti kaimo plėtros projektus, ir netrukus galėsite susitarti dėl jums reikalingos paslaugos teikimo.

 

 

Nėra universalaus čiužinio – ieškant savojo, teks gerokai paplušėti

čiužiniai pigiauPirmoji mintis, aplankanti naujakurius, dažniausiai susijusi su miegamojo įrengimu. Be vonios kambario antrame aukšte ar svetainės apsieiti įmanoma, tačiau kokybiškas miegas būtinas kiekvienam iš mūsų. Čiužiniai MIEGIS – vienas svarbiausių pirkinių, kurių įsigijimą turėtume gerai apvarstyti.

Specializuotos parduotuvės, internetiniai pardavėjai ar didesni prekybos centrai – vien čiužinių įsigijimo taškų pasirinkimas didelis, jau nekalbant apie pastarųjų prekinių ženklų bei modelių įvairovę. Čiužiniai pigiau aktualūs daugeliui pirkėjų, tačiau visi turėtų būti suinteresuoti pastarųjų kokybe – čiužinio tinkamumas įtakoja miegą bei savijautą likusios dienos metu. Paveldėtas, gautas dovanų ar nuo kaimynų „nukopijuotas“ čiužinys gali padaryti „meškos“ paslaugą – vartysimės, negalėsime užmigti, o atsikėlus kankins ne tik nuovargis, bet ir fiziniai kūno skausmai.

Mėgstamą laidą nuolat petraukia reklamos, kurių herojai tarsi užhipnotizuoti pasakoja apie „stebuklingą“ čiužinį, neatpažįstamai pakeitusį jų gyvenimą. Netenka ilgai spėlioti, kur tokį įsigyti – net kelis kartus parodomas numeris, kuriuo paskambinus, akimirksniu galima padaryti užsakymą ir gauti norimą prekę. „Nepasimaukite“ ant kabliuko: čiužinio pirkimas – ne loterija, tačiau tikslingas darbas. Taip ne tik įsigyjami čiužiniai pigiau, bet  ir randamas tas vienintelis, prisitaikantis prie anatominių kūno saavybių bei individualių miego ypatybių.

Renkantis čiužinį, svarbu keletas faktorių – kietumas, aukštis, čiužinio rūšis, anatominės zonos, užvalkalo medžiaga ir panašiai. Atsakymas į klausimą, koks rekomenduojamas čiužinio aukštis bei kietumas, kuo naudingos anatominės zonos ir panašiai, yra universalus – reikia atsižvelgti į faktą, kokiam konkrečiai žmogui skirti čiužiniai MIEGIS.

 • Apkūnesnis žmogus didesnį komfortą pajus gulėdamas ant kietesnio bei aukštesnio (apie 20-22 cm aukčio) čiužinio, mažesnio svorio asmeniui patogų poilsį garantuoja ir 17-18 aukščio čiužinys.
 • Jei žmogus neturi fizinių sveikatos problemų, šiam siūlomi vidutinio kietumo čiužiniai, tuo tarpu kietesni ar minkštesni tarnauja kaip korekcinė priemonė. Juosmens skausmą gali sumažinti minkštesnis čiužinys, o kaklo ir viršutinės nugaros dalies – kietesnis.
 • Net ir mylimiausias žmogus gali trukdyti…išsimiegoti. Natūralu, jog kiekvieno žmogaus miego ypatybės skiriasi: vienas miega ant šono, o kitas – nugaros, vienas jaučia didesnį komfortą miegodamas ant kietesnio, kitas – minkštesnio pagrindo. Jei ir jūsų partnerio nakties „pomėgiai“ kardinaliai skiriasi, nekankinkite vienas kito – rinkitės čiužinius, kurie blokuoja greta gulinčio žmogaus judesius.

 

 

Čiužiniai saldžiam ir pilnaverčiam miegui

čiužiniaiKokybiškas ir ramus miegas būtinas kiekvieno gerai savijautai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad dėl miego stokos, žmogui tampa sudėtingiau sutelkti dėmesį, prastėja atmintis, sudėtingiau įveikti dienos darbus, kartais nuovargis pasireiškia dažna nuotaikų kaita. Be to, kokybiškas miegas būtinas imuninei sistemai, kuri mus saugo nuo įvairiausių susirgimų. Norint, kad kiekvienas rytas prasidėtų pakiliai, būtina pagalvoti apie naują čiužinį. Atminkite, kad kokybiškas čiužinys – neatsiejama jūsų poilsio dalis.

Kaip išsirinkti čiužinį?

Kokybiški čiužinai užtikrina maksimalų patogumą miego metu, tai reiškia, kad naujasis čiužinys turėtų prisitaikyti prie jūsų kūno linijų, tolygiai paskirstyti svorį ir visą naktį išlaikyti stuburą taisyklingoje padėtyje, priešingu atveju, galite atsibusti pavergę, jausti maudimą nugaros ir pačių srityse. Taigi, reiktų atminti, kad čiužiniai labai individualus pasirinkimas, kurį lemia kiekvieno žmogaus fiziniai duomenys ir miegojimo įpročiai.

Visos čiužinių reklamos labai gražios ir viliojančios, tačiau jomis aklai pasitikėti nereiktų. Prieš perkant naują čiužinį, jį reiktų išmėginti: atsigulkite, šiek tiek pagulėkite jums įprasta miego poza ir tik tada nuspręskite ar ant nusižiūrėto čiužinio jaučiatės patogiai. Tiesa, jei miegate ne vienas, į naujo čiužinio paieškas turėtumėte leistis kartu su partneriu, kad naujasis pirkinys džiugintų abi puses.

Kada laikas čiužinį keisti?

Čiužiniai dažnais atvejais brangesni už pačias miegamojo lovas, todėl nieko nuostabaus, kad kiekvienas norime kokybiško ir ilgaamžio gaminio. Deja, net ir kokybiškas čiužinys anksčiau ar vėliau susidėvi. Taigi, jei kiekvieną rytą nubundate pavargęs, nepulkite dėl to kaltinti darganoto rudeniško oro, jei rytais skauda nugarą, gali būti, kad dėl to kalta visai ne intensyvi treniruotė sporto salėje, labai didelė tikimybė, kad jūsų čiužinys atitarnavo savo kadenciją ir atėjo laikas jį pakeisti nauju.

Tiesa, jei norite, kad čiužinys ilgiau tarnautų, turėtumėte atminti, kad juo būtina rūpintis. Specialistai nepataria čiužinio guldyti ant vientiso lovos pagrindo, nes jis nekvėpuos, todėl geriau rinktis miegamojo lovas su medinėmis arba geležinėmis grotelėmis. Čiužinio negalima plauti vandeniu, nes jo viduje pradės kauptis drėgmė. Galiausiai čiužinį reguliariai reiktų apversti. Laikantis šių kelių paprastų taisyklių, galėsite gorokai ilgiau džiaugtis patogiu čiužiniu ir kokybišku miegu.

 

 

Katilinės įrengimas: kaip užsitikrinti saugumą?

katilinėKatilinės įrengimas prasideda nuo klausimo – kuo šildysime savo namus? Šiuo metu įrangų pasirinkimas tikrai labai platus, tad kiekvienas pagal savo poreikius bei galimybes gana nesunkiai galės atrasti konkrečiai jam labiausiai tinkamą variantą. Saugios katilinės įrengimas namuose turėtų būti įgyvendinamas su profesionalais, kurie išmano smulkmenas ir turi reikalingą įrangą. Iškilus problemoms kūrenimo eigoje taip pat rekomenduojame kreiptis į profesionalus, kurie jas išspręstų. Visgi, kai kurie žmonės labai taupo ir galvoja, kad tiek katilinės įrengimas, tiek priežiūra tikrai galima be specialistų įsikišimo.

Katilas – viena, maža katilinės dalis. Visa šildymo sistema susideda iš daugelio komponentų, kurie tarpusavyje sąveikaudami padeda užsitikrinti šiltus, malonius ir jaukius namus.

Katilų tipai

Katilai pirmiausia gali būti skiriami į tuos, kurie pritaikyti buitinėms reikmėms ir į tokius, kurie skirti pramonei. Šįkart mes kalbame apie buitinėms reikmėms skirtus katilus, kadangi daugelis žmonių ne investuoja į profesionalo konsultacijas ir tikisi, kad pavyks jas atrasti paprasčiausiai internete.

Katilinės, pagal savo išsidėstymą bei padėtį, smulkiau gali būti skiriamos į:

 • Atskirai stovinčias.
 • Tokias, kurios yra pastatytos greta kokių nors kitų statinių (sujungtos).
 • Jos gali būti įkomponuotos į kitus statinius, į jų vidų (pavyzdžiui rūsyje).

Projektuojant katilines visada naudinga pasitarti su profesionalais, kadangi svarbiausia yra užtikrinti saugumą. Dažniausiai pati katilinė jau gali nurodyti – kokio tipo įrenginys Jums reikalingas ir tuo pačiu – kaip turėtų atrodyti pati katilinė. Šiuo atveju rekomenduojame susikoncentruoti ir ties tokiomis smulkmenomis, kaip patogumas. Žiemos metu teks kūrenti ištisą laiką, tad pagalvokite, ar Jums bus patogu.

Katilinės projektavimas

Priklausomai nuo Jūsų pasirenkamo namų apšildymo būdo – reikia susikoncentruoti ir ties katilinės projektavimu. Ieškant konkretumo naudinga įvertinti žemiau mūsų išskirtus kriterijus:

 • Būtinai reikia įvertinti gyvenamo namo sienų storių ir net pačių sienų tipą.
 • Taip pats atsižvelgti į namo plotą bei lubų aukštį (įvertinama, kad surasta namų šildymo sistema patenkintų poreikius).
 • Taip pat į langų ir durų kiekį pro kuriuos dažniausiai šiluma ir „pabėga“ į lauką.
 • Reikia įvertinti net ir žmonių kiekį, kuris dažniausiai būna namuose.
 • Jeigu norite šildomų grindų – tokiu atveju perskaičiuoti – kokį tiksliai plotą planuojate šildyti.

Saugios katilinės įrengimas namuose gali būti įgyvendinamas tuo pat metu, kai name yra žmonės. Visgi, jeigu norite, kad darbai vyktų greičiau ir paprasčiau – geriausia, kad visi gyventojai kur nors išvyktų.

Katilinės ir katilo priežiūra

Siekiant saugumo – reikia skirti dėmesio ir pačiai katilinės priežiūrai, o svarbiausia – pasirinktam katilui. Nebūtina kaip nors išskirtinai reguliariai tikrinti. Paprasčiausiai, jeigu pastebėjote kokias nors smulkmenas, kurios Jums atrodo įtartinos – tokiu atveju ir skubiai reaguokite: bandykite suprasti pats kas įvyko arba paprasčiausiai kreipkitės į savo srities profesionalus, kurie pasiruošę Jums padėti išspręsti net ir pačias didžiausias problemas. Nepamirškite, kad labai svarbu reguliariai valyti kaminą, kadangi dėl suodžių jis gali užsidegti.

Žemos šalčiai Jums nebus baisūs, jeigu pasirinksite labiausiai Jums tinkamą šildymo sistemą ir ją prižiūrėsite nuo gedimų, kurie gali ištikti kiekvieną. Nors mes vis dar rekomenduotume bendradarbiauti su specialistais, tačiau jeigu esate pasiruošęs darbus atlikti pats – pirmyn.

 

 

Mažas vonios kambarys. Kaip kokybiškai jį įrengti?

kokybiškos santechnikos prekės

Vonios kambarys – viena svarbiausių erdvių namuose. Toli gražu ne tik moterys, jeigu galėtų, praleistų ten visą dieną. Kiekvienas save prižiūrintis vyras taip pat rūpinasi savo higiena ir per parą vonioje praleidžia bent jau valandą. Kokybiškos santechnikos prekės, tinkamos plytelės, baldai yra reikalingi siekiant susikurti tobulą vonią, kurioje norėtųsi būti. Jeigu planuojate remontą, o gal atsikrausčius į naują vietą reikia keisti vonią – svarbu apgalvoti idėją. Mažą vonios kambarį įrengti yra kur kas sudėtingiau nei didelį, tad pateiksime kelis patarimus, kurie Jums gali būti naudingi planuojant nedidelės kvadratūros vonią.

 1. Pirmais žingsnis, kurį reikia apgalvoti, tai įvertinti, ar tikrai nebeįmanoma bent kiek padidinti vonios erdvės. Žinoma, sienų griovimas nėra labai malonus procesas, tačiau nepamirškite, kad juk tai visam gyvenimui. Labai mažoje vonioje bus sunku atlikti tam tikrus įprastus darbus. Taigi, pirmiausia reikia atsižvelgti į tai.
 2. Jeigu matote, kad vonios kambario didinimas tikrai neįmanomas, tokiu atveju reikia labai atidžiai įvertinti erdvę, kuri yra. Net ir konkretus baldų pasiskirstymas gali padidinti arba sumažinti erdvę. Internete galima atrasti labai daug įvairių schemų, kurios Jums padės sukomplektuoti erdvę. Taip pat, naudinga pasisamdyti profesionalą. Žinoma, jeigu leidžia galimybės.
 3. Laikas klijuoti plyteles, kurių montavimas ant sienos taip pat turi tam tikrą sistemą, kuri gali kiek padidinti arba sumažinti vonios kambarį. Pavyzdžiui, jeigu perkate stačiakampes plyteles nepamirškite vienos smulkmenos – jeigu jas klijuosite vertikaliai, tokiu atveju vonios kambarys atrodys didesnis. Taip pat siūlome pasirinkti šviesesnių spalvų plyteles. Jos taip pat prisideda prie vizualiai didesnio kambario.
 4. Geriau rinkitės dušo kabiną, o ne gulimą vonią. Šis sprendimas labai tinka nedidelės kvadratūros voniose, kadangi padeda sutaupyti labai daug vietos. Šiuo atveju kokybiškos santechnikos prekės tikrai nuo to nesiskirs ir nesvarbu ar dušas, ar vonia – jos užims taip pat mažai vietos.
 5. Apšvietimas labai koreguoja vonios kambarį. Jeigu pasirinksite tokį, kuris kris ne tik nuo lubų, tačiau, pavyzdžiui, ir iš sienų, tokiu atveju patalpa atrodys kur kas didesnė. Labai netinka šviestuvai, kurie krenta žemyn arba stovimos lempos. Paprasčiausiai tiek vieni, tiek kiti užims gana daug vietos, o juk komplektuojant šį kambarį ir yra stengiamasi surinkti kuo mažiau daiktų, kad jų laikymas būtų stilingas, o jie taip pat neužimtų daugiau vietos.
 6. Veidrodžiai taip pat turi stebuklingą galią kontroliuoti kambario erdvę. Kuo jų daugiau – tuo vizualiai erdvė atrodo didesnė. Žinoma, viskas turi būti su saiku, kadangi per daug veidrodžių ne tik iškreips erdvę, tačiau tuo pačiu energetiškai tai taip pat prastas pasirinkimas.
 7. Kuo mažiau baldų – tuo geriau. Palikite tik tai, kad yra reikalinga ir kas atlieka tikslinę funkciją. Šiuo atveju estetikos funkciją jau nebėra tokia svarbi.
 8. Kokybiškos santechnikos prekės kaip įvairūs vamzdžiai ir panašiai turi būti slepiami įvairiose spintelėse ir panašiai. Ne tik dėl grožio, tačiau tokios detalės apkrauna patalpą ir ji tampa sunkesnė, o tuo pačiu ir mažesnė.

Vonia – mėgstamiausias moterų kambarys namuose. Jeigu norite, kad buvimas joje prilygtų SPA – investuosite laiko į jos kūrimą.

 

 

Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje – šiluma ir ne tik

Židiniai ir krosnelės

Šiluma ir jaukumas. Tai du žodžiai, kurių sąsajos itin stiprios. Nes kalbėdami apie jaukumą įsivaizduojame vakarą prie židinio, bet tikrai ne varveklius ant stogo krašto. Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje tarsi papildo romantišką, atostogomis dvelkiančią miesto aurą.

Tiek krosnelės, tiek židiniai gaminami siekiant suderinti dailumą ir funkcionalumą. Gamintojai puikiai supranta, kad produkto paskirtis bus ne tik žavėti, bet ir šildyti. Todėl keliami aukšti reikalavimai. Tvirtumas, kaitimo savybės, ilgaamžiškumas, priežiūros niuansai – kiekvienas iš šių dalykų sulaukia daugybės dėmesio. Prieš produktui pakliūvant į rinką reikia įdėti nemažai darbo. Specialistai tą darbą stengiasi atlikti kaip įmanoma geriau.

Gamyba vyksta, taikomi efektyvūs sprendimai, židiniai ir krosnelės Klaipėdoje esančiose parduotuvėse pristatomos vartotojams, o šie pajunta, kas yra tikras jaukumas. Ir nors židinys bei krosnelė – skirtingi daiktai, visgi tai ta pati tema ir panašūs tikslai.

Židiniai ir krosnelės aktualu ne visada. Liepos viduryje nelabai įdomu, kas darysis žiemą, kokia bus oro temperatūra ar kiek sniego. Vasarą rūpi vandens pramogos, atostogos. Tačiau! Nors rogių reikės tik šaltuoju metų laiku, pasirūpinti jomis derėtų būtent vasarą. Taip pat ir židiniu ar krosnele. Atėjus žiemai išvengiama papildomų rūpesčių.

Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje gyvenantiems žmonėms – gyvenimo būdo dalis, galimybė nepasiduoti žiemos niūrumui. Vasarą verda gyvenimas, šurmuliuoja turistai. Tačiau ir atšalus orams situacija gali būti kuo puikiausia, o nuotaika pakiliausia. Net jei baigėsi atostogos, nereikia nusiminti.

Ar galima teigti, kad Klaipėdos gyventojui židinys svarbesnis nei, pavyzdžiui, vilniečiui? Tiesos tokioje hipotezėje yra. Uostamiestis, turistų pamėgta vieta, šurmuliuojanti kasdienybė – tai dažniausiai vasarą taikomi apibūdinimai. O kad žiema džiugintų ne mažiau, klaipėdiškiai pasirūpina namų jaukumu.

Šio straipsnio pavadinime minima „šiluma ir ne tik“. Kaip tai suprasti? Tai reiškia, kad židiniai bei krosnelės skleidžia šilumą, tačiau tai ne vienintelė funkcija. Skleidžiama ne tik šiluma, bet ir jaukumas. Iš ankstesnių eilučių tai jau aišku.

Nors židiniai ir krosnelės Klaipėdoje vasaros sezono metu nėra labiausiai aptarinėjama tema, orams vėstant ji įgauna visai kitą prasmę.

 

 

Kompresorių nuoma – patikima pagalbinė įranga

kompresorių nuomaKiekvieną dieną tenka naudotis įranga, kuri padeda palengvinti mūsų veiksmus, atlieka sudėtingas užduotis ar tiesiog padeda maloniai praleisti laiką. Visa ši technika pasitarnauja įvairiose gyvenimo srityse, o kartais tam tikrų veiksmų be jų net negalėtume įgyvendinti. Būtent tam ir skirta kompresorių nuoma. Tai patikima ir daug naudos teikianti paslauga pramonės vystymo ir statybos sektoriuose.

Kelių tiesimas ir tiltų statyba yra dvi nepaprastai sudėtingos darbų sritys, kuriose naudojama įranga paprastai kainuoja nemažus pinigus. Be kokybiškos technikos šie darbai negalėtų būti sėkmingai vykdomi, kadangi čia naudojami darbo įrankiai reikalauja tam tikrų sąlygų. Pavyzdžiui pneumatiniams kūjams ir kaltams yra reikalingas aukšto slėgio suspaustas oras, kurį teikia dyzeliu varomi galingi kompresoriai. Jie yra mobilūs, todėl statybos vietose gali būti lengvai perstatomi ir transportuojami.

Visa statybose naudojama įranga kainuoja didžiulius pinigus, tad jos įsigijimas gali pareikalauti atidaus planavimo. Kai dirbama prie didelių projektų, siekiama visiems darbuotojams suteikti tinkamą įrangą, su kuria darbas vyktų sklandžiai ir efektyviai. Šiuo atveju kompresorių nuoma gali pasitarnauti geriausiai. Paprastai šios įrangos įsigijimas gerokai ištuštintų įmonės finansus, tačiau nuomos paslaugų dėka viso to nebūtina įsigyti. Nuoma kainuoja kur kas mažiau, o jos teikiama nauda prilygsta ir naujai įsigytai prekei. Visa tai svarbu įvertinti iš anksto, mat naują įrangą ne visuomet geriau įsigyti, kartais geriau ją išsinuomoti.

Pasirinkti tinkamą įrangos platintoją gali būti kebli užduotis. Svarbu dėmesį atkreipti ne į technikos nuomos kainą, bet į pačios įmonės reputaciją, jos gyvavimo laiką, kas ženklina patirtį, ir klientų atsiliepimus. Taip pavyks užtikrinti sklandų bendradarbiavimą ir puikius rezultatus statybų zonoje. Svarbu atminti ir tai, jog ilgesniam laikui nuomojama įranga kainuos pigiau, tad darbas prie ilgesnės trukmės projektų neatsieis didelių išlaidų, šiuo atveju pavyks ir sutaupyti.

Taigi, kompresorių nuoma yra ne vien naudinga, bet ir reikalinga paslauga siekiant efektyviai ir, kas svarbiausia, ekonomiškai dirbti tiltų statybos, kelių tiesimo, dažymo, smėliavimo ar kitos srities darbus. Be šios įrangos būtų neįmanoma atlikti net ir menkiausias specifines užduotis, tad nuoma padeda puikiai realizuoti šiuos sprendimus žemų išlaidų kaina.