Elektrinės žoliapjovės – privalumai ir trūkumai

žoliapjovėsŽoliapjovė – įrankis, kuris ras namus kiekvieno sodininko sodyboje. Nesvarbu, ar ji didelė, ar maža, tačiau šis prietaisas – labai naudingas visada. Klausimas tik ar ji turi būti elektrinė, ar benzininė ir kokio galingumo.

Šiandien pakalbėkime apie elektrines žoliapjoves. Jos esminis skirtumas nuo benzininės yra tas, kad varikliukas varomas elektra, o ne benzinu. Privalumų turi kur kas daugiau, nei trūkumų, bet apie viską iš pradžių.

Elektrinių žoliapjovių privalumai

Elektrinės žoliapjovės pasižymi keliais akivaizdžiais privalumais:

 1. Neteršia gamtos, nes nėra deginamas joks kuras.
 2. Mažesnis triukšmo lygis.
 3. Lengvesnės ir patogesnės, nei benzininės.
 4. Paprastesnis valdymas.
 5. Mažesnė vibracija.
 6. Pigesnės.
 7. Ekonomiškesnės.

Dėl pastarojo privalumo reiktų pateikti konkrečius skaičiavimus. Sakykime, turite vidutinio galingumo benzininę žoliapjovę ir elektrinę. Prieš jūsų akis – 10 arų sklypas + visos patvorės. Tokį plotą nušienauti galima per 2-3 valandas. Vidutinės galios elektrinė žoliapjovė per valandą sunaudoja 2-2,5 kilovatvalandės. Taigi, išlaidos bus labai nedidelės – 2 x 0,129 € = 0,258 €. Tuo tarpu benzininei žoliapjovei prireiks 1-2 litrų benzino (neskaičiuojant kelių miligramų tepalo), o tai kainuos mažiausiai 1,18-2,36 €. Taip, išlaidos didesnės beveik 10 kartų.

Dar prie ekonomiškumo galima paminėti ir pačios žoliapjovės kainą. Vidutinio galingumo Stihl elektrinė žoliapjovė kainuoja 80 €. Tuo tarpu benzininė – 380 €. Papildomos išlaidos – apsauginis šalmas ir ausinės, galvutės tepalo tūbelė. Elektrinei žoliapjovei dar reikalingas bent 25 metrų ilgio ilgintuvas – papildomai kainuoja 30-60 eurų. Bet kuriuo atveju elektrinė yra pigesnė.

Elektrinių žoliapjovių trūkumai

Trūkumų nėra labai daug, tačiau reiktų paminėti bent keletą:

 1. Kilpinė rankena gali būti nelabai patogi dirbant ilgesnį laiką. Benzininės tuo tarpu turi specialius tvirtinimo diržus, kurie puikiai laiko žoliapjovę.
 2. Nėra galimybės uždėti dviašmenio ar keturašmenio peilio storesnei žolei ar krūmams pjauti.
 3. Reikia visada stebėti ilgintuvo laidą, kad jo nenukirstumėte.
 4. Pjauti galima tik ten, kur yra elektros energija. Atokesnėse vietose reikalingas generatorius.

Būtent pastarasis trūkumas turi daugiausiai įtakos sodininkų pasirinkimui. Jei sodyba nedidelė, priemiestyje, be to lengvai prieinama, tada elektrinė žoliapjovė ypač tinkama. Jei didesnė, vietovė nelygi – jos gali ir neužtekti.

Pasirinkimas – jūsų rankose. Svarbu, kad prietaisas būtų iš patikimo gamintojo, pavyzdžiui, Stihl.

Ketaus krosnelė – stilingas pasirinkimas

Dovre ketaus krosnelėsKiekvienas iš mūsų trokštame, kad namuose būtų jauku ir gera. Jaukumas siejasi ne tik su dailiu interjeru, bet ir su šiluma. Jei vasarą kaip tik norisi gaivumo, tai rudenį ar žiemą į pirmą planą iškeliama šiluma. Tačiau yra įrenginiai, kurie derina viena ir kita – tai Dovre ketaus krosnelės.

Jei pasirenkamas kokybe garsėjančio gamintojo produktas, tuomet gaunamas ilgaamžiškumas, gražus dizainas ir, žinoma, efektyvumas. Gamintojų yra įvairių, tad pasirinkimo laisvė tikrai egzistuoja. Kita vertus, kiekvienas pirkėjas turi vienokių ar kitokių pageidavimų, o tai lemia atmetimo principo naudojimą, kai iš, pavyzdžiui, dešimties gamintojų atrenkami penki. Suprantama, labai svarbu, kad krosnelė tinkamai veiktų, t.y. tinkamai skleistų šilumą. Tačiau pastaraisiais metais keitėsi ir žmonių skonis, imtas kreipti didesnis dėmesys į dizaino subtilybės. Ketaus krosnelės neišvengiamai patenka į šią tendenciją ir gali pasiūlyti ne tik tvirtumą bei šilumą, bet ir tokį dizainą, kuris tikrai sužavės.

Kokią ketaus krosnelę pasirinkti, priklauso nuo būsto stiliaus. Sakykime, klasikinio stiliaus kambaryje puikiai tiks harmoningai prisiderinanti ir, buitiškai tariant, „įsipaišanti“ krosnelė. Klasika – tai, kas madinga amžinai ir nepasensta, nepriklausomai nuo aplinkui vyraujančių ir besikaitaliojančių madų. Žinoma, bet kuriuo atveju renkantis šildymo įrenginį dizainas sudaro dalį visų kriterijų. Tai, žinoma, svarbu, bet ne mažesne reikšme pasižymi visa techninė pusė. Visgi kai kuriais atvejais funkcionalumas viršija lūkesčius. Pavyzdžiui, ant krosnelės sumontavus virimui skirtą plokštę galima užsiimti kulinarija. Skamba viliojančiai, tiesa? Beje, jei dar tęstume kalbą apie dizaino subtilybes, būtų įdomu pasižvalgyti po spalvų pasirinkimo galimybes. Ketaus krosnelės gali būti paties ketaus spalvos, tačiau gamintojai taip pat gali pasiūlyti vienokia ar kitokia spalva emaliuotą produktą.

Kaip priešprieša klasikai – modernumas. Tai kažkas išskirtinio, galbūt neįprasto. Įdomus interjeras taps dar patrauklesnis pasirinkus netradicinę krosnelę. Kaip tokia gali atrodyti? Ogi labai įvairiai. Tai gera žinia, mat įrenginys priderinamas prie skirtingiausių kambario formų. Vienos krosnelės yra aukštos ir gana siauros, pabrėžiamas grakštumas. Kitos apvalainos, kai kurios kampuotos ir orientuotos ne į aukštį, o į ilgį. Skiriasi ir spalvos. Planuojant įsigyti tokį daiktą tenka pasvarstyti, ar kambaryje labiau tiktų tamsi, ar kaip tik šviesi spalva.

Vienas aiškus aspektas – krosnelės išvaizda priklauso nuo jos gamybos vietos. Pavyzdžiui, norvegiškas šildymo įrenginys žavės tvirtu skandinavišku dizainu. Italija, kaip visada, siejama su tam tikra egzotika ir įmantrumu. Jei užsimintume apie vokiškas ketaus krosneles, tikriausiai sukeltume mintis apie nepriekaištingas formas ir estetiką bei santūrumą. Taigi, kiekvienos tautos dizaino suvokimas atsispindi gaminiuose. Pirkėjams tai pravartu, kadangi atsiranda pasirinkimo laisvė.

Kad ir ką begalvotum, krosnelė yra stilingas pirkinys. Tai funkcionalumas, įvilktas į dailų dizainą, ir kuriantis namuose jaukumą. Tiesiog interjero detale šio įrenginio pavadinti nesinorėtų, kadangi šaltą žiemą išorinis apipavidalinimas kiek nublanksta prieš skleidžiamą šilumą.

Medinė tvora jūsų sodybai

medinė tvoraKiekviena sodyba turi būti saugi. Dėl to ją reikia aptverti tvora. Nepakanka vien tik kelių stulpų ir žalio vielinio tinklo, todėl reikia ieškoti kur kas tvirtesnių alternatyvų. Medinė tvora yra kaip tik tokia alternatyva, kurią renkasi labai daug sodybų šeimininkų.

Medinės tvoros paprastai būna dviejų rūšių – horizontalios ir vertikalios.

Horizontali medinė tvora statoma paprastai. Įkasami tvirti stulpai. Kartais jų pagrindas sutvirtinamas betonu. Stulpai dažniausiai būna metaliniai (kampuočiai). Prie metalinio kampuočio tvirtinami mediniai tašai. Prie jų yra priveržiamos vienodo pločio lentos. Jos pritvirtinamos horizontaliai, todėl tokia tvora ir vadinama horizontalia. Tarp lentų paliekamas nedidelis tarpelis, kad lentoms sudrėkus ir išsiplėtus, jos nesiremtų viena į kitą ir nesuardytų visos konstrukcijos.

Lentos yra išpjaunamos iš įvairios medienos. Jos impregnuojamos, kad atlaikytų mūsų drėgno klimato staigmenas. Be to tokias tvoras rekomenduojama dažyti, nes dažai dar labiau apsaugo tvorą nuo puvimo, deformacijos ir blukimo.

Vertikali medinė tvora – retesnis vaizdas Lietuvoje, tačiau galima pamatyti ir tokių. Viskas daroma panašiai, tik tarp įkastų stulpų reikia pritvirtinti du horizontalius skersinius iš kampuočio, prie kurio ir tvirtinamos vertikalios tvoros lentos. Aišku, tarp jų irgi paliekami tarpai.

Tokios tvoros apsaugo tik nuo gyvūnų ir pašalinių žvilgsnių. Tiesa, jie nieko nemato tik iš toli. Per tvorų tarpus jie gali puikiai matyti, kas vyksta jūsų kieme, todėl kartais daroma ir kita gudrybė – statoma dviguba tvora iš vienos ir kitos pusės. Tokiu būdu tarpai tarp lentų lieka, tik vidinė dalie užeina tiesiai ant priekinės dalies tarpų. Tokiu būdu pašaliniai nieko nemato, be to tokia tvora geriau apsaugo nuo didelio vėjo. Tai aktualu, jei sodyba yra laukuose, kur gausu skersvėjų.

Kodėl medinė tvora? Kodėl ne metalinė ar mūrinė? Atsakymas į šį klausimą paprastas – kaina. Medinė tvora kainuoja kur kas pigiau, nei metalinė ar mūrinė. Be to, ją lengva prižiūrėti, bet kada galima pakeisti sugedusią lentą, neardant visos tvoros.

Medinės tvoros yra atėjusias iš gilios senovės. Tai natūralus būdas aptverti savo sodybą, todėl lietuviams šios rūšies tvoros yra itin priimtinos.

Kuriuose Lietuvos miestuose keisti viryklės durelių stiklą yra pigiausia?

viryklės durelių stiklasViryklė dažniausiai yra statoma kojų aukštyje, ko pasekoje su išoriniais viryklės stiklo pažeidimais kiekvienas esame priversti susidurti tikrai ganėtinai dažnai. To pasekoje, dauguma esame suinteresuoti tuo, kaip galėtume pakeisti sudužusį viryklės durelių stiklą kuo pigiau, apie ką šiandien ir kalbėsime, apžvelgdami tuos šalies miestus, kuriuose yra teikiamos pigiausios virtuvės viryklės durelių stiklo keitimo paslaugos.

Panevėžys

Lyginant miestų, kuriuose yra teikiamos kokybiškos viryklės durelių stiklo keitimo paslaugos, šių paslaugų kainas, Panevėžys išsiskiria ryškiausiai. Sunku pasakyti, kokie konkrečiai faktoriai lemia tokią situaciją, bet faktas, jog Panevėžyje viryklės durelių stiklo keitimo paslaugos yra vienos iš pigiausių visoje šalyje. Galima bandyti nuspėti, jog tai lemia ganėtinai nedidelė Panevėžio rinka, lyginant su didžiausiais Lietuvos miestais. Realu, jog prie to prisideda ir vis labiau didėjanti konkurencija tarp šias paslaugas Panevėžyje teikiančių įmonių, tad kainų mažinimas tampa vienu iš pagrindinių ginklų prieš konkurenciją. Na, bet labai gilintis į šią situaciją neverta – verčiau džiaugtis tuo, jog Panevėžyje už šias paslaugas sumokėsite netgi labai mažas pinigų sumas.

Šiauliai

Šiaulių gyventojai, paskaitė apie puikią viryklės durelių stiklo keitimo kainų padėtį Panevėžyje, tikri neturėtų nuliūsti bei pavydėti – ne ką blogesnę padėtį šiuo aspektu galima išvysti ir Šiaulių mieste. Vėlgi, to priežastis identiškos, kaip ir jau minėtame Panevėžyje – salyginai nedidelė rinka ir tendencingai didėjanti konkurencija, vis didesniam verslininkų kiekiui investuojant į šių paslaugų teikimą Šiauliuose. Vis dėlto, dėl to jaudintis,mąstant apie kainų didėjimą ilgame laikotarpyje, dar tikrai nereikia, kadangi dėl didėjančių investicijų į vietinę rinką kainos pasivys tas, kurios vyrauja didžiuosiuose šalies miestuose, geriausiu atveju bent po pusės dešimtmečio.

Utena

Utenoje rinka – dar mažesnė nei jau minėtuose Šiauliuose ar Panevėžyje. Būtent dėl to, gali atrodyti, jog šių paslaugų rinka Utenoje yra monopolinė, ko pasekoje, kainų nenustatant konkurencijai, šių paslaugų kainos šiame mieste yra išties didelės. Vis dėlto, nors rinka ir yra nedidelė, bet konkurencija tarp viryklių durelių stiklų keitimo/taisymo paslaugas teikiančių įmonių Utenoje egzistuoja, kadangi tokių dirbtuvių mieste yra ne viena ir ne dvi. Tai lemia susidarančią konkurenciją tarp šių dirbtuvių, kurios, kovodamos dėl kiekvieno kliento, konkuruoja visais įmanomais būdais, iš kurių esminis – kainų mažinimas. To pasekoje galime džiugiai pranešti, jog Utenoje šių paslaugų kainos – vienos iš mažiausių Lietuvoje. Ir netgi dar džiugiau yra tai, jog Utena yra kiek per mažas miestas, kad galėtų būti labai patrauklus ypač didelėms investicijoms, tad nedidelėmis virtuvės viryklių durelių stiklų remonto bei keitimo kainomis uteniškiai dar galės džiaugtis tikrai ne vienerius ir ne dvejus metus.

 

 

Pastatų šiltinimas nuosaviems namams

pastatų šiltinimasPastatų apšiltinimo technologijos yra labai toli pažengusios į priekį. Gyvename atšiauriame regione, kuriame 6-8 mėnesiai reikalauja vidaus šildymo. Jei ne nuolatinio, tai retkarčiais. Tai reiškia, kad iš palmių šakų pastatyti namų negalime – reikia statyti tvirtus ir patikimus namus, atlaikančius sudėtingas oro sąlygas. Pastatų šiltinimas tokioje aplinkoje įgauna ypač svarbią reikšmę.

Pastatus apšiltinti galima ir gamtoje randamomis priemonėmis, kaip tai darė mūsų proseneliai – samanomis, moliu, šiaudais, spaliais, tačiau yra viena rimta problema – nuo 2016 metų sausio 1 dienos Lietuvoje privalėsime statyti tik A energetinės klasės nuosavus namus. Kai tokie reikalavimai, senovines technologijas galime pamiršti arba naudoti tik etnografiniams statiniams, kurie nėra pritaikyti nuolatiniam gyvenimui. A energetinė klasė reiškia, kad namas yra puikiai apšiltintas ir neeikvoja energijos daugiau, nei jam reikia. Tai ne tik apšiltinimo, bet ir konstrukcijų, vėdinimo sistemų langų ir durų reikalas, tačiau apšiltinimui čia skiriama pirma vieta, nes sienų, lubų, stogo, grindų plotas yra pats didžiausias.

Pastatų šiltinimas atliekamas naudojant itin ploną izoliacinį sluoksnį, kad būtų sutaupoma namo erdvė. Pamenate storus stiklo vatos paketus su 30 centimetrų svorio žalsva ar gelsva medžiaga. Deja, tokioms medžiagoms saulė jau leidžiasi…

Pats pastatų šiltinimas nėra labai sudėtingas dalykas. Sudėtingiausia yra tinkamai paruošti sienas, lubas, grindis, stogo šlaitus ir kitas erdves apšiltinimo medžiagų klojimui. Tam reikia įvertinti daugelį faktorių ir mechanizmų. Vienokios apšiltinimo medžiagos bus naudojamos fasado šiltinimui, kitokios – rūsiui, dar kitokios – palėpei. Dėl to visada šiltinti patikima profesionalams.

Viską galima padaryti patiems, tačiau ne visada savadarbiai meistrai turi tam reikalingus įrankius ir mechanizmus. Kai kurie jų kainuoja itin brangiai. Profesionalai apsiginklavę ne tik efektyvia montavimo aparatūra (grąžtais, matavimo ir pjovimo prietaisais, veržliasukiais ir t.t.), bet ir specifinėmis priemonėmis – lazeriniais matuokliais, termovizoriais. Nepakanka pastato sienose pakloti termoizoliacinį sluoksnį. Būtina įsitikinti, kad jis iš tikrųjų neišleidžia šilumos, yra sandarus ir tinkamai pritvirtintas ir paruoštas vidaus ar lauko apdailos darbams.

Pastatų šiltinimas dabar itin populiarus miestuose, kur senos statybos daugiabučiai namai yra renovuojami taip sudarant galimybes sumažinti energijos išlaidoms. Pati bloginė konstrukcija yra gana ydinga, tačiau tarnauti „chruščiovkas“ dar 50 metų galima privesti tik so kokybiškomis šiltinimo technologijomis.

Stiklinių baldų gamyba: originalios idėjos ir novatoriški sprendimai

baldų gamybaAugantys vartotojų poreikiai, stiprėjančios konkurencijos sąlygos ir modernėjančios technologijos siūlo novatoriškus sprendimus baldų gamybos pramonėje. Interjero specialistai gali rinktis iš įvairiausių formų, unikalių spalvų ir daugiafunkcių baldų, atitinkančių išrankiausio kliento poreikius ir individualius architektūrinius sprendimus. Nors didžiausi prekybos mastai siejami su medinių baldų gamyba, interjere savo vietą atranda ir netradicinių medžiagų baldai, pvz., moderniame būste vis daugiau dėmesio skiriama stiklo pramonei.

Stiklo apdirbimo istorija siejama su ankstyvaisiais Mesopotamijos laikais. Manoma, kas stiklas pradėtas gaminti maždaug 3 500 m. prieš mūsų erą. Gamybos suklestėjimas stebimas XIII a. – šiame amžiuje stiklo gamyba pasiekė aukščiausius mastus Italijoje ir netrukus ėmė plisti visoje Europoje. Ilgą laiką stiklas buvo siejamas su prabanga ir puošdavo didikų namus, bažnyčias bei rūmus.

Šiandien viena originaliausių stiklo panaudojimo galimybių – baldų gamyba. Paprastai stikliniai baldai puošia modernaus būsto interjerą, tačiau naujausi dizainerių sprendimai stiklinius gaminius derina ir klasikinio stiliaus būste. Spindintys baldai tinka didelėms erdvėms, apšviestoms natūralia saulės šviesa – stiklo atspindžiai suteikia patalpai išskirtinės elegancijos. Tiesa, interjero specialistai tvirtina, kad stiklinių baldų gamyba yra puikus sprendimas ir mažesnio pločio gyvenamosioms erdvėms, kadangi stiklas sugeria gana mažą šviesos kiekį, o atspindžiai vizualiai didina patalpą.

Stiklo baldai pasiduoda lengvai moduliacijai, t. y. stiklas gali būti deginamas, pjaustomas, gręžiamas ir lankstomas, kas leidžia realizuoti pačias novatoriškiausias interjero specialistų idėjas. Be to, stikliniai baldai – tai ne tik skaidri, kieta ir aiškiai permatoma gamybinė medžiaga – tarpusavyje baldai skiriasi šviesos laidumu, tonacija ir atspalviais. Šiuo metu didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia laminuotas ir tonuotas stiklas.

Vienas svarbiausių stiklinių baldų privalumų – sugebėjimas prisitaikyti prie skirtingo stiliaus interjero ir įvairių gamybinių medžiagų – tinkamai parinkti stiklo baldai visuomet derės prie skirtingų tekstūrų ir raštų baldų, įgyvendindami nepriekaištingo interjero idėjas. Svarbiausia – objektyviai įvertinti baldų dydį. Dėl išskirtinių derinimo galimybių, elegantiško spindesio ir gana lengvos priežiūros stiklo baldai vis dažniau peržengia privačių būstų ribas ir yra naudojami visuomeninės bei komercinės paskirties įstaigose.

Jei norite džiaugtis skaisčiai blizgančiu stiklu ir nepriekaištingu interjeru, privalote skirti laiko efektyviai baldų priežiūrai. Pirmasis jūsų darbas – įsigyti profesionalias stiklo valymo priemones, užtikrinančias pageidaujamą rezultatą. Nepamirškite, kad matinio ir skaidraus stiklo priežiūra nėra tokia pati. Įprastas, t. y. skaidrus, stiklas valomas minkšta švaria šluoste, paviršių sudrėkinus specialiu valikliu. Matinis stiklas valomas drėgna šluoste ir nusausinamas švariu audiniu. Matinė medžiaga nemėgsta valiklių ir cheminių priemonių – šios gali pakeisti paviršiaus struktūrą.

Tvenkinių kasimas ir valymas

tvenkinių kasimasTurėti savo tvenkinį – didelis privalumas. Tai ypatingas grožis sodybos aplinkoje ir nauda kasdieniniame gyvenime. Tvenkinių kasimas – atsakingas reikalas, nuo kurio priklauso, kiek tos naudos gausite.

Tvenkinio nauda

Išsikasėte tvenkinį? Klausiate, kas iš to, ką jis jums duoda? Štai jums konkretūs faktai:

 • Tvenkinyje galite atsigaivinti karštomis vasaros dienomis;
 • Tvenkinio vanduo padeda augti aplink esantiems augalams, jų nereikia papildomai laistyti;
 • Tvenkinys surenka lietaus vandenį, kuris paprastai nepanaudojamas;
 • Tvenkinyje galima užveisti žuvies, kurią vėliau galima gaudyti be jokių apribojimų. Tai puiki pramoga ir, žinoma, ekologiškas maistas;
 • Tvenkinys sodyboje sukuria romantišką atmosferą;
 • Norite pasistatyti ir pirtį? Darykite tai ant tvenkinio kranto – tai puikus būdas praustis ir atgauti jėgas ištisus metus.
 • Žiemą ant tvenkinio ledo galima ne tik žvejoti, bet ir čiuožti pačiūžomis, žaisti ledo ritulį. Sportas – sveikata!
 • Tvenkinys – gyvybės šaltinis, tad aplink jį visada bus gyvybė, kuri namams suteikia daugiau jaukumo ir malonių akimirkų.

Tvenkinių kasimas – tik profesionalų darbas

Lietuvių mąstymas apie tvenkinius paprastai būna gana primityvus ir nepamatuotas – „pats prūdą išsikasiu – nusamdysiu ekskavatorių ir viskas!“ Deja, tai klaidingas, o kartais ir pražūtingas planas. Tvenkinys negali normaliai funkcionuoti bet kur. Tam reikalingas specifinis gruntas, vieta, vandens telkinys po žeme. Apie šiuos dalykus reikia išmanyti, juos ištirti specialia įranga, kurią turi tik profesionalai.

Kitas momentas – tvenkinio pakrančių projektavimas. Viena iš didžiausių klaidų – per statūs ir bet kaip padaryti šlaitai. Jei žemė molinga, įkritus į tokį tvenkinį galima ir nuskęsti, nes nesugebėsite stačiu šlaitu išlipti į krantą. Dėl to profesionalams reikia atiduoti tvenkinio pakrančių projektavimą, kad šie numatytų, kur gali būti paplūdimys, o kur statesnis krantas, gal reikalingas specialus sutvirtinimas, lieptelis ir t.t.

Pagal tvenkinio pobūdį reikia paruošti ir papildomus elementus – aeratorius, fontanus, atvesti elektrą į dirbtines salas ir t.t. Tai tvenkinio kasėjai turi žinoti prieš pradėdami darbus, o ne tada, kai iškastas ežerėlis užtvindomas vandeniu.

Profesionalai ne tik kasa naujus tvenkinius, bet ir valo senus. Tvenkinio valymas – sudėtingas procesas, nes reikia įvertinti užsiteršimo lygį, dumblą, faunos ir floros išsaugojimo galimybes.

Prieš pradėdami tvenkinių kasimo ar valymo darbus, būtinai susisiekite su profesionalais ir pasikonsultuokite – neabejotinai kils naujų ir originalių minčių, kurios sukurs tikrą šedevrą jūsų sodyboje.

 

Minkšti baldai: kas madinga šiais metais?

minkšti baldaiMinkšti baldai neabejotinai yra vienas pagrindinių interjerų elementų, nuo kurio dažniausiai priklauso ir tai, kaip atrodys likęs namų interjeras bei kiti baldai. Tad, nieko nuostabaus, kad šie baldai sulaukia bene daugiausiai dizainerių dėmesio, kurie kiekvienais metais nori nustebinti klientus įmantriomis formomis, komfortu ir netradiciniu požiūriu į baldus. Taigi, kas madinga šiais metais, kokie nauji vėjai praūžė minkštų baldų pasaulyje?

Labiausiai į akis krinta tai, kad minkšti baldai vizualiai tapo žemesni.  Tiesa, jų sėdimos vietos ar atraminės dalys tikrai nesumažėjo, tačiau dizaineriai šiais metais nusprendė, kad minkšti kampai ar sofos  turėtų labiau priartėti prie žemės, žemesnių kojelių ir paaukštintos sėdimosios dalies dėka. Taigi, iš pirmo žvilgsnio šie minkšti interjero elementai atrodo žemesni, tačiau tai vizualinė apgaulė, todėl komfortas niekur nedingo.  Tiesa, pažeminti minkšti baldai, kampai ar sofos buvo madingi ir praeitais metais, tačiau pastebima, kad šiemet jie tapo dar žemesni, o kelis metus iš eilės vyravusios retro stiliaus, paaukštintų baldų tendencijos išvis atsisakyta.

Šiandien baldų dizaineriai yra „šventai“ įsitikinę, kad tik originalumas gali sudominti pirkėją, todėl itin madingas, lakoniškas ir švarias baldų linijas keičia netaisyklingos arba užapvalintos linijos, kurios sukuria išties netipiškas baldų kompozicijas. Tad, jei norisi sukurti originalų ir išskirtinį interjerą, griežtų formų baldai turėtų būti keičiami užapvalintomis pusmėnulio, trapecijos ar ovalo formos baldais.

O štai kas liečia baldų spalvas, galima sakyti, kad jų mados beveik nesikeičia. Jau keletą metų iš eilės dizaineriai siūlo pastelines, natūralias spalvas, o tokius, į akis nekrentančius baldus, pagyvina ryškios pagalvėlės ar kiti minkšti interjero atributai. Visgi, jei reiktų išrinkti madingiausią spalvą, tai neabejotinai būtų tamsiai žalia arba samanų spalva, o antrąją vietą garbingai užima dramblio kaulo atspalviai.

Tuo tarpu, jei esate natūralumo gerbėjas, vertėtų rinktis odą. Minkšti odiniai baldai vis dar labai populiarūs, tiesa, paskutiniu metu labai išpopuliarėjo blizgaus paviršiaus natūrali oda, kuri suteikia baldams elegancijos bei grakštumo. Tiesa, kai visas pasaulis eina iš proto dėl ekologijos, tikrai neprašausite, jei svetainėje stovės eko minkšti baldai. Eko oda vizualiai nesiskiria nuo natūralios odos, tačiau yra „draugiška“ aplinkai, o jos pagrindą sudaro medvilnė. O štai minkšti baldai, kuriuose oda ir tekstilė sukuria prabangos ir jaukumo sintezę yra visiškai nebemadingi.

Nebemadingi ir minkšti baldai 3+1+1, kai komplektą sudaro trivietė sofa ir du vienodi foteliai. Praėjusiais ir šiais metais interjero dizaineriai siūlo derinti minkštus baldus iš skirtingų kolekcijų, pavyzdžiui, masyvi sofa puikiai dera su itin lengvais retro stiliaus krėslais. Tad, minkšti baldai iš ekspozicijos šiandien reiškia ne vientisą baldų komplektą, o visko po truputį. Tiesa, svarbu, kad atskiros detalės tarpusavyje derėtų.

Taigi, jei norisi, kad minkšti baldai sukurtų modernų ir šiuolaikišką interjerą, vertėtų paisyti šių naujų baldų tendencijų. Be to, norint įsigyti tokius baldus tikrai nebūtina keliauti į Italiją, mados sostinę, minkšti baldai Vilniuje ar minkšti baldai iš Lenkijos taip pat gali pasiūlyti itin platų asortimentą. Sėkmės!

 

 

Metalo gaminiai įvairioms pramonės ir buities sritims

metalo gaminiai Metalo gaminiai šiomis dienomis yra ypač vertinami dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Būtent todėl tokio tipo gaminius įprasta rinktis įvairioms konstrukcijoms, dekoracijoms ar baldų gamybai. Tokia niša turi didžiulę paklausą, o iš metalo pagamintų gaminių rinka nėra perpildyta. Visa tai įvairioms metalinėms konstrukcijoms suteikia išskirtinumą bei savybę tarnauti ilgai, patikimai ir užtikrintai.

Metaliniai gaminiai gali atlikti ne vieną funkciją. Tai tvirta ir patikima konstrukcija, formuojanti namų interjero ar eksterjero detales. Iš šios medžiagos gali būti pagaminti metalo profiliai, vamzdžiai, tvorelės, laiptų pagalbinės dalys bei kitos interjerą formuojančios priemonės. Tai plati ir įvairius siekius leidžianti realizuoti detalė, be kurios sunku būtų užtikrinti patikimą ir stabilią objekto struktūrą, originalią dekoraciją ar interjero/eksterjero detalę. Dekoratyviniai metalo gaminiai padeda pasiekti svajotų rezultatų greitai ir užtikrintai.

Plačiausiai ir daugiausiai naudojami metalo gaminiai yra statybose. Tai profiliai, įvairūs vamzdžiai bei kitos pagalbinės priemonės, reikalingos konstrukcijų montavimui. Tokios metalo konstrukcijos efektyviai naudojamos stogams, sienoms, pastatų karkasams. Cinkuoto metalo gaminiai statybose ypač praverčia dėl savo lengvo svorio bei atsparumo korozijai. Patvarus ir ilgai tarnaujantis metalo gaminys puikiai praverčia įvairių sričių statybai, konstrukcijų montavimui, tačiau taip pat yra plačiai naudojamos ir dekoratyviniais tikslais.

Metalo gaminiai baldams suteikia tvirtumo, solidumo bei ilgaamžiškumo. Galbūt būtent todėl metalo prekyba šioje rinkoje turi didžiulę paklausą. Namų interjerui šis metalo akcentas suteikia akivaizdaus išskirtinumo. Tai  gali tapti funkcionalia interjero detale, kuri puikiai pasitarnauja kaip turėklai, tvorelės, įvairūs apdailos papuošimai ar kiti dizaino akcentai. Tokie metalo gaminiai Vilniuje siūlo puikias įsigijimo galimybes, tad nereikia niekur toli ieškoti. Pakanka apsilankyti gamintojų interneto svetainėse ir išsirinkti reikiamą gaminį. Tuo tarpu paieškos sistemoje su tinkamu raktažodžiu (pavyzdžiui „metalo gaminiai kaina“) galima sužinoti daugiau informacijos apie pirkinį, kurį ruošiamasi įsigyti.

Taigi, įvairūs metalo gaminiai pasižymi išskirtiniais privalumais ir savybėmis, kurios leidžia juos panaudoti įvairiose srityse. Iš metalo pagaminti gaminiai užtikrina tvirtumą ir ilgaamžiškumą, tad nenuostabu, jog jų paklausa didelė, o pasiūla neperpildyta. Įsitikinkite, jog perkami metalo gaminiai yra tinkamos kokybės ir nereikės gailėtis įsigyta preke, teliks mėgautis jos teikiamais privalumais.

 

Virtuvės interjero idėjos

stalviršiaiVirtuvės interjero tendencijos keičiasi kiekvienais metais – vartotojams siūlomi estetiškai patrauklesni, funkcionalesni ir patogiau naudojami baldai bei spalvingi dekoro elementai. Šiemet virtuvės dizainas tolsta nuo tradicinės, t. y. ilgus metus gyvavusios, struktūros, kurioje centrine ašimi tapdavo svarbiausi buities prietaisai – šaldytuvas, viryklė ir praustuvė. Patalpoje jie buvo išdėstomi gana standartiškai, laikantis mūsų tėvų laikais įsitvirtinusios hierarchijos. Šiais metais skirkite didesnį dėmesį savo šeimos poreikių analizei – virtuvė turi būti ne tik estetiškai patraukli, bet ir komfortabili. Būtų idealu, jei galėtumėte virtuvę padalinti į atskiras zonas, skirtas maisto ruošimui ir jaukiems pasisėdėjimams su draugais bei šeimos nariais. Jei turite daug erdvės, pagalvokite apie žaismingą vaikų zoną.

Projektuodami virtuvę, pagalvokite apie spalvas, raštus ir tonus. Šiemet didžiausias dėmesys skiriamas natūralioms medžiagoms, ypatingai vertinami natūralaus akmens pagrindo stalviršiai, mediniai baldai, stiklo imitacijos. Ieškantiems originalių idėjų, siūlome išbandyti plytų imitacijas ar atvirus betono ruožus. Iš tiesų šiandieninis interjeras yra paremtas modernumo ir senųjų laikų derme – virtuvėje vyrauja kelių epochų mišiniai. Tiesa, kurdami interjerą, nepersistenkite – ši patalpa neturi būti chaotiška, t. y. kiekvienas baldas, dekoro elementas ir buities prietaisais turi tapti darnios visumos dalimi.

Ilgą laiką virtuvės buvo puošiamos šviesiomis spalvomis, tarpusavyje derinant kelis blankius tonus. Keičiantis laikams pamažu įsigali tamsūs tonai – tamsesnių spalvų stalviršiai, ryškiaspalvės sienos, vario spalvos baldai suteiks virtuvei elegancijos. Tiesa, tamsi sienų spalva optiškai sumažins patalpą, todėl jei jūsų virtuvė nėra didelė, tamsiomis spalvomis dekoruokite tik vieną sieną arba šiuos tonus naudokite luboms. Jei norite patalpai suteikti gyvybės, spalvas derinkite kontrasto principu – tamsūs stalvišiai (rinkitės kvarco arba juodojo granito gaminius) derės su šviesiais virtuvės baldais ir pasteline sienų spalva.

Ieškodami virtuvei skirtų baldų, pagalvokite apie spinteles. Atsisakykite lakuotų gaminių – šio tipo apdaila atrodo pasenusi, ji nebemadinga ir nepraktiška. Be to, lakuoti paviršiai kelia šaltumo įspūdį, todėl virtuvėje jaučiamės nejaukiai. Specialistai tvirtina, kad šioje patalpoje savo vietą atras mediniai baldai. Jie atrodo natūraliai ir jaukiai, suteikia patalpai romantikos ir jaukumo. Iš tiesų harmoningą aplinką galime sukurti tik naudodami gamtos medžiagas. Jei natūralumą ketinate derinti su rafinuota elegancija, rinkitės atviras lentynas ir stiklines dureles, t. y. rodykite svečiams viską, ką turite: puodelius, taures, gurmaniškus aliejus ar prieskonius. Negalima pamiršti ir vizualinės pusės. Atviros lentynos optiškai padidina erdvę, suteikia lengvumo pojūtį. Tiesa, tokių spintelių priežiūra reikalaus kur kas daugiau darbo: kiekvieną dieną reikės valyti dulkes ir blizginti prabangius indus.

Įrengdami virtuvės patalpas, nepamirškite grindų. Čia rekomenduojama susikoncentruoti ties pasteliniais gamtos atspalviais ir šviesiais tonais. Šiandieninės dizaino tendencijos liepia pamiršti tamsias tėvų namų grindis – jos ne tik apsunkina patalpą ir vizualiai ją sumažina, bet ir keičia kasdienės namų ruošos darbus – tamsus pagrindas išryškina dulkeles ir purvo likučius, ant jų matosi įbrėžimai ir įvairūs pažeidimai.