Stumdomos durys – erdvė Jūsų fantazijai!

stumdomos durysBaldai namuose užima labai svarbią vietą. Nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar pomėgių, mums visiems reikalinga lova, stalas, kėdės, spintos. Tai būtini baldai, kad namuose ar darbe galėtume jaustis patogiai. Poreikiai tikriausiai labiau išsiskirtų prakalbus apie patį baldo dizainą. Pavyzdžiui, moterys dažniausiai mėgsta nedidelius, dailius, gražiais puošybos elementais pasižyminčius baldus, o vyrai, atvirkščiai, dažniausiai vertina patogumą ir praktiškumą. Tas ypač pasireiškia kalbant apie spalvas: jei moteris masina švelnios, šviesios spalvos, šviesūs, raštuoti gobelenai, tai vyrai, atvirkščiai, mieliau rinksis vienspalvius, tamsesnių spalvų baldus bei gobelenus. Bet tikriausiai nesuklysime pasakę, kad visi – tiek vyrai, tiek ir moterys – vertina estetiką, patogumą.

Paminėjus žodį spinta, kokios asociacijos Jums kyla? Stiprus, net krūptelti priverčiantis durų trinktelėjimo garsas? Atveriamų ir užveriamų durų girgždėjimas? Kitų daiktų užkliudymas, atveriant ir užveriant spintos duris? Ar tikru galvos skausmu tapusi problema, kaip nedidelėje patalpoje sutalpinti didelę spintą? Visas šias nemalonias asociacijas pamiršite, įsigiję spintą stumdomomis durimis!

Stumdomos durys – tai kokybė, praktiškumas ir išskirtinis dizainas viename. Sakysite, per gerai, kad būtų tiesa? Stumdomų durų privalumų galima vardyti labai daug. Pirmiausia, tai stumdomos durys puikiai tinka nestandartinėms spintoms, kurios gali būti montuojamos nišose, arkose. Tokios spintos leidžia itin efektyviai išnaudoti visas erdves, angas, o, jei reikia, paslėpti apdailos defektus. Tokios spintos montuojamos ir mansardose, įrengtose palėpėse. Spintų su stumdomomis durimis dizaino, formos galimybių labai daug.

Spinta su stumdomomis durimis – puiki idėja erdvės taupymui, kas ypač aktualu nedidelėse, nestandartinio išplanavimo patalpose. Taip pat stumdomos durys neatsidaro į išorę, o tai reiškia, kad nenaudojama papildoma patalpos erdvė, reikalinga durims atverti.

Maža to, Jus sužavės pasirinkimo galimybės. Kaip jau minėta, stumdomos durys gali būti įvairių dydžių ir formų. Jei gaminatės individualiai – tai baldininkai pagamins būtent Jums reikalingų išmatavimų duris. Stumdomų durų asortimentas nustebins ir spalvų gausa, taip pat kitų dizaino sprendimų, pavyzdžiui, puošybos, stiklo elementų išdėstymu ir pan. Jei gaminsitės stumdomas duris pas baldininkus, galėsite pasirinkti ir medžiagas, profilius, iš kurių bus gaminamos Jūsų durys.

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, spintų stiklo elementai ir / ar veidrodžiai padengiami apsauginėmis plėvelėmis, neleidžiančiomis dužimo atveju veidrodžiui iškristi iš rėmo.

Tiek perkant stumdomas duris prekybos vietose, tiek jas gaminantis pagal individualų užsakymą, svarbu atkreipti dėmesį į visą stumdymo ir durų važinėjimo mechanizmą, nes būtent jis lems, ar stumdomos durys nekels nereikalingo triukšmo. Eksploatuojant stumdomas duris, neturi girdėtis girgždimo, cypimo ir pan. Jei atsiranda šie grasai, reikia kreiptis į meistrą, spintos pardavėją ar gamintoją. Stumdomos durys gali turėti švelnaus uždarymo funkciją, kuri suteiks Jums visišką komfortą, naudojantis stumdomomis durimis.

Šeimos, auginančios mažus vaikus, stumdomas duris ypač vertina dėl vienos jų savybės – jomis vaikučiai neprisivers pirštukų, kaip tai nesunkiai gali padaryti su atveriamomis spindų durimis.

Taigi, stumdomos durys tiks bet kokioje patalpoje, o jų dizaino galimybės leidžia pritaikyti stumdomas duris tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Saugumas – itin didelis stumdomų durų privalumas. Stumdomos durys labai praktiškas pasirinkimas, leisiantis efektyviai taupyti erdvę. Belieka priminti, kad norėdami turėti kokybišką spintą stumdomomis durimis, rinkdamiesi orientuokitės ne tik į grožį, bet investuokite ir į kokybiškas slenkančiąsias sistemas, užtikrinsiančias tylų ir švelnų durų stumdymą, estetišką vaizdą, taip pat ir matomos spintos dalies subtilumą bei patrauklumą.

 

Cinkuota skarda: plieninių stogų privalumai ir trūkumai

Apie plieninių stogų privalumus buvo kalbėta jau ankstyvųjų viduramžių laikais. Tiesa, žvilgančia ir tvirta danga galėjo džiaugtis ne kiekvienas – plienas buvo išskirtinė turtingųjų privilegija. XIX amžiuje atsirado cinkuota skarda ir sukėlė perversmą visoje plieninių stogų rinkoje – išsiplėtė stogų formų ir spalvų pasiūla, plienas buvo pradėtas derinti su kitomis medžiagomis.

cinkuota skarda

Šiandien cinkuota skarda yra plačiai naudojama įvairiuose statybos objektuose ir yra vertinama dėl išskirtinės savo kokybės, ilgaamžiškumo bei patvarumo. Vienas svarbiausių plieninių stogo dangų privalumų yra jų lengvumas ir nesudėtingas montavimas. Be to, skardiniai stogai leidžia įgyvendinti originaliausias idėjas ir novatoriškiausius statybos projektus. Plieno padengimas cinku užtikrina efektyvią apsaugą nuo korozijos, todėl cinkuota skarda garantuoja estetiškumą. Šiuo metu cinkuotas plienas naudojamas ne tik stogo dengimui, bet ir karkasams, lietvamzdžiams, šildymo ir ventiliacijos sistemoms.

Kodėl plieninė danga?

Plieninė stogo danga – populiariausia stogo danga Lietuvoje, vertinama dėl savo patvarumo, ilgaamžiškumo ir estetinių savybių: ši danga išsiskiria spalvų ir formų gausa, unikalaus padengimo galimybėmis. Negalima pamiršti ir aplinkosaugos reikalavimų – plienas yra lengvai perdirbama medžiaga, t. y. net ir kelis kartus perdirbtas plienas išsaugo visas vertingąsias savo savybes. Tiesa, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – paprastai plieninės stogo dangos komponentų perdirbimas ir jų transportavimas reikalauja papildomų išlaidų ir daug energijos.

Plieninė danga nesunkiai pritaikoma tiek mažesnių, tiek didesnių namų konstrukcijoms, o dizaino galimybės atitiks net ir išrankiausio kliento poreikius. Be to, plieninė danga nereikalauja intensyvios priežiūros ir gali tarnauti daugiau nei 100 metų.

Privalumai

Plieninė stogo danga užtikrina pageidaujamą estetinį vaizdą (cinkuota skarda apsaugota nuo korozijos), be to, jos montavimas nereikalauja itin didelių išlaidų. Iš tiesų plieno danga yra vienas ekonomiškiausių sprendimų taupančiai šeimai. Dar vienas privalumas – plieninės stogo dangos lengvumas – plienas neapsunkina namo konstrukcijos, yra lengvai kilnojamas ir nereikalauja papildomos darbo įrangos. Plieninėms stogo dangoms suteikiama ilgalaikė garantija, siekianti net 5 dešimtmečius.

Plieninio stogo dangos vertinamos dėl savo universalumo – jos gali būti pritaikytos tiek pajūriui, tiek miškui, tiek didmiesčiui, t. y. ši stogo danga atitiks skirtingų aplinkų sąlygas. Plienas atsparus ugniai, krituliams, sniegui ir vėjui. Vertinant plieninės dangos privalumus, būtina paminėti ir energijos efektyvumą – plieninė stogo danga, atspindinti didelę dalį Saulės šilumos, gali sutaupyti net 30 proc. oro kondicionieriaus išlaidų.

Trūkumai

Vienas didžiausių plieninių stogų trūkumų – itin didelės sąnaudos, kurios patiriamos dengiant netaisyklingų formų stogus. Be to, ši danga barška, todėl yra būtina papildoma garso izoliacija. Nekokybiškai sumontuota danga gali rūdyti, todėl, siekiantiems aukščiausių rezultatų, stogo dengimo darbus rekomenduojama patikėti profesionalams. Tiesa, nepageidaujamą triukšmą gali sukelti ir temperatūros skirtumų nulemtas oro judėjimas, tačiau minėtasis reiškinys nėra dažnas.

Naudojant plieninės stogo dangas, būtina imtis atsargumo priemonių, užtikrinančių tarpusavyje nesuderinamų medžiagų naudojimą, kadangi priešiški metalai gali sukelti staigias korozijas. Be to, būtina imtis visų atsargos priemonių, tiesiogiai susijusių su šiluma, jos judėjimu ir plėtra.

Modernūs nauji butai Vilniuje jau laukia pirmųjų gyventojų

nauji butai VilniujePrasidėjus 2015-iesiems metams NT ekspertai spėlioja, kokie metai šį kartą bus NT rinkoje? Praėjusių metų pabaigoje NT sandorių kaip reikiant padaugėjo, tačiau nusivilti neverta, nes statistika rodo, jog kasmet vis daugiau lietuvių įsigyja naujus būstus. Ypač populiarus pasirinkimas didmiesčio gyventojams  –  nauji butai Vilniuje, atitinkantys šiuolaikiško gyventojo poreikius.

Kitaip sakant, tokio tipo projektai – galimybė mėgautis gyvenimu gamtoje ir neatitrūkti nuo miesto gyvenimo ar šurmulio. Taip yra todėl, kad  naujų būtų daugiabučių projektus kuriantys vykdytojai ypač daug dėmesio skiria tam, kad gyvenimas čia būtų patogus ir jaukus. Todėl čia apgalvota beveik viskas.

  • Infrastruktūra. Vilniuje galima stebėti naujas tendencijas – modernūs ir šiuolaikiški daugiabučiai kyla jau ne tik miesto pakraštyje, bet ir artimesniuose rajonuose. Vienas naujausių ir paklausiausių projektų – nauji butai VilniujeOzo gatvėje. Iš čia gyventojai džiaugiasi puikiu susisiekimu su įvairiais svarbiais objektais bei rajonais. Be to, visiškai vietoje didžiuliai prekybos centrai, o ką jau kalbėti apie kone ranka pasiekiamas aktyvias pramogas. Visa tai – sostinės privalumai.
  • Patogiam gyvenimui – originalios idėjos. Daugelis naujų namų stebina būsimus gyventojus ne tik puikiu dizainu ir patogiu išplanavimu, bet ir unikaliais moderniais sprendimais. Pavyzdžiui tokių būtų gyventojai jau išmano neišsenkančių išteklių svarbą, mat tokiuose butuose tiek baterijų, tiek kolektorių pagalba įdarbinti šilti saulutės spinduliai. Siekiant išlaikyti pastatą šiltą ir jaukų, naudojamos specialios medžiagos tiek fasadams, tiek perdangoms. O ką jau kalbėti apie technologinius sprendimus, kurie leidžia ne tik stebėti ateinančius svečius, bet ir automatikos pagalba skaičiuoti sueikvojamus išteklius.
  • Gamta priartėja. Be universalaus ir modernaus dizaino bei interjero, nauji butai Vilniuje gyventojus džiugina tuo, jog net ir įsikūrę visai šalia centro, jie nesijaus varginami nuolatinio mašinų triukšmo. Projektų autoriai itin daug dėmesio skiria tam, kad gyventojai namuose atsipalaiduotų, kad jaustųsi savo namo šeimininkais, gyventų bendruomenišką gyvenimą. Todėl aplink tokio tipo namus aplinka visuomet kruopščiai sutvarkyta. Čia ramina ne tik medeliai ar krūmai, bet ir dirbtiniai fontanai.  Vaikams įrengtos saugios žaidimų aikštelės, o suaugusiems patogūs suoleliai su žaidimo staliukais.  Visa tai leidžia grįžus namo pamiršti apie rūpesčius ir mėgautis puikia erdve. Pasirodo, net ir didmiestis gali atpalaiduoti ir raminti.

Viskas, ką turite žinoti įsirengdami vonią

voniaVonia tai viena iš labiausiai namų gyventojus reprezentuojančių patalpų. Ji parodo, kokie žmonės gyvena, kaip jie rūpinasi savo higiena ir tuo pačiu pačiais namais, kadangi prižiūrėti vonios kambarį yra kur kas sunkiau nei, pavyzdžiui, virtuvę. Tiesa, kalbant apie patį virtuvės kambarį pirmiausia reikia pagalvoti apie pagrindinę detalę joje – vonią. Tai objektas, kuris ir užimą didžiąją dalį patalpos, tad tinkamas pasirinkimas ir įrengimas padės ilgą laiką džiaugtis kokybiška vonia.

Ar vonioje, ar duše sunaudojama mažiau vandens?

Žinoma, viskas priklauso nuo individualių žmogaus poreikių, tačiau apskaičiuota, kad naudojantis dušu sunaudojama mažiau vandens. Kita vertus, juk vonia yra viena iš nuostabiausių poilsio vietų. Tai tarsi SPA namuose, tad rekomenduojame turėti vonią ir jei nenorite joje gulėti – praustis lyg po dušu.

Vonios sienos geriau medinės ar plytelinės?

Vienareikšmiškai – plytelės. Tokia vonia jums daug ilgiau tarnaus. Medis labai greitai pradeda pelyti ir jį prižiūrėti kur kas sunkiau. Yra asmenų, kurie rengiasi medines vonios sienas, kadangi mato pirties pavyzdį. Deja, tai skirtingi dalykai. Siūlome pasidomėti ir nesuklysti.

Kaip išlaikyti vonios paviršių kuo ilgiau baltą?

Svarbiausia jo nepažeisti nei su valymo priemonėmis, nei su chemikalais. Vos tik sugadinsite emalį, tuojau vonia pradės gelsti. Valykite tik su specialiomis priemonėmis. Kai kurie žmonės rekomenduoja actą ir sodą. Taip, jie nuvalo geltonumus, tačiau sugadinamas emalis ir vonia nepalyginamai greičiau gelsta bei paviršius darosi šiurkštus.

Kokia normali vonios kaina?

Rinkoje egzistuoja labai daug pasirinkimų, tad nenuostabu, jog ir kainos variacijos yra gana plačios. Kiek galite išleisti – už tokią sumą ir pirkite. Kiekvienam pavyks rasti variantą pagal savo kišenę tačiau vidutiniškai voniai rekomenduojame išleisti apie 1000 litų. Platus dizaino ir spalvų pasirinkimas padės jums rasti variantą, kuris tobulai tiks prie bendro namų interjero.

Vonia tai patalpa, kurioje praleidžiama nemažą dienos dalį. Susikurkite svajonių pagalba ne didelės investicijos – pasinaudokite internetinių parduotuvių pasiūlymais.

 

 

 

Tradicinė norvegiška tvora – Skigard

SkigardNorite originaliai aptverti savo teritoriją? Pasinaudokite senolių išmintimi ir pastatykite tvoras taip, kaip statė prieš 100 metų. Nesakome, kad senoliai turi būti būtinai jūsų (gal jie buvo miestiečiai?), nes galima pasinaudoti ir Skandinavijos šalių senolių patirtimi.

Skandinavija – regionas, kuriuo vadinamos kelios šalys – Danija, Švedija, Norvegija Suomija. Dabar ir Estija labai nori būti vadinama šiuo vardu. Ir ne veltui, nes kai kurios statybos tradicijos yra glaudžiai susijusios su kitomis skandinavų tradicijomis.

Ką galime pasimokyti iš skandinavų statydami tvoras?

Švedai ir norvegai turi tradicines savo tvoras iš neskaldytų plonų rąstelių – Skigard. Tai tik toms vietoms būdingas tvorų statymų būdas, nors pati medžiaga būdinga visam Šiaurės regionui, o taip pat ir mums, lietuviams. Viskas labai paprasta. Imami du egliniai arba kadaginiai stulpai ir įkalami į žemę vienas šalia kito nedideliu 10-15 centimetrų atstumu. Tada paruošiami tvoros skersiniai – nestori rastai suskaldomi į dvi dalis, arba į keturias, jei jie storesni. Pradedama tvora statyti nuo kampo, kur įkalami trys stulpai. 10-20 centimetrų nuo žemės aukštyje daromas pirmas atraminis taškas. Senovėje šiai tvorai statyti vinių nenaudodavo, tiesiog nudroždavo eglės šakas ir jas apvyniodavo tarp įkaltų stulpų paprasčiausia aštuoniuke. Dabar galima naudoti arba šakas arba tiesiog ilgas vinis, kurios pereitų per abu kuolus ir tvoros skersinį. Vienas Skersinio galas dedamas ant atraminio taško, kitas – ant žemės. Toliau virš skersinio vėl daromas atraminis taškas ir ant jo dedamas kitas skersinis. Stengiamasi, kad skersiniai būtų sukloti lygiagrečiai. Darant kampus, skersiniai turi būti ne vienodo ilgio, bet toliau tveriant ištisinę tvorą, jie gali būti ir vienodi. Jei skersinis kiek ilgesnis – ne bėda. Jį galima pakalti į žemę arba tiesiog nupjauti per ilgą galą pjūklu.

SkigardSkigard tvoros buvo gaminamos iš eglės arba kadagio. Norvegijoje jokių problemų nėra su šia mediena, kaip ir Lietuvoje, todėl tokios tvoros labai tiktų ir mūsų kraštovaizdžiui, nors ir esame įpratę skersinius kloti ne kampu, o statmenai arba horizontaliai, darydami didesnius tarpus. Eglės mediena nėra labai gera kūrenimui, tačiau tvoroms tiks kuo puikiausiai. Išbandykite, jei turite pakankamai eglinės medienos.

Skigard tvoroms naudojama nežievinta mediena, nors aštrias vietas rekomenduojama pašalinti. Tai ekologiška tvora, nes gali būti pastatyta visiškai nenaudojant vinių – tik žmogaus jėga, pjūklas, kirvis ir skaldymui skirtas metalinis pleištas.

Pasižiūrėkite video (norvegiškai), kaip daromos tradicinės norvegiškos tvoros Skigard:

Mūsų namų durys

durysDurys – svarbus namų ir butų elementas, jos skirtos uždaryti įvairius įėjimus. Durys pagal savo paskirtį būna išorinės, vidinės, specialiosios (pvz.: nedegios, hermetiškos ir pan.). Pagal konstrukciją durys gali būti vienvėrės ir dvivėrės, lygios ir įsprūdinės, įstiklintos ir aklinos Dar jos gali būti skirstomos pagal jų varstymo būdą į varstomąsias, švaistines (kurios atsiveria į abi puses), stumdomąsias ar sukamąsias. Durys gali būti medinės, fanerinės, metalinės, plastikinės, stiklinės ar padarytos iš medienos drožlių ar pluošto plokščių.

Senovėje lietuvių trobose durys būdavo sudarytos iš dviejų varstomų dalių. Viršutinės dalies paskirtis buvo išleisti dūmus. Kartais durys būdavo dvigubos, pagamintos iš dviejų lentų sluoksnių. Jas įtaisydavo ant specialių medinių vyrių, vadinamų bėgūnų, vėliau tokie dar ilgai buvo naudojami kluonuose. Vėlesniais laikais, suprantama, pradėti naudoti metaliniai vyriai. Dvidešimto amžiaus viduryje valstiečių pastatuose paplito rėminės įsprūdinės konstrukcijos durys, jos dažnai būdavo dvivėrės. Neretai durys būdavo įvairiai puošiamos, jų puošybai buvo naudojami konstrukciniai elementai, iš įvairiai išdėstytų lentų sudaromi ornamentai, taip pat durys buvo specialiai ištapomos įvairiais liaudiškais ornamentais.

Mūsų dienomis durų pasirinkimas tiesiog milžiniškas. Renkantis būsto lauko ar vidaus duris reikėtų įvertinti keletą faktorių. Suprantama, turi būti gražus išorinis vaizdas, bet ypač svarbu yra durų patikimumas ir ilgaamžiškumas. Daugumai žmonių yra aktualu iš ko jų duris pagamintos, todėl jie linkę rinktis natūralias medžiagas, tai yra medieną. Kitiems labai rūpi jų durų individualumas, tokios durys gaminamos pagal užsakovo išmatavimus ir eskizą.

Renkantis duris, žinoma, svarbu yra ir kaina. Jeigu renkamės natūralaus medžio duris, kaina bus didesnė. Tam reikšmės turi sudėtingas medienos apdorojimo procesas, kruopštus ir ilgas jos džiovinimas. Jeigu mediena, prieš gaminant duris, bus blogai išdžiovinta, tai šis procesas toliau vyks jau baigtame gaminyje. Dėl to atsiradusius durų  defektus bus sunku vėliau ištaisyti. Suprantama, svarbūs ir kiti apdirbimo procesai. Kad būtų sumažintas įvairių išorinių faktorių poveikis durims, durys impregnuojamos, tam naudojamas vaškas ar kitos priemonės. Jeigu ieškome pigesnių durų, vertėtų pasidomėti faneruotomis ar laminuotomis durimis, kurios dėl šiuolaikinių gamybos technologijų yra ne ką prastesnės durys nei medinės.

Tad, perkant duris, pirmiausia svarbu apsispręsti, kurios savybės yra svarbiausios, ir pagal tai išsirinti savo svajonių duris, kurios jus saugos ir tarnaus ilgą laiką.

Parduodami butai Vilniuje ieško naujų šeimininkų

parduodami butai VilniujeVilniuje gausu butų, kurie ieško naujų šeimininkų. Naujos statybos būstai padeda sukurti naują gyvenimą šeimoms, keliautojams, entuziastams. Naujas gyvenimo tarpsnis padeda geriau pažinti naują aplinką, savarankiško gyvenimo malonumą bei nepriklausomybę. Būtent tai ir suteikia parduodami butai Vilniuje. Šiuolaikinių butų pardavimas neapsunkina pirkėjų, kadangi dabar visas procesas yra paprastas, patogus ir prieinamas net internetu.

Daugelis žmonių šiandien naujo buto paiešką pradeda internete. O kodėl gi ne? Virtuali erdvė šiandien pateikia itin plačias galimybes įvairių sričių poreikiams patenkinti. Čia gausu ir skelbimų portalų, kuriuose lankytojai gali lengvai patalpinti savo prekes, nereikalingus daiktus ar parduodamą nekilnojamąjį turtą. Tokio pobūdžio svetainės susilaukia tūkstančių lankytojų, kurie ieško potencialaus kampelio sau. Tokių butų taip pat yra daug, o visą informaciją apie juos labai patogu sužinoti iš karto, tame pačiame skelbime ar nurodytoje interneto svetainėje. Paieškos procesas nesunkus, tereikia atlikti tinkamą buto pasirinkimą.

Pasirinkti tinkamą butą yra nepaprastai svarbu. Neužtenka vien pasižiūrėti į jo kainą, reikia atsižvelgti ir į kitus kriterijus, kurių yra ne vienas ir ne du. Parduodami butai Vilniuje gali sužavėti pirkėja iš pirmo žvilgsnio, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį ir į savo bei savo šeimos asmeninius poreikius. Buto dydis, kambarių skaičius, aukštas, stovėjimo aikštelės bei kiti pasirinkimai turi nepaprastai daug įtakos gyvenimo kokybei. Į visa tai nederėtų žiūrėti pro pirštus, kadangi su tuo susidurti teks kiekvieną dieną.

Šiandien išsirinkti tinkamą butą dar niekada nebuvo taip paprasta. Viską galima padaryti interneto pagalba, tad nereikia nei toli keliauti, nei gaišti laiko. Visą informaciją apie butą galima rasti interneto svetainėje, kur paprastai yra pateikiamas būsto aprašymas, jo nuotraukos, privalumai, trūkumai bei kitos detalės. Visa tai leidžia susidaryti pirmąjį įspūdį bei padeda priimti tinkamą sprendimą.

Parduodami butai Vilniuje išsiskiria ne vien kaina, bet ir savo patogumu. Naujos statybos būstai kiekvienam suinteresuotam asmeniui pateikia puikų naujos gyvenamosios vietos pasirinkimą. Tai malonumas, už kurį verta sumokėti. Puiki atmosfera, modernus įrengimas bei nepriekaištinga išvaizda – privalumai, kurie stebins kiekvieną dieną.

 

 

 

 

Kaip atrasti labiausiai jums tinkančius biuro baldus?

biuro baldaiBiuro baldai yra labai svarbi sėkmingo verslo dalis. Pirmiausia, jie padeda reprezentuoti jūsų darbo vietą, taigi, klientas vos pažvelgęs į kabinetą gali spręsti apie jūsų įmonę. Tuo pačiu, tinkamai parinkti baldai gali užtikrinti kur kas didesnį darbuotojų našumą. Sakoma, nori, kad darbuotojai biure jaustųsi kaip namuose? Sukurk jiems tokią aplinka! Biuro baldai turi būti parinkti itin atidžiai įvertinus visus aspektus, kurie gali lemti tiek statistiškai, tiek funkcionaliai labiausiai tinkantį pasirinkimą.

Pirmiausia rekomenduojama susidaryti sąrašą, kuriame būtų pažymėta, kokių konkrečiai daiktų jums reikia. Biuro baldai, pirmiausia, apima kėdės, stalus ir spintas. Vėliau seka papildomos kušetės ir kitokio pobūdžio staliukai padedantys sukurti jaukų darbo vietos interjerą. Kai baigsite daryti sąrašą rekomenduojame išsimatuoti erdvę. Taip bent minimaliai galėsite įsivaizduoti, kaip biuro baldai bus išsidėstę erdvėje ir tuo pačiu, kiek ir kokio dydžio jums jų reikia. Pasistenkite savo darbo vietos neapkrauti, tačiau tuo pačiu suvokite, kad jau geriau daugiau spintų, nei bet kur gulintys segtuvai ir panašaus pobūdžio daiktai. Pastarieji ne tik kaupia dulkes, tačiau tuo pačiu ir trukdo susikaupti.

Biuro baldai turi būti pasirenkami įvertinus kiekvieno asmens, kuris dirbs konkrečioje vietoje, norus ir, žinoma, fizinę būklę. Juk renkantis kėdę labai svarbu atsižvelgti į asmens svorį, o stalą – ūgį, dėl kurio stalo aukštis turėtų būti reguliuojamas.

Biuro baldai gana atsakingų paieškų reikalaujantis darbas. Tačiau kad viskas pavyktų kuo sėkmingiau, labai svarbu susidaryti planą, kuris padės greitai rasti tinkamiausią variantą:

  1. Kokią pinigų sumą galite išleisti visiems baldams kartu ir kiekvienam atskirai;
  2. Kokio stiliaus baldų norite: klasikinių, modernių, žaismingų ir t.t.
  3. Kokie baldai geriausiai derėtų prie viso biuro interjero;
  4. Per kiek laiko norite, kad baldai jau stovėtų vietoje? Kartais tenka laukti, kol pastarieji atvežami iš užsienio. Tai reikalauja tam tikro laiko tarpo. Skubos tvarka už papildomą mokestį viskas atliekama efektyviau.

Tinkami biuro baldai padės susikurti norimą oazę biure. Darbas virsta namais, kai juose jaučiamės saugūs ir reikalingi.

 

Kur namuose tinka slankiojančios durys?

GarderobeskapNorite originalaus ir šiuolaikiško sprendimo savo namams? Pats laikas pavartyti interjero žurnalus ir pasidomėti naujausiomis stiliaus tendencijomis. Kad tam nereikėtų gaišti daug laiko galime  iš karo patarti – šiuolaikiškiems namams puikiai tinka slankiojančios durys. tai naujas, modernus ir  funkcionalus pasirinkimas, sutaupantis vietos ir suteikiantis namams naujo įvaizdžio.

Ilgą laiką buvo manyta, kad slankiojančios durys tinka tik drabužių spintoms. Taip, jos atsirado kaip moderni drabužių spintos dalis, kurios vis dar populiarios daugelyje Europos šalių. Norvegijoje vadinamos Garderobeskap drabužių spintos slankiojančiomis durimis vertinamos dėl savo išskirtinio dizaino ir lengvo pritaikymo.

Jei ieškote namams kažko naujo, šis sprendimas tikrai Jūsų nenuvils. Slankiojančios durys, žinoma, pirmiausia tinka drabužių spintoms, tačiau daugelis žmonių mano, kad šis baldas gali būti tik miegamajame. Iš tiesų tokią dailią spintą galite puikiai pritaikyti ir svetainėje ar net koridoriuje. Be to, įdėjus šiek tiek pastangų ir pasirinkus derančias spalvas patalpoje tokią spintą galite sumontuoti taip, kad jos praktiškai nė nesimatys.

Taip pat slankiojančios durys puikiai tiks apipavidalinti sekciją ar sienines lentynas. pasitelkite daugiau fantazijos ir pasinaudokite šiuolaikiška gamyba – rinkitės stiklo gaminius ir suteiksite savo svetainei ar svečių kambariui naujo įvaizdžio. Stiklinės slankiojančios durys – puikus namų akcentas, kurį lengva priderinti prie modernaus žurnalinio staliuko, didelės vazos kampe ar lengvai krintančių žaliuzių.

Slankiojančių durų gamintojai jau žino, kad tokia namų interjero dalis puikiai pasitarauja vietoj tradicinių durų. Iš tiesų tai gali tapti puikiu baldu atskirti virtuvę nuo svetainės, miegamąjį nuo vonios.  Dažniausiai toks sprendimas pasirenkamas nedidelėse patalpose, nes slankiojančios durys dar ir sutaupo nemažai vietos, mat nereikia palikti erdvės durų atsidarymui. Be to, norint atskirti patalpas tokio tipo duris galite drąsiai naudoti terasoje – tai ypač šiuolaikiškas interjero sprendimas.

Norintiems namuose sukurti išskirtinį interjerą, dažnai tenka pasitelkti į pagalbą pačias įvairiausias idėjas ir sprendimus. Slankiojančios durys dažniausiai pasitarnauja formuojant naujas erdves, netikėtus interjerus ir patalpas. Pavyzdžiui, tokios durys gali būti sumontuojamos kaip nedidelė širma, pertvara arba tiesiog slėpti didžiulė drabužinę. Turite idėjų, tačiau nežinote kaip jas įgyvendinti? Pasitelkite profesionalius dizainerius, jiems tokie iššūkiai – kasdienis darbas ir malonumas.

 

Nepriklausomų tiekėjų elektros tiekimas

ElektrumLietuvoje egzistuojanti elektros rinka apjungia visus elektros rinkos dalyvius: elektros gamintojus, tiekėjus ir vartotojus. Šalyje vartotojai gali sudaryti sutartis tiek su visuomeniniu elektros tiekėju, tiek su nepriklausomais. Dažnai norint pasirinkti, koks elektros tiekimas yra geresnis, vartotojai susiduria su klausimu, kuo naudinga dirbti su nepriklausomu elektros tiekėju.

  • Geros kainos. Nepriklausomas elektros tiekimas dažniausiai vartotojų vertinamas todėl, kad nepriklausomas elektros tiekėjas nuolat ieško geriausias kainas siūlančių elektros pardavėjų. Todėl žmonės, pasirenkantys nepriklausomą tiekėją gali tikėtis itin lanksčių ir dažnai žemesnių kainų pasiūlymų nei visuomeninio tiekėjo sutartyse.
  • Patikimumas. Dažnai žmonės bijo pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją, nes galvoja, jog tai garantijos nesuteikiančios paslaugos. Iš tiesų visi elektros tiekėjai negali dalyvauti rinkoje kol neturi specialios darbui reikalingos licencijos. Dvejoti, jog nepriklausomas elektros tiekimas yra mažiau kokybiškas už visuomeninį, nereikėtų.
  • Kainų baimė. Kartais žmonės mano, jog nepriklausomi elektros tiekėjai gali kelti kainas nepagrįstai pagal tai, kas vyksta biržoje. Visu tiekėjus, o taip pat ir nepriklausomus, prižiūri už tai atsakinga institucija – Valstybinė kainų kontrolės tarnyba. Todėl nepriklausomi tiekėjai neturi jokių galimybių nepagrįstai kelti kainų ir taip pelnytis iš vartotojų. Visi elektros vartotojai, nepaisant to, ar jų elektros tiekėjai perka elektrą Lietuvoje, ar užsienyje, moką tą pačią elektros persiuntimo kainą.

Kada rinktis tiekėją?

Nepriklausomas elektros Elektrum tiekėjas  turi būti pasirenkamas vartotojo. Pagal nustatytą datą vartotojas gali pasirinkti sudaryti sutartį su nepriklausomu tiekėju. Jei to nepadaro – jis  mokės už elektros tiekimo paslaugas visuomeniniam tiekėjui.

Prieš rinkdamiesi tiekėją, būtinai įvertinkite savo sunaudojamus elektros energijos kiekius ir tiksliai išsikelkite savo prioritetus. Galbūt Jums palankios visuomeninio tiekėjo kainos ir per naujo sudarinėti sutarties Jums nė neverta.

Artimiausia data, kuomet bus galima vėl pasirinkti elektros tiekėją yra metų pabaiga. Nuo 2015 metų, nepriklausomo tiekėjo nepasirinkę žmonės naudosis visuomeninio tiekėjo siūlomomis paslaugomis. Ekspertai teigia, jog visuomeninis tiekėjas ne visuomet linkęs siūlyti žemesnes kainas vartotojams, kurie nepasirinko jokio tiekėjo, todėl savaime tapo visuomeninio tiekėjo vartotojais. Taip yra todėl, kad tiekėjas negali būti tikras, ar vartotojas nepersigalvos ir nepasirinks nepriklausomo tiekėjo paslaugų.