Stogo dangos – gausus pasirinkimas, tačiau kaip išsirinkti tinkamiausią?

stogo dangosStatantis įvairius pastatus būtina pasirinkti kokybišką stogo dangą, todėl reikia atkreipti dėmesį ne tik į estetiškumą, tačiau reikia ir nepamiršti, kad stogo danga turi apsaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio, o taip pat stogo danga turi būti ilgaamžė ir sunkiai pažeidžiama. Stogas tai vienas svarbiausių elementų, todėl ir stogo danga yra itin svarbi. Renkantis stogo dangą reikia atkreipti dėmesį į funkcines savybes bei estetinį vaizdą. Taigi, kokią stogo dangą rinktis? Kokie galima variantai? Atsakymus pateiksime šiame straipsnyje.

Stogo dangos keitimas reikalauja tiek laiko, tiek pinigų, todėl norisi išsirinkti tinkamą dangą, kuri tarnautų ne vienerius metus. Toliau aptarsime pačias populiariausias dangas, kurios yra naudojamos ne vienerius metus, todėl yra įsitvirtinusios rinkoje.

Plieninė danga tai ilgaamžė ir itin atspari danga, kuri yra lengvai montuojama ir puikiai tinkama Lietuvos klimatui. Plieninės stogo dangos kainos yra gana nedidelės. Priežiūra šiai stogo dangai yra gana nedidelė, tačiau renkantis šį variantą reikalingas kas keliarius metus perdažymas. Dažnai ši stogo danga renkamasi dėl gausios spalvų gamos.

Bituminės stogo dangos naudojamos tiek naujiems, tiek renovuojamiems stogams. Vienas iš pagrindinių privalumų bituminės stogo dangos yra paprastas montavimas. Stogo dengimas bitumine stogo danga garantuoja atsparumą karščiui, ilgaamžiskumą.

Skardinė stogo danga ilgus metus buvo populiariausias pasirinkimas, tačiau aukšta kaina dažniausiai nėra priimtina vartotojams. Ši stogo danga yra gana prabangi ir ilgaamžė, pats montavimas yra gana sudėtingas, todėl atliekant stogo dengimo darbus šia danga reikalingi kvalifikuoti stogdengiai, kurie darbus atliktų kokybiškai, nes net ir menkiausias nukrypimas greitai sugadina stogą.

Kaip sutaupyti perkant stogo dangą?

Kaip ir daugeliu atveju taip ir perkant stogo dangą galima sutaupyti per stogo dangos akcijos. Dar vienas būdas stogo dangos išpardavimas. Šie du variantai yra naudingi vartotojui, tačiau pardavėjai tikisi, kad dauguma prekių bus perkamos realia kaina. Atliekant pirkimą turite apsiskaičiuoti, kiek reikės stogo dangos, stogo dangos skaičiuoklė, tai vienas iš paprasčiausių būdų, kuris gana tiksliai apskaičiuoja reikiamą kiekį stogo dangos.

 

 


 

Stogo šiltinimas apie kaminą

stogo šiltinimas

Šiltinant stogą, dažnai turime problemą toje vietoje, kur kaminas išvedamas per stogo konstrukciją į išorę. Kadangi dažniausiai kaminas būna apskardinamas, tad problema visiškai paslepiama.

Ši neišspręsta stogo šiltinimo problema lemia tokias pasekmes:

 • Šilto oro nutekėjimas per nesandarumus tarp kamino konstrukcijos ir šiltinimo medžiagos.
 • Kondensato kaupimasis šiltinimo medžiagoje.

Kiek šilto oro gali nutekėti?

Apšiltinant tradicinėmis medžiagomis ir nesirūpinant papildomu sandarinimu per kamino konstrukcijos ir stogo jungtį esant vėjuotam orui iš namo per valandą šilto oro gali nutekėti, iki 5 namo tūrių.

Kada prarandame šilumą? 

Šiltinant stogą orui laidžiomis medžiagomis, tokiomis, kaip akmens vata, mineralinė vata ar vata iš celiuliozės, iš pastato vidaus būtina naudoti garą izoliuojančią plėvelę, o iš lauko pusės – vėją izoliuojančias medžiagas. Problemų sulaukiame tada, kai minėti izoliuojantys sluoksniai neužsandarinami specialiomis medžiagomis, tokiomis, kaip lipnūs pleistrai ar silikonai.

Kita dažna problema – tai netinkuoti akytojo betono ar keramzitbetonio kaminai. Net jei apie kaminą stoge ir atliktas sandarinimas, per nesandarią šių blokelių medžiagą vidaus oras lengvai nuteka į išorę.

Kada kaupiasi drėgmė stogo šiltinimo medžiagoje?

Drėgmė (vandens garai) per stogo konstrukciją juda abiem kryptimis, žiemą iš vidaus į išorę, o vasarą – iš išorės į vidų, todėl, neužsandarinus garą ir vėją izoliuojančių plėvelių, vandens garai patenka į šiltinimo medžiagą ir pasiekę rasos tašką, kondensuojasi. Drėgmė blogina šiltinimo medžiagų savybes bei gadina stogo konstrukciją.

Ką daryti, kad stogo šiltinimas apie kaminą būtų tinkamas?

Rinkdamiesi tradicines šiltinimo medžiagas investuokite į sandarinimo technologijas, naudokite patikimas sandarinimo medžiagas ir rinkitės kruopščius statybininkus. Atlikite pastato sandarumo testą prieš atliekant apdailą, darbų kokybei patikrinti, arba pasirinkite sandaraus šiltinimo technologiją GAMO, kurios purškiama medžiaga šiltinant stogą iš karto užgarantuos konstrukcijų sandarumą. Taip išvengsite nuostolingų tradicinių problemų.

Apdailoje dažniausiai pritaikomi akmens gaminiai

akmens gaminiaiNatūralus akmuo namuose yra laukiamas svečias. XX plastiko ir metalo amžius privertė mus nusigręžti nuo savo tradicijų ir šaknų, tačiau dabar laikas grąžinti tai, kas visada buvo mūsų namų apdailos esmė – natūralūs akmens gaminiai.

Nereikia įsivaizduoti ant 4 didelių akmenų stovinčios šiaudinės klėties, kur prie balanos buvo mokomi vaikai, o padieniai darbuotojai ir kokį triukšmingą vakarėlį su smuiku ar armonika surengdavo… Palikime šį vaizdą liaudies buities muziejams, kurie didžiuojasi išsaugoję senovinius pastatus. Mums reiktų geriau pasidomėti, kaip natūralus akmuo gali būti panaudojamas mūsų šiuolaikinėje buityje su išmaniosiomis programėlėmis valdomomis užuolaidomis, kondicionavimo sistemomis ir apšvietimu. Technologijų pažanga yra milžiniška, tad akmenį galima apdirbti kaip tik norime galingų staklių, o kartais net ir specialių robotų pagalba.

Šiuolaikiniai akmens gaminiai dažniausiai yra gaminami iš marmuro, granito, onikso ir kitų akmens rūšių. Kas tie gaminiai, dažniausiai sutinkami mūsų aplinkoje ir taip mėgstami mūsų apdailos specialistų?

 1. Vonios detalės. Vonioje įpratome matyti plyteles. Natūralaus akmens plytelės tolygiai paskirsto šilumą, tad yra itin tinkamos elektrinėms grindims. Ši šiluma yra spinduliuojama panašaus ilgio bangomis, kaip ir šiluma nuo žmogaus kūno, todėl ji nesausina ir nekenkia mūsų organizmams. Taip pat vonioje yra gausu įvairių architektūrinių sprendimų, kur natūralaus akmens detalės naudojamos kaip apdailos elementas.
 2. Židiniai ir krosnelės. Tai išskirtinė zona namuose (ne visuose), kuri reikalauja ne tik estetinio vaizdo, bet ir specifinių funkcijų. Šiuolaikiniai židiniai yra labai įvairūs. Naujausia mada – granulinės krosnelės, kurios gali būti valdomos išmaniuoju telefonu. Vieniems metalo konstrukcija yra artima akiai, tačiau visi žinome, kad širdžiai artimesnis vaizdas yra akmeninė arba plytinė krosnis, primenanti močiutės kaimo virtuvėlę su aprūkusiu arbatinuku. Nesvarbu, kad krosnelės viduje įmontuotas kompiuteris, bet akmeninė krosnelių ir židinių apdaila suteikia jiems žavesio, elegancijos ir padaro namų centru.
 3. Laiptų konstrukcijos. Betoniniai laiptai nieko nestebina, tačiau akmeniniai tikrai gali nustebinti savo prabanga ir išskirtinumu. Nesvarbu, kad „vidus“ betoninis arba metalinis. Natūralaus akmens plokštės iš laiptų gali padaryti meno kūrinį, kurį pamatę aikčioja visi namų svečiai.
 4. Virtuvė. Pagrindinis virtuvės akmuo yra stalviršis. Tai storesnė plokštė, kuri suteikia virtuvės baldams įspūdingą vaizdą. Aišku, natūralaus akmens plytelės ant sienos ir grindų – puikus sprendimas.
 5. Kiti apdailos elementai. Akmens gaminiai yra tinkami papuošti įvairias nišas, kolonas, pjedestalus (akvariumui arba šeimos sportiniams trofėjams padėti) ir t.t. Viskas priklauso nuo interjero dizainerio fantazijos.

Ar jau pamąstėte, kuriame jūsų namų kampelyje tiktų natūralūs akmens gaminiai?

Stogo danga kaina

stogo danga kainaStogas yra vienas iš svarbiausių elementų, kuris saugo namą bei jo sienas nuo įvairių kritulių, drėgmės, šalčio ir karščio. Stogo dangos pasirinkimas yra iš teisų itin platus. Dažniausiai renkamės tokias medžiagas, kurios yra ilgaamžės ir tvirtos ir kokybiškos. Stogo dangos kaina dažnai taip pat labai svarbus aspektas, kuris nulemia pasirinkimą.

Vienas iš svarbiausių uždavinių statant pastatą yra teisingai pasirinkti stogo dangą. Stogo dangos keitimas tai sezoninis darbas, kuris vyksta nuo pavasario iki rudens. Daugeliui yra įdomios statybinių medžiagų kainos, ypač stogo dangos kainos. Kai kurie Lietuvos stogo dangų gamintojai savo internetinėse svetainėse yra įdiegia skaičiuokles, kurių pagalba žinant visus išmatavimus galima susiskaičiuoti gana tiksliai stogo danga kainą.

Kaip išsirinkti tinkamą stogo dangą? Patarimas yra rinktis stogo dangos pagal namo tipą. Kaip žinote namai gali būti mūriniai, karkasiniai arba rastiniai. Mūrinis namas yra tvirtas namas, kurio sienos yra itin tvirtos, todėl šiam namo tipui tiks tiek sunki, tiek lengva stogo danga. Na, o kitiems tipams renkantis stogo dangą reikia atkreipti dėmesį į stogo nuolydį.  Karkasiniam namui nėra rekomenduotinos molinės ir betoninės čerpės, akmens skalūnas ir kitos dangos, kurios daug sveria. Karkasiniams namams geriausia būtų skardinė stogų dangos. Rastiniam namui labiausiai tinka molinės arba betoninės čerpės.

Viena iš populiariausių dangų Lietuvoje yra skardinė danga. Skardinė danga dar vadinama plienine danga. Pagrindiniai privalumai skardinės dangos yra: nedidelis svoris, didelė įvairovė. Šios stogo dangos reikalauja nedaug priežiūros. Tai labai ilgaamžiska danga, kuri ypač tinkama dideliems pastatams. Pasaulyje plieniniai stogai yra labai populiarūs šiaurės ir kalnų regionuose, kur yra daug sniego, kuris turi lengvai nuslysti. Skardinė stogo danga kaina nėra didelė tai viena iš pigiausių priemonių, kuri yra naudojama stogų dengimui. Plieninį stogo danga kaina vieno kvadratinio metro yra apie 22 €.

Prieš pradedant stogo dengimą yra būtina stogo paruošiamieji darbai, tokie kaip: pagrindo paruošimas, ritininės stogo dangos įrengimas. Dengimo kaina yra nuo 5€.

 

Garažo vartai – saugumas ir komfortas

garažo vartaiDaugelis žmonių, kurie statosi nuosavus namus šalia įsirengia ir garažą. Nemažai žmonių svajoja apie garažą, kuris yra sujungtas su gyvenamuoju namu. Garažas, kuris yra sujungtas su namu yra iš tiesų puikus pasirinkimas esant sunkioms oro sąlygoms, pavyzdžiui: lyjant, sningant ar esant dideliam šalčiui, juk nereikia niekur bėgti ir skubėti. Garažas gal būti skirtas ne tik automobilio laikymui, bet ir įvairių daiktų laikymui ar dirbtuvėms. Na, bet žinoma pirminė garažo paskirtis yra saugus automobilio laikymas. Vienas svarbiausių aspektų garaže yra garažo vartai.

Norint visapusiškai apsisaugoti nuo vagių ir nuo blogų oro sąlygų būtina sąlyga yra geri garažo vartai. Garažo vartai pasiūla yra tikrai didelė, todėl išsisirinkti yra gana sunku. Prieš perkant garažo vartus reiktėtų apsvarstyti nemažai dalykų. Visų pirma, turite apsispręsti koks garažo vartų tipas, Jus domina. Garažo tipus aptarsime truputi vėliau. Prieš renkantis vartus reikia žinoti išmatavimus, tai ilgį ir plotį. Jei visiškai nenusimanote apie garaž vartus galite pasiskaityti internete nemažai straipsnių, kurie gali padėti Jums susigauti šioje srityje, forumai ir internetiniai puslapiai taip pat suteikia nemažai naudingos informacijos. Čia galite rasti informacijos ir apie garažo vartai kainą. Garažo vartai kainos yra gana aukštos, na o ypatingai kokybiškų vartų.

Kaip ir minėjome anksčiau aptarsime populiariausius garažo tipus. Trumpai apžvelgsime kiekvieno garažo vartų tipo charakteristikas. Pakeliami garažo vartai atsidaro į išorę, pasikelia visa plokšuma ir tuomet susistumia po garažo stogu. Šie garažo vartai yra gana lengvi, nes juos turi pakelti pakėlimo sistema, tačiau šiuos vartus galima pakelti ir rankiniu būdu. Rankiniai pakeliami garažo vartai yra pakeliami rankenėlės, kuri yra apačioje pagalba. Šie garažo vartai išpardavimas yra dažnai rengiami, to nepamirškite. Metaliniai garažo vartai puikiai saugo, tai patikima medžiaga, kuri yra naudojama tiek individualiems namams, tiek pramoninės paskirties pastatuose.  Metaliniams garažo vartai akcija yra gana dažnai taikomos, tad gana dažnai galite sutaupyti tam tikrą sumą pinigų.

Daugelis šeimų turi ne vieną automobilį, todėl statomi tokie garažai, kurie sutalpintų bent dvejus automobilius. Gamintojai atsižvelgdami į tai siūlo garažo vartai dviems automobiliams. Tai yra tikrai puiki išeitis.


Greita ir patogi pastolių nuoma

pastolių nuomaSunku būtų rasti ir įsigyti tinkamus pastolius netikėtai atsiradusiam darbui. Tai nemažai laiko ir išlaidų reikalaujantis procesas, tad dažniausiai trūkstamos įrangos skubama ne įsigyti, o pasiskolinti. O ką daryti, jei pastolių paskolinti nieks negali? Na, visuomet jų galima išsinuomoti. Pastolių nuoma daugeliui įvairių sričių specialistų suteikia greitą ir patogią trūkstamos įrangos išeitį.

Dirbti dideliame aukštyje yra be galo sudėtinga. Sunkumų gali sukelti ne vien nemalonus jausmas dirbant keliolikos metrų aukštyje, bet ir saugumas, kurį reikia užtikrinti tokioje darbo vietoje. Šiomis darbo sąlygomis dirbti nėra lengva, tad į pagalbą dažniausiai pasitelkiama pagalbinė įranga, užtikrinanti saugumą ir patogumą. Statybų pramonėje yra naudojama plataus spektro įranga, kuri šių dienų statybininką ar kitos srities specialistą paruošia įvairiems netikėtumams. Tuo tarpu konstrukciniai elementai užtikrina, kad darbas dideliame aukštyje būtų saugus ir, kas svarbiausia, greitas.

Statybininkui nepakanka geros įrangos. Jam reikia ir patogių konstrukcijų, kurių pagalba galėtų pasiekti sudėtingas pastato vietas, esančias dideliame aukštyje. Tai padaryti įprastais metodais, žinoma, yra sunku, tačiau situaciją žymiai palengvina įvairių įmonių nuomojami pastoliai. Pastolių nuoma leidžia išsinuomoti įvairios paskirties konstrukcinius elementus, su kuriais darbas dideliame aukštyje bus nepalyginamai greitesnis ir saugesnis. Nereikėtų pamiršti ir patogumo, kadangi darbuotojui darbo vietoje reikia užtikrinti ir tinkamas sąlygas.

Kokybiški pastoliai žymiai palengvina visą statybų darbo procesą, tad galima teigti, jog tai yra nepamainomas statybų įrangos elementas. Be pastolių sunku būtų pasiekti reikiamas pastato vietas ar atlikti net menkiausius rekonstrukcijos darbus. Šio konstrukcinio elemento gali prireikti ir įvairioms kasdienėms reikmėms, todėl aktualu žinoti, kur ir kaip pastolius galima įsigyti. Juos patogu pirkti tiek internete, tiek realioje prekybos vietoje. Svarbiausia įsitikinti parduodamos prekės kokybe ir funkcionalumu.

Ne visuomet pirkti brangią įrangą yra naudinga. Kartais gali pakakti ir jos nuomos galimybės. Pastolių nuoma siūlo kur kas palankesnes sąlygas asmenims, kuriems pastolių prireiks tik laikinai. Dirbti dideliame aukštyje gali būti sunku ir nemalonu, tačiau dabar nereikia išlaidauti brangiai technikai, kadangi pastolius kelioms dienoms ar savaitėms galima nebrangiai išsinuomoti.

 

Šiuolaikinės vidaus durys

durų gamybaKiekvienoje gyvenamojoje patalpoje, kaip žinoma, visada yra vidaus durys. Mūsų dienomis šios konstrukcijos gali būti gaminamos, laikantis pačių įvairiausiu stiliaus krypčių, todėl būstų savininkai turi galimybę pasirinkti tokias vidaus duris, kurios puikiai derės prie bendro interjero.

Dabar mūsų šalies durų gamintojai gali pasigirti ne tik gamybos apimtimis, bet ir aukšta gaminių kokybe. Tai tapo įmanoma modernizavus įmones, pradėjus gamyboje naudoti šiuolaikines technologijas taip pat sukaupus pakankamą įdirbį durų gaminimo srityje. Gamintojai gali patenkinti didelio klientų rato poreikius, nes siūlo jiems aukštos kokybės gaminius už labai prieinamą kainą.

Durų gamyba yra atliekama iš itin kokybiškų medžiagų, naudojant efektyvią įrangą ir inovatyvias technologijas. Toks požiūris į darbą padeda kurti konstrukcijas, kurios atitinka  patikimumo, patvarumo, funkcionalumo ir, žinoma, estetiškumo parametrus. Gamyboje gali būti naudojamos įvairiausios medžiagos: MDF, medžio masyvas, plastikas, stiklas. Be to, vidaus durys yra dekoruojamos įvairiomis detalėmis, tokiomis kaip kaltiniai metalo elementai, detalės ir aksesuarais iš stiklo ir panašiais.

Šiuolaikinių durų gamyba – tai procesas, kuriame dalyvauja talentingi ir kūrybingi dizaineriai, sugebantys įgyvendinti net pačias originaliausias ir drąsiausias idėjas. Dėl to pirkėjai gali rinktis klasikines minimalistinio, hi-tech, art deco, avangardinio ar modernaus stiliaus konstrukcijas.  Vidaus durų spalva išsiskiria ypatinga įvairių atspalvių, tekstūrų ir raštų gausa: nuo pačių ryškiausių iki imituojančių akmenį, marmurą ar medieną.

Tam, kad pirkėjas gautų kokybišką produkciją, gamintojai labai atsakingai žiūrį į kiekvieną gamybos proceso žingsnį. Visi modeliai, prieš patekdami į parduotuvių sales, praeina kokybės kontrolę, yra patikrinamas jų patikimumas, patvarumas, taip pat ekologiškumas ir degumas. Tik geriausi gaminai gali padėti sukurti namuose unikalų ir nepakartojamą interjerą su jaukia, komfortiška ir šilta atmosfera.

Prieš priimant galutinį sprendimą, būstų savininkams reikėtų pagalvoti, kokius kriterijus turi atitikti durys, o taip pat kokioje patalpoje jos bus sumontuotos. Pavyzdžiui, vonios kambariams šiuo metu dažniausiai parenkamos durys iš balto matinio stiklo. Tokie elementai ne tik dalina gyvenamąsias patalpas į atskiras zonas, tai yra, atlieka savo tiesioginę paskirtį, bet ir suteikia interjerui lengvumo ir rafinuotumo.

Pasirinkus duris su stiklu, svarbu patikrinti, kaip tvirtai stiklas yra įtvirtintas. Dabar gamintojai leidžia pirkėjams pasirinkti ne tik stiklo formą, bet ir spalvą. Rekomenduojama, kad stiklas būtų bent 5 mm storio, geriausia rinktis grūdintą stiklą.

Beje, durys iš medžio masyvo arba su labai įmantriomis dekoracijomis ar tekstūromis gali kainuoti išties daug. Tačiau visada galima įsigyti paprastas ir lakoniškas duris už mažą kainą ir papildomų medžiagų dėka dekoruoti jas taip, kad jos harmoningai derėtų prie aplinkos. Tokia iš pirmo žvilgsnio nereikšminga detalė kaip vidaus durys gali visiškai sugadinti interjerą, arba atvirkščiai – pabrėžti jo grožį ir stilių.

Keltuvai ir keltuvų nuoma – paslaugos, kurių gali prireikti ne tik specialistui, bet ir eiliniam vartotojui

keltuvaiDažno iš mūsų garaže stovi automobilis ar bent dviratis, turime kopėčias, plaktuką bei daugelį kitų padargų, be kurių neįsivaizduojame kasdienybės buityje. Tačiau kai kuriose situacijose prireikia specializuotos technikos ar įrankių, kurių ne tik nerastume pasiskolinti pas kaimyną, bet dažnai net neįsivaizduotume, kur apskritai pastarųjų ieškoti. Keltuvai – puikus pavyzdys. Tai – prietaisas, skirtas kilnoti svorį į aukštį, nesvarbu,  tai būtų žmonės ar daiktai. Pramonės ar žemės ūkio įmonėse, statybų sektoriuje pastarosios technikos knibdžėte knibžda, tuo tarpu eiliniam žmogui, su minėtomis veiklomis iki šiol neturėjusiam nieko bendro, paieška gali atrodyti sudėtinga. Šiuo atveju itin aktualia paslauga tampa keltuvų nuoma.

Pavyzdžiai, kur gali būti naudojami keltuvai, yra patys įvairiausi – elektros bei kitų telekomunikacijų įrengimas bei priežiūra, didžiagabaričių statybinių blokų kėlimas į didelį aukštį ar netgi daugiaaukščių pastatų langų valymo paslaugų teikimas, aukštai pakabintų, miestus puošiančių gėlių laistymas ir panašiai. Kaip minėta, šio prietaiso netikėtai gali prireikti ir kiekvieno iš mūsų buityje: savarankiškai vykdomose statybose (jei samdomi specialistai, šį klausimą jie patys ir išprendžia), žemės ūkyje ar net garaže, nusprendus ten įsirengti mini dirbtuvėles.

Kaip ir bet koks techninis prietaisas, taip ir keltuvai, tarpusavyje yra skirtingi – unikalaus veikimo principo, veikiantys skirtingų energijos šaltinių dėka, keliantys į nevienodą aukštą, didesnės ar mažesnės keliamosios jėgos, skirtingo darbinio paviršiaus ir panašiai. Rinkoje siūlomi šie keltuvai:

 • dyzeliniai;
 • elektriniai;
 • žirkliniai;
 • teleskopiniai;
 • priekabos tipo.

Neskubėkite rinktis pigiausio varianto – galbūt pastarasis jums visiškai netiks ar net sukels pavojų jūsų bei aplinkinių sveikatai ir gyvybei: keltuvai privalo būti pritaikyti konkrečios veiklos specifikacijai. Įmonės, besiverčiančios keltuvų nuoma ir/arba pardavimu, konsultantui išsamiai paaiškinkite, kokiam tikslui jums reikalingas prietaisas ir pastarasis neabejotinai jums pasiūlymas tinkamiausią variantą.

Eiliniam vartotojui, kuriam, kaip minėta, keltuvo prireikia tik epizodiniams darbams atlikti, keltuvų nuoma – priimtiniausias sprendimas. Šiuo variantu neretai naudojasi ir firmos bei asmenys, besiverčiančios tam tikro pobūdžio veikla, tarkime – ne kartą minėtomis statybomis. Kam pirkti keltuvą už kelis tūkstančius eurų ir naudoti jį tik retkarčiais, jei siūloma keltuvų nuoma finansiškai kur kas labiau apsimoka. Tiek pirkdami, tiek nuomodamiesi rinkitės tik patikimas firmas, kurios klientui siūlo kokybišką, saugią bei techniškai tvarkingą įrangą.

Plastikiniai langai: kaip pasiekti, jog namuose būtų daugiau šviesos ir šilumos

plastikiniai langaiKokybiški plastikiniai langai – tai neabejotina investicija į jaukumą ir ramybę namuose. Tuo abejoti tikrai sunku. Klausimas šiuo atveju yra: o kokius plastikinius langus galima vadinti kokybiškais? Renkantis plastikinius langus svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus rodiklius.

Visų pirma, į šilumos perdavimo koeficientą U, kuris nurodo, kuriai iš devynių energinio efektyvumo  klasių, plastikiniai langai yra priskiriami. Šilumos perdavimo koeficientu yra matuojama lango praleidžiama šiluma arba kitaip energetinis lango afektyvumas. Tarkime, G klasės plastikiniai langai pasižymi prasčiausiomis šilumos pralaidumo savybėmis, jų U yra 1,5 W/m2K ir didesnis, tuo tarpu, A++ klasės langai yra energetiškai efektyviausi – jų U yra iki 0,7 W/m2K. Specialistų teigimu, lango šilumos pralaidumo koeficientas neturėtų būti didesnis negu 1,2  W/m2K. Priešingu atveju, šilumos į patalpos vidų pateks mažiau. Visos energinio efektyvumo klasės: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G.

Visų antra, itin svarbus yra ir šviesos pralaidumo koeficientas (LT), kuris parodo procentinį lango praleidžiamos šviesos kiekį. Kuo šviesos pralaidumo koeficientas aukštesnis tuo natūralus apšvietimas patalpoje laikysis ilgiau, o tai turės teigiamos įtakos ir sveikatai, ir išlaidoms, skirtoms dirbtiniam apšvietimui.

Visų trečia, svarbu atkreipti dėmesį ir į saulės faktorių (g), kuris nurodo procentinį saulės energijos kiekį, patenkantį į patalpos vidų. Kuo g yra žemesnis, tuo saulės energijos į patalpą patenka mažiau, o tai lemia, jog vasarą patalpa neperkaista. Taip pat, didelis saulės energijos kiekis kenkia žmogaus sveikatai.

Už visas termoizoliacines lango savybes labiausiai yra atsakingas stiklo paketas. Daug kas priklauso nuo stiklo paketą sudarančių stiklo lakštų skaičiaus: dažniausiai stiklo paketai yra gaminami naudojant 2 arba 3 stiklus. Stiklo paketai iš daugiau negu dviejų stiklo lakštų pasižymi geresniu šilumos izoliacijos koeficientu ir garso izoliacija, tačiau praleidžia žymiai mažiau saulės spindulių, todėl į patalpą patenka mažiau dienos šviesos. Bene didžiausias reikalavimas stiklo paketų atžvilgiu – keli arba vienas iš stiklų, sudarančių stiklo paketą, turi būti selektyviniai. Tokie stiklai yra dengiami plonu metalo oksido sluoksniu, kurio dėka yra taupoma šiluma. Optimalus sprendimas – selektyvinis dviejų stiklo lakštų paketas, kuris pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis ir šviesos laidumu.

Apskritai, renkantis plastikinius langus bene geriausia – jeigu stiklo paketai pasižymi kuo mažesniu saulės faktoriumi (g), kuo mažesniu įmanomu šilumos perdavimo koeficientu (U) ir kuo didesniu įmanomu šviesos pralaidimu (LT).

Spintos stumdomomis durimis – šiuolaikiškas sprendimas

spintos stumdomomis durimisMūsų dienomis spintos stumdomomis durimis ypač populiarios, nes tai labai patogus sprendimas daugeliu atvejų, tiek namuose, tiek ir biuruose. Tokios spintos labai praktiškos, jos taupo patalpų plotą ir erdvę. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį, renkantis spintą stumdomomis durimis?

Spintos stumdomomis durimis būna skirtingų durų tipų. Todėl, pirkdami tokią spintą, turėsite nuspręsti, koks turi būti durų uždarymo mechanizmas. Stumdomos durys gali būti pagamintos su storais apvadais arba apvadai gali būti paslėpti vidinėse spintos konstrukcijose, kad jų nesimatytų. Vakarų šalyse tokios durys ypač populiarios, o Lietuvoje pastarasis variantas dar gana naujas. Todėl nieko keisto, kad apie duris su paslėptais apvadais galima prisiskaityti įvairiausios informacijos, pavyzdžiui, kad jas sunku montuoti, kad tai ne praktiškas ir brangus variantas. Tačiau tai nėra tiesa, pavyzdžiui, spintų kaina priklauso nuo labai daug ko, o ne tik nuo apvadų.

Stumdomos spintų durys gali būti pagamintos iš įvairiausių medžiagų, nors pas mus populiariausios yra plieninės ir aliuminio sistemos. Aliuminio sistemos šiek tiek brangesnės, bet pasižymi geresne kokybe. Plieninės sistemos pirkėjus, aišku, pritraukia savo kaina. Labai populiarios durys, pagamintos iš laminuotų medžio drožlių plokščių. Jų kaina taip pat mažesnė, o pačios durys atrodo labai šiuolaikiškai. Labai patogu yra tai, kad klientai gali pasirinkti jų paviršių pagal savo norus: blizgų arba matinį, šios durys gali būti dekoruotos stiklu, įvairiais raštais, gali būti įvairių atspalvių.

Labai svarbi stumdomųjų durų dalis yra furnitūra, tai yra įvairūs pritraukimo mechanizmai, bėgeliai, ratukai ir pan. Nuo šių detalių labai priklauso viso gaminio kokybė ir bendras tokių spintų bei jų durų naudojimo laikas. Todėl renkantis duris, labai svarbu atkreipti dėmesį į minėtas detales. Tinkamiausios tokios, kurios yra pagamintos iš nerūdijančio plieno, tada durys neišsiklaipo ir ilgai tarnauja.

Atminkite, kad priklausomai nuo to, kurioje vietoje statomos durys, jos gali stipriai skirtis, vienokios durys bus spintai, o kitokios drabužinės įėjimui ir pan. Visada labai svarbu kuo tiksliau išmatuoti spintos vietą, parinkti tinkamą aukštį ir apskritai erdvę. Be to, rinkdamiesi spintas stumdomomis durimis, niekada nepamirškite ir įvertinkite bendrą namų dizainą bei juose esančius kitus baldus. Juk namuose viskas turėtų tarpusavyje harmoningai derėti.