Kur namuose tinka slankiojančios durys?

GarderobeskapNorite originalaus ir šiuolaikiško sprendimo savo namams? Pats laikas pavartyti interjero žurnalus ir pasidomėti naujausiomis stiliaus tendencijomis. Kad tam nereikėtų gaišti daug laiko galime  iš karo patarti – šiuolaikiškiems namams puikiai tinka slankiojančios durys. tai naujas, modernus ir  funkcionalus pasirinkimas, sutaupantis vietos ir suteikiantis namams naujo įvaizdžio.

Ilgą laiką buvo manyta, kad slankiojančios durys tinka tik drabužių spintoms. Taip, jos atsirado kaip moderni drabužių spintos dalis, kurios vis dar populiarios daugelyje Europos šalių. Norvegijoje vadinamos Garderobeskap drabužių spintos slankiojančiomis durimis vertinamos dėl savo išskirtinio dizaino ir lengvo pritaikymo.

Jei ieškote namams kažko naujo, šis sprendimas tikrai Jūsų nenuvils. Slankiojančios durys, žinoma, pirmiausia tinka drabužių spintoms, tačiau daugelis žmonių mano, kad šis baldas gali būti tik miegamajame. Iš tiesų tokią dailią spintą galite puikiai pritaikyti ir svetainėje ar net koridoriuje. Be to, įdėjus šiek tiek pastangų ir pasirinkus derančias spalvas patalpoje tokią spintą galite sumontuoti taip, kad jos praktiškai nė nesimatys.

Taip pat slankiojančios durys puikiai tiks apipavidalinti sekciją ar sienines lentynas. pasitelkite daugiau fantazijos ir pasinaudokite šiuolaikiška gamyba – rinkitės stiklo gaminius ir suteiksite savo svetainei ar svečių kambariui naujo įvaizdžio. Stiklinės slankiojančios durys – puikus namų akcentas, kurį lengva priderinti prie modernaus žurnalinio staliuko, didelės vazos kampe ar lengvai krintančių žaliuzių.

Slankiojančių durų gamintojai jau žino, kad tokia namų interjero dalis puikiai pasitarauja vietoj tradicinių durų. Iš tiesų tai gali tapti puikiu baldu atskirti virtuvę nuo svetainės, miegamąjį nuo vonios.  Dažniausiai toks sprendimas pasirenkamas nedidelėse patalpose, nes slankiojančios durys dar ir sutaupo nemažai vietos, mat nereikia palikti erdvės durų atsidarymui. Be to, norint atskirti patalpas tokio tipo duris galite drąsiai naudoti terasoje – tai ypač šiuolaikiškas interjero sprendimas.

Norintiems namuose sukurti išskirtinį interjerą, dažnai tenka pasitelkti į pagalbą pačias įvairiausias idėjas ir sprendimus. Slankiojančios durys dažniausiai pasitarnauja formuojant naujas erdves, netikėtus interjerus ir patalpas. Pavyzdžiui, tokios durys gali būti sumontuojamos kaip nedidelė širma, pertvara arba tiesiog slėpti didžiulė drabužinę. Turite idėjų, tačiau nežinote kaip jas įgyvendinti? Pasitelkite profesionalius dizainerius, jiems tokie iššūkiai – kasdienis darbas ir malonumas.

 

Nepriklausomų tiekėjų elektros tiekimas

ElektrumLietuvoje egzistuojanti elektros rinka apjungia visus elektros rinkos dalyvius: elektros gamintojus, tiekėjus ir vartotojus. Šalyje vartotojai gali sudaryti sutartis tiek su visuomeniniu elektros tiekėju, tiek su nepriklausomais. Dažnai norint pasirinkti, koks elektros tiekimas yra geresnis, vartotojai susiduria su klausimu, kuo naudinga dirbti su nepriklausomu elektros tiekėju.

 • Geros kainos. Nepriklausomas elektros tiekimas dažniausiai vartotojų vertinamas todėl, kad nepriklausomas elektros tiekėjas nuolat ieško geriausias kainas siūlančių elektros pardavėjų. Todėl žmonės, pasirenkantys nepriklausomą tiekėją gali tikėtis itin lanksčių ir dažnai žemesnių kainų pasiūlymų nei visuomeninio tiekėjo sutartyse.
 • Patikimumas. Dažnai žmonės bijo pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją, nes galvoja, jog tai garantijos nesuteikiančios paslaugos. Iš tiesų visi elektros tiekėjai negali dalyvauti rinkoje kol neturi specialios darbui reikalingos licencijos. Dvejoti, jog nepriklausomas elektros tiekimas yra mažiau kokybiškas už visuomeninį, nereikėtų.
 • Kainų baimė. Kartais žmonės mano, jog nepriklausomi elektros tiekėjai gali kelti kainas nepagrįstai pagal tai, kas vyksta biržoje. Visu tiekėjus, o taip pat ir nepriklausomus, prižiūri už tai atsakinga institucija – Valstybinė kainų kontrolės tarnyba. Todėl nepriklausomi tiekėjai neturi jokių galimybių nepagrįstai kelti kainų ir taip pelnytis iš vartotojų. Visi elektros vartotojai, nepaisant to, ar jų elektros tiekėjai perka elektrą Lietuvoje, ar užsienyje, moką tą pačią elektros persiuntimo kainą.

Kada rinktis tiekėją?

Nepriklausomas elektros Elektrum tiekėjas  turi būti pasirenkamas vartotojo. Pagal nustatytą datą vartotojas gali pasirinkti sudaryti sutartį su nepriklausomu tiekėju. Jei to nepadaro – jis  mokės už elektros tiekimo paslaugas visuomeniniam tiekėjui.

Prieš rinkdamiesi tiekėją, būtinai įvertinkite savo sunaudojamus elektros energijos kiekius ir tiksliai išsikelkite savo prioritetus. Galbūt Jums palankios visuomeninio tiekėjo kainos ir per naujo sudarinėti sutarties Jums nė neverta.

Artimiausia data, kuomet bus galima vėl pasirinkti elektros tiekėją yra metų pabaiga. Nuo 2015 metų, nepriklausomo tiekėjo nepasirinkę žmonės naudosis visuomeninio tiekėjo siūlomomis paslaugomis. Ekspertai teigia, jog visuomeninis tiekėjas ne visuomet linkęs siūlyti žemesnes kainas vartotojams, kurie nepasirinko jokio tiekėjo, todėl savaime tapo visuomeninio tiekėjo vartotojais. Taip yra todėl, kad tiekėjas negali būti tikras, ar vartotojas nepersigalvos ir nepasirinks nepriklausomo tiekėjo paslaugų.

Informacija apie geodezinius matavimus

geodeziniai matavimaiKiekvienas asmuo, kuris nusprendžia parduoti arba išnuomoti savo nekilnojamąjį turtą bei žemės sklypą, susiduria su geodeziniais ir kadastriniais matavimais, kurie yra būtini siekiant, kad visas procesas būtų atliktas legaliai ir įformintas dokumentais. Juolab, retas asmuo sutiks pirkti sklypą nežinodamas tikslių koordinačių, parametrų ir panašiai. Taigi, jei ir jums iškilo šios paslaugos poreikis – geodeziniai matavimai, kuriuos atlieka profesionalai puikiai išmanantys savo darbą, viską atliks labai greitai, pigiai ir efektyviai. Jie ne tik suskaičiuos visus reikalingus duomenis, tačiau tuo pačiu ir sutvarkys dokumentus. Dar vienas galvos skausmas jums nukris nuo pečių. Pasitikėkite profesionalais, kurie puikiai išmano savo darbą.

Geodeziniai matavimai apima nemažai skirtingo pobūdžio faktų ir informacijos, kuriuos mes patiksime, kad galėtumėte paprasčiau suvokti, ar šio tipo paslauga jums yra reikalinga ir apskritai viską, ką turite žinoti pasisamdę šios srities specialistus.

 • Nusprendus padalinti jau esamą sklypą – geodeziniai matavimai nėra reikalingi. Jie būtini jei performavote žemę (iškasėte griovį ar panašiai).
 • Topografinės nuotraukos yra reikalingos tik tokiu atveju jei norite dekonstruoti arba apskritai statyti nekilnojamąjį turtą. Tačiau jei statiniai yra nesudėtingi ir jie nereikalauja projekto – tuomet topografinių nuotraukų taip pat nereikia. Šios fotografijos kaina yra sutartinė.
 • Geodeziniai matavimai yra būtini siekiant parduoti žemės sklypą arba jame statyti nekilnojamąjį turtą. Visais kitais atvejais dažniausiai tokių matavimų nereikia. Siekiant sužinoti konkrečiai rekomenduojama kreiptis į kompanijas. Dažniausiai jos suteikia pirmą nemokamą konsultaciją.

Geodeziniai matavimai yra atliekami specialistų, kurie puikiai išmano savo darbą ir stengiasi tobulėti kartu su inovacijomis. Jei jums yra reikalinga skubi paslauga, tai taip pat yra įmanoma. Aišku, bet kuriuo atveju būtina užsiregistruoti, kad profesionalai jus įtrauktų į duomenų bazę. Jei norėsite, kad jums paslauga būtų suteikta pirmenybiniu statusu, tai kainuoja papildomus pinigus. Aišku, norint skubiai parduoti plotą kito pasirinkimo paprasčiausiai nėra.

Greita perkraustymo paslaugos paieška

perkraustymo paslaugosŠių modernių laikų visuomenėje visus persikraustymo nemalonumus galima nustumti į šalį, kadangi dabar persikelti iš vienos gyvenamosios vietos į kitą yra tikrai labai paprasta. Perkraustymo paslaugos – itin populiarus daugelio žmonių pasirinkimas, kuris padeda sutaupyti laiko bei išvengti papildomo fizinio darbo. Tokia paslauga užtikrina lengvą problemos sprendimo būdą, tačiau šios srities specialistus reikia mokėti ir tinkamai pasirinkti.

Kadangi persigabenti visus daiktus (net ir turint transporto priemonę) yra pakankamai sudėtinga, geriausia visą šį vargą patikėti perkraustymo įmonėms. Visai paprastai galima įsitikinti, jog tai puikus pasirinkimas, taupantis ne tik pinigus, bet ir pastangas. Tačiau perkraustymo paslaugos Vilniuje siūlo itin daug pasirinkimo galimybių, iš kurių reikia išsirinkti vieną – greitą, kokybišką ir patikimą. Tik atsakingi perkraustymo įmonių darbuotojai pasirūpins asmeninių daiktų pergabenimu iš vienos vietos į kitą už priimtino dydžio mokestį. Perkraustymas didžiuosiuose miestuose yra dažna procedūra, tad reikia išmokti pasirinkti tinkamus pagalbininkus, kad vėliau nereikėtų gailėtis jų suteiktoms paslaugomis.

Svarbiausia, visas paieškas derėtų pradėti iš anksto. Neverta laukti paskutinės dienos ar valandos, kadangi tuomet tinkamos perkraustymo įmonės taip lengvai gali ir nepavykti rasti. Perkraustymo paslaugos yra paklausios, tad kokybiškiausias ir greičiausias šios srities įmones reikia užsirezervuoti iš anksto. Vėliau pasirinkimo ratas tik siaurėja, tad atrasti geriausios kainos ir kokybės santykį bus daug sudėtingiau. Jei planuojate persikraustyti, bet neturite tam transporto priemonės ar galimybių, rekomenduojama pasinaudoti būtent greitomis perkraustymo paslaugomis, tačiau apie tai susirūpinkite jau iš anksto.

Ne visos perkraustymo paslaugos Vilniuje yra kokybiškos ir priimtinos klientui, tad labai svarbu iš pradžių pasidomėti tam tikrų įmonių veikla, atsiliepimais ir patirtimi. Rekomendacijos taip pat visuomet gelbsti nuo netinkamo pasirinkimo, tad draugų ar artimųjų patarimas gali būtų daugiau nei naudingas. Paieška internete taip pat gali palengvinti visą paieškos procesą, kadangi virtualioje erdvėje patogu rasti ne tik visas perkraustymo įmones, bet ir atsiliepimus apie jas.

Taigi, aplink gausu pačių įvairiausių perkraustymo specialistų, tačiau ne visos perkraustymo paslaugos yra patikimos, kokybiškos ir greitos. Svarbu rinktis ne impulsyviai, reikia atsižvelgti į rekomendacijas ir atsiliepimus.

Sandėliavimo lentynos maistui

Sandėliavimo lentynos maistui Maisto produktų laikymui reikalingos ypatingos sąlygos. Patalpos turi būti vėsios, sandarios, su gera ventiliacija, kad nebūtų galimybių daugintis vabzdžiams ir įvairioms bakterijoms. To negana. Reikalingos ir specifinės vietos jam laikyti. Sandėliavimo lentynos maistui yra kiek kitokios nei paprastos lentynos. Jos gaminamos iš aliuminio arba specialaus plastiko. Šios medžiagos paprastai nėra palankios bakterijų dauginimuisi, lengvai valomos, todėl maistui labai tinka. Plastmasė taip pat yra specifinė, tinkanti sąlyčiui su maistu (su anodais). Medinių lentynų maisto sandėliuose niekas jau nebestato, nes yra specialios konstrukcijos.

Sandėliavimo lentynos maistui yra labai paprastai surenkamos. Dėl to jas gali pastatyti bet kas – tam nereikia profesionalaus staliaus ar suvirintojo paslaugų – pakanka ir eilinio sandėlio darbuotojo arba net ir valytojos pastangų. Viskas atliekama labai paprastai ir užtrunka nedaug laiko. Pasižiūrėkite šį video, kuriame pamatysite, kaip tai yra paprasta:

Stelažai maistui yra sukurti taip, kad jų lentynėles galima būtų nesunkiai išimti ir išplauti rankomis, naudojant stiprios srovės purkštuvus arba net indaploves. Reikia tiesiog išimti lentynėles ir jų tvirtinimo elementus ir juos išplauti pageidautina karštu vandeniu (karštesnis nei 60 laipsnių vanduo nužudo daugiau mikroorganizmų, nei šaltas).

Maistui skirtas lentynas galima sumontuoti įvairiais kampais. Tam reikia tik pakeisti lentynėlių tvirtinimo elementus ir prie jų pritvirtinti kitas lentynėles. Nors maisto stelažai ir plastmasiniai arba aliuminiai, bet jie išlaiko itin didelius svorius, todėl yra visiškai patikimi – stiklainiai su maistu tikrai nenukris ir nesuduš, jei juos sukrausite net vienas ant kito. Aišku, per daug maisto gali išlenkti lentynas, todėl rekomenduojama neviršyti leistinų svorių.

Eko Fit stelažai yra sukurti Italijoje. Jie buvo sukurti specialiai restoranams, nedidelėms parduotuvėms ir prekybos centrams, mėsos ir pieno perdirbimo įmonėms ir kitoms organizacijoms, kurios nuolatos dirba su maisto produktais ir turi poreikį juos sandėliuoti. Sandėliavimo lentynos maistui tinka ir privatiems namams, tačiau gali kilti įvairių sunkumų su tiekimu, nes tiekėjai Lietuvoje yra orientuoti į verslo segmentą, tad populiariuose statybinių medžiagų ir interjero prekybos centruose tokių stelažų negalėsite įsigyti. Šiuos stelažų gamintojus Lietuvoje atstovauja Storsistem.

 

Kaip išsirinkti tinkamiausią darbo stalą?

darbo stalasŠiuolaikinio žmogaus tendencija: prie kompiuterio jis praleidžia kur kas daugiau laiko nei vaikščiodamas. Taip jau yra, kad žmonės modernėja, o kartu su jų mąstyseną kinta ir požiūris į darbą. Sėdima profesija yra labai dažna, tad tik tinkami biuro baldai gali garantuoti, kad neteks nusivilti vieta, kurioje praleidžiate didžią dalį savo dienos. Juk netinkamas stalas gali sukelti nemažai sveikatos problemų ir viena iš pagrindinių yra iškrypęs stuburas. Darbo stalas yra be galo svarbus tiems asmenims, kurie nuolat juo naudojasi, tad nesvarbu ar jis stovės biure, ar namuose – reikia rasti tobulą variantą, kad darbas ant jo būtų kokybiškas.

Darbo stalas turi būti išsirenkamas pagal tam tikrus kriterijus. Įvertinkite ir rasite sau tobuliausią baldą:

 1. Svarbu įvertinti stalo aukštį. Jokiu būdų nepirkite šio baldo nepabandęs prie jo dirbti, įsivaizduoti, kad rašote ar atliekate panašius veiksnius. Netinkamas stalo aukštis gali iškraipyti stuburą nepataisomai.
 2. Įvertinkite, kiek vienu metu pas jus ant stalo paprastai būna daiktų. Jei dirbate su popieriais, dažniausiai reikalingas gana platus paviršius, kad viskas būtų vienoje vietoje. Nepamirškite, kad reikia palikti vietos ir kompiuteriui, puodeliui kavos, mylimo žmogaus fotografijai…
 3. Medžiaga iš kurios darbo stalas yra pagamintas. Šiuo metu galima rinktis iš ypač plataus arsenalo, tačiau mes, visgi, rekomenduotume likti prie tradicinio medžio, kadangi dažniausiai jis būna geriausias variantas ir akiai estetiniu požiūriu ir paprasčiausiam patogumui: neslydus paviršius, lengvai nusivalo ir t.t.
 4. Spalva, logiška, yra derinama prie visų kambario baldų. Tiesa, jei jau darbo stalas medinis, geriau ir rinkitės tokio tipo natūralius atspalvius… Tikrai atrodys kur kas geriau ir paprasčiau.
 5. Funkcija: ar jums reikia rašomojo stalo, ar kavos staliuko, ar panašiai… Egzistuoja labai platus pasirinkimas – tik pirkite.

Kuomet pasirinkimų jūra yra tokia plati, kodėl gi neišnaudojus visų įmanomų variantų. Jei stalas yra  jūsų darbo vieta – jo paieškoms skirkite užtektinai laiko, kad paskui netektų nusivilti esamu variantu.

Talpos pramonei ir žemės ūkiui

talposKur saugiai laikyti didelius kiekius aliejaus, pieno, įvairių miltelių, trąšų, cheminių medžiagų, grūdų ir pašarų? Aišku, viską galima sukrauti maišiuose ir dėžėse, tačiau savo sandėlyje patys susikursite tokį chaosą, kuris apsunkins darbą ir net verslą. Reikia rasti sprendimą, kaip tinkamai laikyti didesnius kiekius minėtų medžiagų. Nerūdijančio plieno talpos – idealiausias variantas.

Nerūdijančio plieno talpos yra gaminamos iš korozijai atsparaus nerūdijančio plieno – AISI 304 /  AISI 316 / AISI 321. Jos gali būti įvairių matmenų, tačiau dažniausiai yra cilindro arba kūgio formos. Talpos gaminamo pagal užsakymą kuris yra skirtas labai konkrečiam tikslui. Kaina priklauso irgi nuo daugelio dalykų ir elementų.

Talpa – tai ne tik cilindro formos plieninė „bačka“, į kurią per viršų supilamas vanduo ar kita medžiaga. Reikia atsižvelgti į daugelį dalykų. Visų pirma, kur ta talpa stovės. Kaip ji stovės – stačiai ar gulsčiai? Ar ją reikės transportuoti, ar reikės įkasti į žemę. Svarbu, kas joje laikoma ir kokiomis sąlygomis – lauke ar patalpoje. Jei lauke, ar reikalingas termoizoliacinis sluoksnis, kad esanti viduje medžiaga nesušaltų arba neperkaistų. Jei taip, kokį temperatūrų skirtumą ji turi atlaikyti.

Galbūt talpa bus tvirtinama prie pastato, tada reikia pagalvoti apie papildomus laikiklius ir priešgaisrinę saugą. Reikia įvertinti ir kaip aptarnaujantis personalas gali pasiekti talpos viršų, kokiomis kopėčiomis užlipti, kaip jas apsaugoti, kad neliptų pašaliniai asmenys.

Talpos paskirtis gali būti įvairi, todėl labai svarbu ir kokie vidaus mechanizmai gali būti reikalingi. Kokio dydžio sklendės medžiagai visiškai išleisti. Galbūt reikalingas yra ir siurblys arba ventiliacinė sistema, aeratorius. Gal reikia sumontuoti atitinkamus mechanizmus ir laikiklius maišytuvams, kurie talpoje esančias medžiagas nuolatos maišo (tai aktualu pieno produktams).

Kartais reikia talpas švariai išplauti, todėl reikia įdiegti ir specialias CIP sistemas – talpų plovimo sistemas, kurios išplauna ir dezinfekuoja talpas be realaus darbuotojo įsikišimo.

Tiek daug niuansų! Talpos pramonei ir žemės ūkiui yra gana sudėtingi inžineriniai projektai, prie kurių dirba patyrę ir kvalifikuoti specialistai. Talpos pagaminamos per keletą savaičių priklausomai nuo užsakymo sudėtingumo. Lietuvoje tokių talpas gaminančių įmonių yra keletas ,todėl galima išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį.

Durys Vilniuje: kaip nepasiklysti?

durys VilniujeDomina durys Vilniuje? Savo prekes siūlyti pasiruošę aibė pardavėjų – tad rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau yra ir kita medalio pusė: kai pasiūla per plati, rizikuojame nusipirkti ne visiškai tai, ko mums išties reikia. Galbūt tiesiog pavargstama nuo paieškos, gal „pasimaunama“ ant įtikinamiausiai kalbančio pardavėjo „kabliuko“,  neretai tai susiję su elementariausiu žinių trūkumu. Užpildyti šią spragą ir pabandysime.

Turbūt suprantate, jog durys durims nelygios. Ant vieno gaminio padėta kaina tesiekia kelis šimtus, o ant kito –  tūkstantį ir daugiau. Logiška, jog vien už gamintojo vardą (čia ne brand’inių drabužių rinka) niekas tiek nepermokėtų…Tai kas tada? Išvaizda? Savaime suprantama, jog spalva, tekstūra, stiklų forma ir panašūs dekoro elementai įtakoja daugelio apsisprendimą, tačiau paiešką derėtų pradėti nuo šiek tiek kitokių klausimų apsvarstymo.  Esminis – kokią paskirtį atliks durys? Pastarosios dažniausios skirstomos pagal tai, kur bus montuojamos – viduje ar išorėje. Bute, name, o gal visuomeninio naudojimo patalpoje (pavyzdžiui vaistinėje). Savaime suprantama, jog dūrus pirštu į bet kokias duris ir pasakius „noriu šitų“ bei atidžiau nepasižiūrėjus, kur pastarosios skirtos eksploatuoti, realus itin greitas nusivylimas pirkiniu: nubluko, išsikraipė, neužsirakina, velniškai šalta, o gal net sulūžo. Nesitikėkite, jog pardavėjas suskubs vykdyti garantines sąlygas – dėl netinkamo naudojimo kaltas pats pirkėjas. Kad taip nenutiktų, susipažinkite su žemiau pateikta informacija.

Vidinės durys

Šioms per daug reikalavimų nekeliame: patrauklumas,  dermė su bendru interjeru, garso izoliacija, patvarumas. Turbūt niekas nesiginčys, jog geriausia čia tinka (tiek vizualiai, tiek funcionaliai) medinės durys arba bent išvaizda į medieną panašios (laminuotos).

 Išorės durys daugiabučio namo butui

Kokios turi būti durys, atveriančios kelią į laiptinę? Šiuo atveju svarbiausiu prioritetu daugelis išskiria saugumą. Svarbu ir garso izoliacija – nei mes kaimynų norime girdėti, nei viešinti jiems asmeninio gyvenimo detales. Tokiu atveju paieška „durys Vilniuje“ gerokai susiaurėja – ieškokite tinkamų tarp plieninių (dažniau vadinamų šarvuotomis) durų. Kaina daugeliui „įkandama“ – saugumas ir patvarumas neabejotini. Tiesa, jos nepasižymi itin geru šilumos sulaikymo, bet kai nuo vėjo ir stingdančio šalčio saugo dar ir  laiptinės durys, šis trūkumas neturėtų įtakoti jūsų sprendimo.

 Išorės durys nuosavam namui

Pastarųjų paieška gali užtrukti ilgiausiai, nes ir reikalavimų sąrašas, lyginant su kitais atvejais, nemenkas. Svarbu jau minėtas saugumas, garso izoliacija, dar prisideda pageidautina žemas šilumos pralaidumas bei atsparumas gamtos veiksniams (krituliai, vėjas, saulė, temperatūrų pokyčiai). Atkreipkite dėmesį  į stiklo paketo, klijuotos medienos ir plienines duris. Kadangi durys Vilniuje itin stebina įvairove, tikrai nesunkiai rasite ir šios rinkos naujovių  – „hibridų“, pagamintų iš skirtingų medžiagų, tarkime mediena plius metalas, siekiant išgauti maksimaliai patrauklų rezultatą vartotojui.

 

Kaip išsirinkti sienų dangą?

betono darbaiTik įėjus į patalpą visų pirma į akis krinta sienos. Jos, lyginant su grindimis arba lubomis, užima didžiausią dalį viso būsto. Dėl šios priežasties sienų apdaila turi didžiulę įtaką visam patalpos interjerui. Atsižvelgiant į erdvės specifiką, reikėtų taikyti skirtingas apdailos medžiagas. Apie jas ir apie sienų  paruošimą apdailai ir pakalbėkime kiek plačiau.

Pirmas visų apdailos darbų žingsnis yra pagrindo paruošimas nuo kurio priklauso ne tik galutinė išvaizda, tačiau ir darbų kokybė bei apdailos ilgaamžiškumas. Prieš imantis sienų apdailos būtina jas išlyginti. Šiam darbui geriausia ir paprasčiausia yra naudoti gipso kartono plokštes, tačiau jos šiek tiek  sumažins patalpos plotą. Jei sienos itin nelygios gali būti reikalingi ir betono darbai. Esant tik smulkiems defektams pakaks tinko ir glaisto. Jei sienas ruošiatės tapetuoti, tuomet reikia nulupti senų tapetų sluoksnį. Tam galite naudoti specialius įrankius arba tiesiog apipurkšti senus tapetus karštu vandeniu ir jie tuomet nesunkiai nusilups. Tai atlikus sieną reikia švariai nuvalyti (kad neliktų klijų ar tapetų likučių) ir, jei reikia, nuglaistyti bei nušlifuoti. Sienos paruošimas prieš dažymą yra sudėtingesnis, kadangi ji turi būti idealiai lygi, tačiau dažymas, lyginant su tapetavimu, yra gerokai paprastesnis darbas. Toliau ir pakalbėkime apie skirtingus sienų apdailos būdus.

Vienas iš seniausių sienos apdailos būdų yra tapetavimas. Šiandien rinkoje yra gana didelis įvairių tapetų pasirinkimas. Jie gali būti popieriniai arba viniliniai, plaunami, natūralaus ar stiklo pluošto, akriliniai ir skysti. Kiekvienas išsirinks tokius tapetus, kokie labiausiai tiks, patiks ir atitiks finansines galimybes.

Dar vienas labai populiarus sienų apdailos būdas yra jų dažymas. Dažus labai patogu derinti su kita apdaila: keraminėmis plytelėmis, kamštine danga ir kt. Dažai atsižvelgiant į tai, kokia patalpa bus dažoma, gali būti paprasti ar atsparūs drėgmei. Svetainę, miegamąjį, koridorių, vaikų kambarį, rūsį ar drabužinę rekomenduojama dažyti matiniais, atspariais valymui dažais, o vonią, sanitarinį mazgą ir virtuvę geriau nudažyti pusiau matiniais, drėgmei atsparesniais dažais.

Dažnai sienos klijuojamos ir keraminėmis plytelėmis. Tai itin tvirta ir praktiška medžiaga. Nors anksčiau ši danga buvo dedama tik vonios kambaryje ir virtuvėje, šiandien vis dažniau jos pasirenkamos ir gyvenamosioms patalpoms. Plytelės nesunkiai valomos, jos ilgaamžės ir ekologiškos. Ypač originaliai atrodo jomis išdekoruotos tapetuotos arba dažytos svetainės sienos.

Vis labiau populiarėja ir dekoratyvinis sienų tinkavimas. Tokia apdaila puošia ne tik gyvenamųjų  namų fasadus ar visuomeninių erdvių interjerą, tačiau atkeliauja ir į būstus. Dekoratyvinis tinkas pakeičia tapetus ar įprastus sienų dažus ir suteikia interjerui originalumo. Be to jis puikiai tinka drėgnose patalpose, yra gana atsparus smūgiams, turi didelį spalvų ir faktūrų pasirinkimą.

Drėgnoms patalpoms, kuriose kaupiasi pelėsis itin tinka kamštinė sienų danga. Ji nesugeria drėgmės, nepelija ir nepūva. Kamštinė danga dažniausiai prekybos vietose parduodama plytelių pavidalu arba vyniojama. Kadangi, tai natūrali ir ekologiška danga, ji neturi didelio spalvų pasirinkimo. Vyrauja žemės spalvos – ruda, gelsva, dažnai pasitaiko nedidelių ryškesnių akcentų.

Kabinami ant sienos svetainės baldai

Gerų svetainės korpusinių baldų pagaminimas reikalauja brangios vis tobulinamos įrangos ir yra vienas sudėtingiausių baldų gamybos srityje. Tačiau korpusinės sienėlės, lentynos, sekcijos taip pat ir viena reikalingiausių ir paklausiausių baldų kategorijų, todėl jos gamyba nuolat sparčiai auga. Pasirinkimo ir komplektavimo galimybės faktiškai beribės, o geriausios sistemos pasižymi tuom, kad juose nuo iki galima viską patiems susireguliuoti. Nustatyti lentynas reikiamame aukštyje, sudėlioti stalčius pageidaujama eiliškumo tvarka, pertvarkyti vidinius komodų ir skyrių suskirtymus.

sekcijosGeriausi svetainės baldai pasižymi savo lanksčia ir nesudėtinga komplektavimo individualizacija. Čia turima omenyje, kad pagal pirkėjo užsakymą ta pati baldų kompozicija užpildoma reikiama vidine įranga (lentynomis, stalčiais ir norimu durelių ir atvirų erdvių skaičiumi), ji gali būti išpildoma skirtingose spalvose ir medžio tekstūrose, o išmatavimai taip pat parenkami pagal kiekvieną atskirą individualų užsakymą. To dėka išgaunami unikalūs, niekur nesutinkami baldiniai sprendimai, o tai visuomet atsisipindi ir galutiniame namų apstatymo rezultate.

sienelesŠiais metais sukurti ir parodose pristatyti svetainės baldai netipiški, netokie kokius mes įpratę matyti. Greičiausiai įsivaizduodami svetainės sienelę-lentynų sistemą mes pagalvojame apie ant žemės sumontuotą baldų kompoziciją. Šiemet gaminančios įmonės paneigė šį lyg ir nusistovėjusį stereotipą. Buvo pristatytos svetainės baldų sistemos pilnai kabinamos ant sienų montuojamų specialių panelių. Galima sakyti, kad tai faktiškai lego konstruktorius, kurį nesudėtingai galima dėlioti (keisti baldų kompozicijos išvaizdą ir funkcionalumą) tik panorėjus.

Nauji svetainės baldai pasižymi tuom, kad visos jų dalis yra kabinamos ant panelių, kuriuose numatyta daug įvairaus tvirtinimo galimybių. Tokiu būdu visi baldų elementai – spintelės, ištraukiami stalčiai ir lentynos išdėstomi pirkėjui reikiamame auktyje, atstume ir pageidaujamame eiliškume. Tai nepalyginamai padidina baldų funkcionalumą ir patogumą naudojant. Šių svetainės baldų permontavimas, kitokios sekcijos sukūrimas nereikalauja jokių ypatingų žinių ar įgūdžių. Tai gali padaryti ir vienas žmogus, tiesiog perkabinęs vieną sistemos elementą į iš anksto numatytą vietą.

Yra ir tiesioginė naujų svetainės baldų praktinė nauda. Visų tokios kompozicijos elementų plotis nesiekia net penkiasdešimties centimetrų. Taip bet kuris, kad ir mažiausias kambarys su tokias baldais atrodys erdvus, didesnis, patrauklus.

Geriausiai tokie svetainės baldai atrodo lengvose, niekad iš mados neišeinančiose spalvose, tokiose kaip natūralus ąžuolas, vyšnia, tikas ar bukas. O bet kurią naująją kompoziciją galima padailinti įvedus ir antrą ar netgi trečią apdailos medžiagą. Tam puikiausiai tinka stiklas, plastikas arba keraminiai baldų intarpai. Tokie baldai tinka bet kurio dyžio namams, o jų moduliavimo pasirinkimai beveik neišsiamiami.