Kuo ypatingos slenkančios sistemos?

slenkančios sistemosŠiuolaikiniai namai turi būti erdvūs, modernaus interjero, praktiški ir be abejo gražūs. Toks požiūris apie būsto išvaizdą ir stilių nusistovėjęs daugelio lietuvių mintyse. Siekdamos įtikti klientams, baldus gaminančios įmonės privalo maksimaliai tenkinti jų poreikius, todėl orientuojasi būtent į vietą taupančių, modernių ir praktiškų baldų gamybą. Veikiausiai dėl šios priežasties, šiandieniuose moderniuose būstuose rastume ne vieną spintą su stumdomomis durimis ar kitų namų objektų su slenkančiomis sistemos. Taigi, pabandykime plačiau apibūdinti, kuo modernių namų savininkus taip žavi slenkančios sistemos – daugiau apie tai skaitykite cia.

Visų pirma slenkančios sistemos yra nepralenkiamos savo praktiškumu. Šios sistemos praktiškos, nes taupo namų erdvę, jomis lengva naudotis. Jeigu namuose visos spintos, komodos ir spintelės turi stumdomas duris, galima teigti, jog sutaupoma penktadalis namų erdvės, kuri gali būti panaudota kitiems baldams ir daiktams. Baldai, kurių durelės atsidaro įprastiniu būdu į išorę taip pat yra pavojingesni, nes galima už jų nesunkiai užkliūti arba net prasikirsti galvą į atidarytų durų kampą.

Slenkančios sistemos veikia tokiu principu, jog neturi jokių tarpusavyje besitrinančių metalinių dalių, tuo tarpų įprastų durelių vyriai būna sudaryti iš dviejų metalinių dalių, kurios darinėjant trinasi vienos į kitą, taip sukeldamos cypimą. Ypač toks cypimas pasidaro garsus ir įkyrus, kai spintelė ar kokios nors kitos rūšies objektas Jums tarnauja nebe pirmus metus, metalinių vyrių sistema išdžiūna, todėl atsiranda didelį triukšmą kelianti trintis. Lygiai tas pats galioja ir kambario, dušo kabinos ar bet kokioms kitoms durims, jei durys turi įprastus metalinius vyrius, jie su laiku pradeda įkyriai girgždėti. Tuo tarpu slenkančios sistemos yra sukonstruotos taip, jog duris stumiant į šoną, jos plastikinio ratuko pagalba slenka per aliuminio ar kokio nors kitom metalo bėgelius, metalas kontaktuodamas su guma ar kokia nors kita minkšta medžiaga padengtu ratuku nesukelia jokio triukšmo, nes toks riedėjimas bėgiais beveik neturi trinties.

Durys, atsidarančios slenkančių sistemų pagalba, gali būti pagamintos iš stiklo, veidrodžio ar bet kokios kitos trapios medžiagos, kadangi yra daug mažesnė tikimybė jas sudaužyti. Tuo tarpu, jei įprastu būdu atsidarančios durys būtų pagamintos iš stiklo ar veidrodinės, užsižiopsojus, jas galima būtų nesunkiai sudaužyti į kokį nors kitą šalimais esantį objektą.

Taigi, slenkančios sistemos Jūsų namuose taupo erdvę, sukuria modernių namų įvaizdį, o ir baldų ar kitos paskirties durys gali būti pagamintos iš žymiai trapesnių medžiagų.

Kam ir kodėl yra reikalingas kompostas?

kompostasJeigu norite, kad jūsų sode visi augalai augtų kaip ant mielių ir galėtumėte džiaugtis turtingu ir spalvingu sodu, tuomet jums reikia rasti natūralios trąšos alternatyvą, kuri visiškai nekenktų žemei. Kaip žinia, cheminės trąšos gali pridaryti ir nemažai žalos, nors anksčiau jos buvo gana populiarios. O štai jeigu pasirūpinsite, kad jūsų sode būtų dedamas natūralus kompostas su visomis tinkamomis medžiagomis, tuomet ilgai neturėsite rūpesčių su trąšomis.

Kompostas atgaivina dirvą

Įdomu yra tai, kad lyginant kompostą su mineralinėmis trąšomis, labai retai kada atrandamas mineralinių trąšų pranašumas – dažniausiai, kiekvienoje srityje laimi kompostas. Nors rezultatai akivaizdžiai skiriasi, mokslininkai pilnai negali paaiškinti, kodėl kompostas kur kas geriau veikia dirvą. Net jeigu jūsų dirva jau yra praradusi struktūrą, tereikia pasidomėti, kaip sukurti tinkamą kompostą ir jūs pamatysite, kad visą tai galima atstatyti būtent komposto pagalba.

Taigi, jeigu jūsų dirva yra pernelyg smėlinga, tuomet kompostas gali padėti atstatyti drėgmės balansą, o jeigu dirvoje yra pernelyg daug molio, tuomet itin svarbu pagerinti oro pralaidumą. Be abejo, kompostas tai gali, tačiau labai svarbu tinkamai jį paruošti.

Komposto paruošimas – svarbiausia dalis

Jeigu nesate niekuomet ruošę komposto, tuomet jums vertėtų pasikonsultuoti su šios srities profesionalais – jie ištirs jūsų dirvą ir joje esančias problemas, o tada padės jums tinkamai kompostuoti žemę. Nėra abejonės, kad geras kompostas padės ne tik jūsų dirvai, bet ir augalams. Daugeliu atvejų, net ir regeneracijos savybę praradę augalai gali ir vėl pilnavertiškai gyventi. Taip pat, neseniai buvo pastebėta, kad geru kompostu patręšti augalai yra kur kas mažiau puolami gyvių, o ligų tikimybė sumažėja iki minimumo.

Jeigu norite sužinoti, kada kompostu geriausiai tręšti jeigu norite kokio nors efekto, tuomet atsakymas būtų paprastas – jeigu kompostas jau subrendęs, tuomet tai galite daryti bet kada. Tačiau, jeigu siekiate pačio geriausio rezultato ir jums nerūpi jokie kompromisai, visgi yra rekomenduotina tręšti kompostu rudens sezono metu. Tai buvo nustatyta pagal atliktus tyrimus, o pradėjus kompostu tręšti, labai svarbu nepamiršti to daryti kasmet – jau po trijų metų jūsų dirva turėtų visiškai pasikeisti į gerą, o augalai vis stiprės ir duos vis daugiau vaisių.

Pasidomėkite, kokio komposto reikia jūsų žemei ir pamatysite, kad toks tręšimo būdas yra kur kas efektyvesnis ir saugesnis už mineralines trąšas ir chemiją.

Parduodami butai Vilniuje

parduodami butai VilniujeYra vieni iš populiariausių ir labiausiai perkamų visoje Lietuvoje. Ne tik dėl to, kad Vilniuje gyvena daugiau nei pusė milijono visų gyventojų. Sostinė taip pat vilioja ir aukštesniu gyvenimo lygiu , pramogų gausa, europietiška gyvensena. Šį miestą pamilsta ne tik čionai studijuoti susirinkęs jaunimas, tačiau ir iš kitų šalių atkeliavę svečiai.

Pakanka vos kartą aplankyti žymųjį televizijos bokštą, pereiti akmenimis grįsta Vokiečių gatve, pasigrožėti panorama, atsiveriančia nuo garsiosios Gedimino pilies ir ne vienas mintyse, o gal ir garsiai prisipažįsta norįs gyventi būtent čia.

Senieji vilniečiai jau būna prisirišę prie savo gyvenamosios vietos, na, o atvykėlius miestas užburia paprastumu, spalvingumu, išvystyta infrastruktūra, stipria istorija, architektūriniu paveldu.

Deja, gražias svajones, o gal net ir tvirtus apsisprendimus dažnai aptemdo aukštesnį pragyvenimo lygį patvirtinančios kainos, pasiūla, ne visada atitinkanti rinkos kainą bei mažas žinių bagažas NT srityje. Ar įmanoma įsigyti būstą sostinėje savo jėgomis, o gal geriau pasitikėti brokeriu?

Žinoma, jog parduodami butai Vilniuje  pasižymi kur kas didesne pasiūla, nei paklausa, todėl gali pasirodyti, jog buto pirkimas yra juokų darbas. Tačiau ne visai taip. Visų pirma, tai nemaža investicija, o bet kuri investicija reikalauja rinkos analizės. Tad žmogui, nesusidūrusiam su NT, gali būti sudėtinga palyginti, įvertinti skirtingus butus. Na, o jei į Vilnių norima atsikelti iš kito miesto ar net šalies, taip pat tektų sukaupti ir žinių apie visus rajonus – jų privalumus ir trūkumus, pasidomėti aplinka, kaimynais, mokesčiais.

Dažnai prioritetu pasirenkama vieta ir kaina, o esminiai klausimai (remonto kaštai, santechnikos įranga, elektros instaliacija, mokesčiai, namo būklė, bendrija, kaimynai), kurie bus aktualūs nuolat gyvenant įsigytame bute, pamirštami ar net neapgalvojami. Tai natūralu, nes ne visi žmonės kasdien susiduria su nekilnojamuoju turtu ir gilinasi į visas subtilybes.

Tačiau brokerių vis dar prisibijoma. Dažnai sprendimą įsigyti butą be tarpininkų, įtakoja ne kas kita, o kaina. Kitaip sakant, komisiniai, kurie turėtų būti sumokami brokeriui. Todėl nemaža dalis žmonių linkę pasitikėti savo jėgomis.

Vyrauja nuomonė, jog buto įsigijimas Vilniuje be tarpininkų yra sėkmės reikalas, tačiau retai kada sėkmė ateina nelydima įdėto sunkaus darbo.

Apšvietimas namuose

sviestuvas3

Namų jaukumas priklauso ne tik nuo vyraujančių nuotaikų. Didelę įtaką daro ir apšvietimas. Juk žinoma, kad šviesos trūkumas gali slėgti, būti prastos nuotaikos priežastimi ar net sukelti depresiją. Per daug ryškus apšvietimas veikia erzinančiai ir gadina akis. Kaip išsirinkti šviestuvus ir namus apšviesti tinkamai?

Kabantys šviestuvai yra patys populiariausi. Jie puikiai tinka gyvenamuosiuose kambariuose bei koridoriuje, nes pakankamai tolygiai paskirsto šviesą po visą erdvę. Tokio šviestuvo dydį reikėtų derinti prie patalpos dydžio ir mažoj erdvėj nekabinti didelio šviestuvo, nebent norima, jog jis ir būtų pagrindiniu akcentu.

Mažesnėms erdvėms puikiai tiks lubiniai šviestuvai, nežeminantys lubų ir taip pat tolygiai paskirstantys šviesą. Kita pasirinkimo galimybė – įmontuojami šviestuvai. Tiesa, miegamajame ar svetainėje jie gali ir netikti, nes sukurs rimtus ir griežtus kontūrus, tarsi biure. Tačiau vonios kambaryje, tualete, tamsiajame kambarėlyje ar spintose jie nepakeičiami. Be to, tokie šviestuvai gali būti įmontuojami ir sienoje, tokiu būdu interjere sukuriant modernų šviesų žaismą.

Sieniniai šviestuvai gali būti naudojami visose patalpose, o ypač, jei norima apšviesti tam tikrą daiktą – paveikslą, knygų lentyną ar židinį. Sieniniai šviestuvai sukuria papildomus šviesos srautus ir suteikia jaukumo. Jie gali būti kabinami įvairiose patalpose, kur norima papildomos šviesos.

Pastatomi šviestuvai ir toršerai patogūs tuo, jog neužima daug vietos. Juos galima statyti greta knygų lentynos, prie gėlių, kurioms reikalinga papildoma šviesa. Pastatomus šviestuvus lengva pernešti iš vienos vietos į kitą, todėl jie yra labai patogūs. Žinoma, jei šviestuvas skirtas skaitymui ar gėlėms, geriau, jei jo šviesa nebūtų nukreipta į lubas.

Staliniai šviestuvai dažniausiai naudojami vaikų kambariuose ar darbo vietoje. Jie patogūs, kai reikia papildomos šviesos aktyviai dirbant kompiuteriu, skaitant ir rašant. Renkantis tokius šviestuvus, geriausia, jei jie būtų tinkamo dydžio, o šviesa kristų tolygiai iš tos pusės, kuri naudojama mažiau. Pavyzdžiui, dešiniarankiams protinga šviestuvą statyti kairėje stalo pusėje.

Virtuvės apšvietimui puikiai tiks lubinis šviestuvas bei įmontuojami šviestuvai, apšviečiantys spinteles ar buitinę techniką. Kadangi virtuvė nuolat susiduria su garais ar riebalais, geriausia pasirūpinti, jog šviestuvai būtų patvarūs bei gerai valomi.

Panašiai ir su vonios apšvietimu. Joje šviestuvai turi būti apsaugoti nuo karščio bei garų, lengvai valytis. Įrengtas papildomas apšvietimas leis patogiau naudotis vonios kambaryje esančiais baldais ir kitais daiktais, ypač, ryte, kai reikalinga dienos šviesa.

Geras apšvietimas namuose – labai svarbus. Tad kuo geriau išsprendžiamas šis klausimas, pasirenkamos daugiausiai šviesos reikalaujančios erdvės, tuo namai bus šviesesni harmoniškesni ir jaukesni.

Santechnika: ar įmanoma įsirengti pačiam?

Šis klausimas kelia galvos skausmą ne vienam su santechnika susiduriančiam pirmąjį kartą. Vis dėlto, pasiryžimas daugelį santechnikos darbų atlikti savo jėgomis – tikrai įmanoma misija. Jei nepavyksta pasikonsultuoti su patyrusiu santechniku, visada gelbsti internetas bei paslaugūs parduotuvės konsultantai. Tinkamai pasirengus darbams, įsigijus patikimas ir kokybiškas medžiagas, įrengta santechnika ateityje tikrai nesukels jokių nepatogumų.

plumbing_pipesVisų pirma, reikia išsiaiškinti, kokios santechnikos priemonės bus reikalingos – vidaus ar lauko santechnikai įrengti. Nors dauguma jų universalios, tačiau žymiai gali skirtis kaina, medžiagos gali būti neatsparios lauko temperatūrai ir t.t. Pagrinde santechnikos elementai gaminami iš šių medžiagų:

  • Nerūdijančio plieno;
  • Žalvario;
  • Cinkuoto metalo;
  • Plastiko.

Nerūdijantis plienas idealiai tinka lauko santechnikai, nes yra atsparus aplinkos poveikiui, tvirtas bei ilgaamžis. Trūkumas – didelė kaina ir nemažas svoris, dėl kurio reiktų atsakingai rinktis tvirtinamąsias medžiagas.

Žalvaris yra atsparus karščiui, ilgaamžis, o įvairios detalės, pagamintos iš šio metalo, ypač vertinamos dėl aukštos kokybės bei patogaus naudojimo. Tačiau jo kaina palyginti taip pat nėra maža.

Cinkuotas metalas kur kas pigesnis, bet jis nepasižymi ypatingu atsparumu aplinkos poveikiui.

Plastikas ko gero yra pati populiariausia santechnikos medžiaga, nes jis lengvas, nebrangus, jį lengva montuoti. Minusai – gali būti nepatvarus ir susidėvėti greičiau, nei metalinės konstrukcijos, Tačiau vidaus santechnikai jis vienas geriausių.

Taip pat, matuojant, kiek ir kokios santechnikos elementų reikės, patartina apgalvoti, kad vamzdžius gali tekti pjauti, kreipti, lankstyti, todėl papildomas vienas kitas metras netrukdys.
Įsigijus pagrindines medžiagas – vamzdžius, nederėtų pamiršti, jog jungiamosios ir tvirtinimo detalės turi būti ne tik tokio pačio dydžio, tačiau pageidautina ir pagamintos iš tos pačios medžiagos. Dėl to plastikinės detalės nebėra tokios populiarios, nes greičiau lūžta.

Kaip ir visuomet, net ir didžiausius pasiruošimo darbus bei detalų planą, gali sugadinti smulkmenos. Todėl labai svarbu, kad santechnika būtų kokybiška: vamzdžiai tiesūs, jungiamosios detalės – tvirtos bei lengvai montuojamos. Jei prisireikia kranelių, svarbu apžiūrėti ar jie gerai ir saugiai užsidaro, nesukelia papildomų rūpesčių.

Montuojama santechnika tikrai nekels didelių rūpesčių, jei bus nuspręsta, kurios medžiagos tinkamiausios, pasirinktos kokybiškos tvirtinimo bei jungiamosios detalės, logiškai išmatuoti atstumai bei, kiek įmanoma, apgalvota apie įvairias smulkmenas.

Visus santechnikos darbus atlikti savarankiškai gali pasirodyti sudėtinga, tačiau, plačiau pasidomėjęs ir įdėjęs daugiau darbo – visiškai įmanoma.

Kada ir kuo purkšti medelius?

purkstuvasSavo augalais kruopščiai besirūpinantys sodininkai pavasarį, dažniausiai kovo pabaigoje, savo vaismedžius ir vaiskrūmius ima purkšti įvairiais preparatais, apsaugančiais nuo kenkėjų bei ligų. Geriausia tai daryti tada, kai vidutinė kelių parų iš eilės oro temperatūra yra 5–10 laipsnių šilumos, kai jau yra prasidėjusi augalų vegetacija. Idealiausia, jeigu purškimo metu visiškai nėra vėjo arba jis gana silpnas, ne didesnis negu 2–4 m/s. Po medelių purškimo turėtų praeiti nors 2–4 val. be lietaus, kad preparatai spėtų įsigerti į augalą. Pastebėta, jog nuo ligų bei kenkėjų vaismedžius geriausia purkšti ryte arba vakare, kuomet oro temperatūra neviršija 20–25 laipsnių šilumos. Labai šaltu oru intensyviai purkšti nerekomenduojama, kadangi tai būna neefektyvu ir neduoda naudos, kurios tikimasi

Visi sodininkai mėgėjai turėtų įsisąmoninti, jog norėdami turėti pakankamai sveikų vaisių, savo sodą būtinai turi purkšti bent penkis kartus per metus. Pirmą kartą purkštuvai naudojami anksti pavasarį saugant augalus nuo ligų. Antrą kartą reikia purkšti fungicidais taip pat nuo ligų; tai daroma prieš pat pumpurų išsprogimą. Jeigu ant savo obelų, kriaušių ar kitų vaismedžių ir vaiskrūmių pastebėjote kenkėjų, tuomet augalus būtina insekticidais purkšti visų pirma prieš pumpurų brinkimą, vėliau – prieš žydėjimą ir dar kart po žydėjimo, kuomet vaisiai, pavyzdžiui, obuoliukai, pasiekia riešuto dydį. Jeigu būtina, purškimą nuo kenkėjų galima kartoti kas 10–12 dienų. Paskutinis medelių bei krūmų purškimas galimas likus 15–20 parų iki derliaus nuėmimo.

Purškiant medžius nuo ligų, pvz., rauplių, rūdžių, puvinių, miltligės, lapų raukšlėjimosi, šratligės ir pan., rekomenduojama naudoti preparatus, vadinamus fungicidais. Pagrindinė jų paskirtis – išgydyti augalus nuo įvairių grybelinių ligų. Dažniausiai naudojami tokie fungicidai: skoras, choras, efektorius, topazas. Preparatai, apsaugantys vaismedžius nuo juos puolančių vabzdžių, pvz., žiedgraužių, amarų, lapsukių, pjūklelų ir pan., vadinami insekticidais.

Dažniausiai naudojami tokie insekticidai: fastakas, decis, aktara, karate. Trumpuose aprašymuose, esančiuose ant šių chemikalų pakuočių, nurodoma, kokiomis dozėmis reikia purkšti augalus. Šiuo ir kitais klausimai, susijusiais su chemikalais, ir su tuo, kokie purkštuvai yra geriausi konkrečiu atveju, jums patars profesionalai. Originalios fungicidų bei insekticidų pakuotės turi atitikti visus Lietuvos Vyriausybės nustatytus reikalavimus, o vartotojui turi būti garantuojama, kad jis įsigyja iš tiesų geros kokybės produktą.

Kiekvienu insekticidu reikėtų purkšti ne daugiau kaip pora kartų, o karate – tik vieną kartą per vegetaciją. Fungicidus irgi rekomenduojama kaitalioti ir nepurkšti tuo pačiu kelis kartus iš eilės. Atkreipkite dėmesį į tai, jog po chemikalų purškimo turi praeiti tam tikras karencijos laikas, kol preparatas bus nebenuodingas ir pasišalinęs iš augalo. Iki to laiko vaisius valgyti griežtai draudžiama.

Šiuo metu vaismedžių purkštuvai yra naudojami bene visuose stambesniuose Lietuvos ūkiuose ar kooperatyvuose (žinoma, išskyrus ekologinius). Būtent nuo jų kokybės labiausiai priklauso tai, ar augalas bus tolygiai padengtas apsaugos priemone. Purkštuvo darbas nulemia augalų ligų paplitimą. Be to, jei purkštuvai tikrai geri ir kokybiški, jie sutaupys chemikalų, taip pat laiko bei pinigų.

Geriausias spa centras Jūsų namuose

baseinasItin dažnai šaltuoju metų laiku spa centrai prisipildo šilumos ir kūno atsipalaidavimo malonumų ištroškę klientai. Tuo tarpu vasaros saulei įšildžius žemę, daug kas taip pat renkasi vandens pramogas, tik tokiu atveju – lauke. Kad vandens procedūros ne tik malonumas, bet ir puikus būdas gydytis bei prižiūrėti kūną ir sielą. Todėl vis dažniau žmonių į namus renkasi įsigyti masažuojančius baseinus, kurie smarkiai praturtina kasdienes švarinimosi procedūras bei laisvalaikį namuose. Visgi, nors atrodo, kad masažuojantys vidaus ar lauko baseinai yra itin paprastas dalykas, kad šie baldai atliktų savo darbą tinkamai, privalu juos tinkamai prižiūrėti ir naudoti. 

Labai svarbu, kad pasirinktumėte tinkamą spa baseino dydį. Gamintojai itin dažnai siūlo įvairius variantus. Tiek vidaus, tiek lauko baseinai gali būti kvadratiniai, pailgi ir apvalūs, įvairių dydžių ir dizainų. Dažniausiai patalpų viduje montuojami triviečiai, keturviečiai, šešiaviečiai baseinai, tuo tarpu lauke kiek didesni. Prieš įsigydami šį pirkinį, patikrinkite, ar Jūsų nusižiūrėto pirkinio išmatavimai atitinka Jūsų turimą laisvą vietą.

Tinkamas spa baseino montavimas – raktas į ilgą šio pirkinio tarnavimą. Labai svarbu, kad šį pirkinį naudojimui Jums paruoštų profesionalūs darbuotojai. Dažniausiai montavimą suteikia pati gamintojų įmonė. Atvykęs profesionalus meistras greitai ir kokybiška sumontuos baseiną tiek viduje, tiek lauke. Labai svarbu, kad pasirūpintumėte tinkama grindų danga, geriausiai, kad tai būtų medinės, putų ar kitos drėgmei atsparios grindys.

Atminkite, jog geras spa baseinas privalo būti pagamintas iš kokybiškų medžiagų. Rinkdamiesi šį pirkinį pasirūpinkite, kad jis būtų išklotas aukštos kokybės medžiaga, kuri užtikrins ne tik malonų poilsį, bet ir nereaguos su cheminėmis medžiagomis. Taip pat labai svarbu, kad baseine būtų įrengti aukštos kokybės ilgai tarnaujantys purkštukai, kurie ir yra patys didžiausi baseino darbininkai.

Kad Jūsų spa baseinas Jus lepintų ilgai ir kokybiškai, privalote jį tinkamai prižiūrėti. Kad ir kiek naudosite šį naują pirkinį, jį valyti privalu bent kartą per savaitę. Tam geriausiai tinka specialios spa baseinams pritaikytos medžiagos. Jokiu būdu neeksperimentuokite patys ir vandenį bei patį baseiną valykite tik su specialiai tam skirtomis priemonėmis.

Besimėgaudami nuolat prieinamos spa procedūrų paslaugomis, nepamirškite pasirūpinti savo oda. Ilgai pabuvusi chloruotame vandenyje ji gali nusilpti, todėl masažuojantis baseinas yra neatsiejamas nuo odos priežiūros priemonių. Po kiekvieno maudymosi atgaivinkite savo odą specialiais losjonais ir praturtinkite ją naudingomis medžiagomis.

Nemanykite, jog kuo didesnis burbuliavimo intensyvumas, tuo sveikesnė bus vandens procedūra. Tai ypač negalioja tuomet, jei turite problemų sus spaudimu ar širdimi. Žymiai geriau veiks nežymios švelnios vandens procedūros nei nuolatinis šokas organizmui.

Laiptų gamyba: kada apie tai pradėti galvoti?

laIPTAI2

Laiptų gamyba – vienas iš svarbiausių namų įrengimo etapų, kuriam atitinkamu statybų metu turi būti skirta pakankamai dėmesio. Pirmiausia, namo projekto rengimo metu šeimininkai jau turėtų būti numatę bent jau laiptų, kokius norėtų matyti pastatytame name, formą.

Skirtingų rūšių laiptų gamybai reikalinga skirtinga erdvė, tačiau net ir neturint laiptų vizijos, reikėtų palikti kiek įmanoma daugiau erdvės laiptams. Pavyzdžiui, jei laiptais reikia sujungti trijų metrų aukščio patalpą, tokių laiptų gamybai reikėtų palikti nemažesnį nei šešių kvadratinių metrų plotą. Erdvūs, patogūs ir saugūs laiptai, kurie vėliau bus įrengti paliktoje vietoje, garantuotai atpirks visus lūkesčius.

Viskam savas laikas

Siekiant nepatirti daug statybos išlaidų vienu metu, dažnai klaidingai manoma, kad gerų laiptų gamyba priklauso beveik paskutiniam etapui – namo interjero įrengimui. Iš esmės dalis tiesos čia yra, nes laiptai įrengiami dar neatlikus pilnos vidaus apdailos. Įrengus laiptus jau galima ir dažyti sienas, ir kloti grindų dangą, ir atlikti kitus apdailos darbus.

Jau parengus namo projektą ir pradėjus statybas imtis laiptų klausimo sprendimo gali būti kiek per vėlu, todėl kad gali tekti pasitenkinti tik tokiais laiptais, kuriuos įmanoma įrengti, o ne kokių šeimininkai norėtų. Beje, taip pat klaidinga manyti ir taip, kad įrengus vienokius ar kitokius laiptus, vėliau galbūt bus galima juos pakeisti kitais ar pan. Žinoma, tai padaryti įmanoma, tačiau labai sudėtinga.

Išmontavus esamus laiptus ir pradėjus kitų laiptų gamybą, neabejotinai nukentės vidaus apdaila, kurią teks taisyti arba atlikti iš naujo. Daug statybinių šiukšlių, statybinių įrenginių triukšmo – tai bus naujos laiptų gamybos palydovai. Žinoma, su viskuo susitaikyti ir prie visko prisitaikyti įmanoma, tačiau jei jau įmanoma, geriau užbėgti tokiems įvykiams už akių.

Sraigtinių laiptų gamyba

Ši laiptų rūšis yra viena kompaktiškiausių ir stilingai atrodančių interjere. Sraigtinių laiptų gamybos metu aplink ašį, jungiančią du namo aukštus, sukant įrengiamos pakopos. Nors ši laiptų rūšis ir neužima daug vietos bei pačiai patalpai palieka daugiau erdvės, lipti jais nėra labai patogu. Todėl jei namuose gyvena ar dažnai lankosi vyresni žmonės, lipimas sraigtiniais laiptais jiems gali sudaryti daug nepatogumų.

Sraigtinių laiptų gamybos metu viename apsukime paprastai įrengiama dvylika aštuoniolikos centimetrų aukščio pakopų.

Paskutinis laiptų gamybos etapas – turėklai

Norint laiptams suteikti įmantraus stiliaus vaizdą, visa tai galima išreikšti per turėklus. Tačiau vien gražių ir stilingų turėklų laiptams nepakanka. Pirmiausia, turėklai turi būti tvirti, saugūs ir patvarūs. O jei juos dar pavyksta padaryti ir gražius – tuomet tokie turėklai puošia ne tik laiptus, bet ir pačius namus.

Turėklus sudaro šoniniai stulpeliai, ant kurių tvirtinamas porankis. Pavyzdžiui, medinių laiptų gamybos atveju turėklų stulpeliai paprastai taip pat gaminami mediniai. Skirtingi medienos tekinimo raštai suteikia skirtingą vaizdą patiems laiptams. Dar vienas svarbus aspektas yra tas, kad turėklų paviršius turėtų būti gerai nušlifuotas. Brokas čia visiškai nepageidaujamas.

Laikui bėgant ir panorus pasikeitimų namų interjere, nesunkiai laiptų vaizdas gali būti modifikuotas būtent pakeitus turėklų stulpelius. Kadangi per laiką kiekviena medžiaga, taip pat ir mediena, dėvisi, keičiant turėklų stulpelius reikėtų pakeisti ir seną porankį nauju.

Profesionalią laiptų gamybą atlieka tik profesionalai

Kai kiekvienas specialistas, gerai išmanantis savo darbo sritį, kokybiškai atlieka jam pavestus darbus, laiptų gamybos rezultatas – laiptai visada būna aukščiausios kokybės. Įmonės ar individualaus laiptų gamybos meistro profesionalumą liudija atlikti darbai. Kuo daugiau atliktų kokybiškų darbų, tuo daugiau praktikos, įgūdžių ir profesionalumo.

Kokybiškas gyvatukas: kaip išsirinkti?

santechnikos įrangaGy­va­tu­kas yra rei­ka­lin­gas kiek­vie­na­me sa­ni­ta­ri­nia­me maz­ge, o drąsios šiuolaikinės interjero ten­den­ci­jos atveria ne­ri­bo­tas ga­li­my­bes pri­tai­ky­ti juos žmo­nių pa­to­gu­mui tiek vo­nio­je, tiek ir ki­to­se namų pa­tal­po­se. Kiekvieno namuose šiandien kabantys rankš­luos­čių džio­vin­tu­vai ne vienerius metus bu­vo nau­do­ja­mi kaip itin pra­ktiš­ki, vo­nios kambarį sušil­dan­tys prie­tai­sai. Šian­dien pir­kė­jams labai svarbu, kad ši santechnikos įranga ne tik šildytų aplinką ir džiovintų drabužius ar rankšluosčius, bet ir būtų estetiška, tinkanti prie viso vonios interjero.

Profesionalai, kurių interesų sritis yra santechnikos įranga, o konkrečiau – vo­nios šil­dytuvai, pa­ste­bi, jog pastaruoju metu ne tik profesionalūs interjero dizaineriai labai pamėgo modernius gy­va­tu­kus, tačiau juos taip pat drąsiai renkasi it tie, kas būs­to in­ter­je­rą pro­jek­tuo­ja pa­tys. Pakalbėkime kiek plačiau apie tai, kokį gy­va­tu­ką geriausia kabinti savoje vonioje ir kaip jį pride­rin­ti prie viso vo­nios in­ter­je­ro.

Norėdami įsigyti įmantraus dizaino gyvatuką, ieškokite ori­gi­na­lių sprendimų. Galima teigti, jog pastaruoju metu šis vonios įrenginys išgyveną re­ne­san­są, vo­nios pa­tal­po­je jis yra at­ran­da­mas iš nau­jo ir toli gražu ne tik kaip bal­tos ko­pė­tė­lės. Be abejo, jeigu mėgs­ta­te kla­si­ką ir ne­drįs­ta­te eks­pe­ri­men­tuo­ti, tuomet jums rekomenduojama rinktis tra­di­ci­nių for­mų vonios džio­vin­tu­vą, ta­čiau tuomet drąsiai eks­pe­ri­men­tuokite su spal­vo­mis, kurios derės jūsų in­ter­je­re. Be to, kla­si­kos sti­lius tikrai ne­įpa­rei­go­ja rinktis tik pa­se­nu­sius spren­di­mus. Originalus gy­va­tu­ko modelis ga­li puikiai įsi­lie­ti į konkrečias jūsų pa­tal­pos zo­nas, pavyzdžiui, jis gali būti puiki atitvarinė sie­ne­lė, dalijanti erdves, kam­pi­nis arba ho­ri­zon­ta­lus. Renkantis at­kreip­ki­te dė­me­sį į ap­ta­kių for­mų santechnikos įran­gą – gy­va­tu­kas tu­rė­tų bū­ti išlenktas, ap­va­lio­mis ho­ri­zon­ta­lė­mis.

Galvojant apie gyvatuko patogumą, reikėtų didelį dėmesį skirti jo formai. Nepaisant to, kad įprastos tradicinės S for­mos arba ko­pė­tė­lių ti­po vonios džio­vin­tu­vai vis dar yra labai po­pu­lia­rūs, tačiau klien­tai vis daž­niau nori įsigyti išskirtinio dizaino, bet funkcionalų įrenginį. Juk greičiausiai jūs gyvatuką naudosite ne tik tam, kad jis sušildytų vonią, tačiau ant jo džiausite rankšluosčius, smulkius rūbelius ar lietuje per­mir­ku­sius lauko dra­bu­žius. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į gy­va­tu­ko dydį. Jis tu­ri bū­ti lengvai pasiekiamas, turi būti nesunku padžiauti reikalingus daiktus. Dar vienas itin svarbus dalykas yra gy­va­tu­ko ho­ri­zon­ta­lių, ant kurių galima kabinti daiktus, iš­dės­ty­mas. Nuo to priklausys jo talpumas. Es­te­tiš­ką vaiz­dą labai pa­de­da su­kur­ti viena svar­bi nau­jų gy­va­tu­kų de­ta­lė – vadinamieji be­lai­džiai te­nai. Juos naudojant iš­vengiama ka­ban­čių elek­tros lai­dų bei lizdų, kadangi elek­tros ka­be­lis yra jun­gia­mas per sie­ną.

Būkite drąsūs ir paverskite gy­va­tu­ką ryš­kiu savo namų in­ter­je­ro akcentu. Gamintojai, at­siž­velg­da­mi į pirkėjų pageidavimus, siū­lo įdo­miausio di­zai­no gy­va­tu­kus, ku­riuos esant poreikiui gali nu­da­žy­ti bet kokia pasirinkta spal­va. Smagią, žais­min­gą nuo­tai­ką spal­vo­tas gy­va­tu­kas suku­rs ne tik jūsų vo­nio­je, bet ir mažųjų kambariuose. Architektai pastebi, kad pastaruoju metu pro­jek­tuo­jant namų in­ter­je­rą gana didelis dėmesys ski­ria­mas ra­dia­to­rių spal­vi­niams spren­di­mams. Yra galimybė ir turimus baltus gyvatukus per­da­žy­ti gražiausiomis spalvomis, kad jie puikiai de­rė­tų prie ki­tų interjero ele­men­tų.

Vonios kambario baldai

vonia1 Ne vienam žmogui parduotuvėje dairantis į baldus kyla klausimas, kodėl vonios kambario baldai tokie brangūs. Bene pagrindine to priežastimi galima būtų įvardinti tai, kad vonios kambario baldai turi būti nepalyginam atsparesni drėgmei nei bet kurios kitos patalpos baldai, o tuo pat metu dar ir kompaktiški, patogūs bei išvaizdūs.

Drėgmei atsparūs baldai yra gaminami naudojant specialias technologijas bei medžiagas, kurios didina gamintojų išlaidas, prekės savikaina pakyla, o dėl to, žinoma, ir klientai turi sumokėti daugiau nei už įprastus baldus, kurie nėra atsparūs dideliam kiekiu drėgmės.

Verta pastebėti, kad radus pigesnius, iš pirmo žvilgsnio labai panašius vonios kambario baldus skubėti jų pirkti neverta. Prieš tai reikia įsitikinti, ar tai tikrai drėgmei atsparūs ir vonios patalpoje tinkami naudoti baldai. Tą geriausiai įrodo baldų gamintojo pateikiami sertifikatai ir garantijos, be kurių dabar sunku įsivaizduoti bet kokį didesnės vertės pirkinį.

Kokybiški vonios kambario baldai puikiai tinka naudoti tiek vonios kambaryje, tiek tualete, jei jis atskiras. Visuomet yra patogu turėti papildomą spintelę, kurioje galima tvarkingai susidėti įvairiausias valymo priemones, asmens higienos reikmenis, o ant kriauklės krašto paliktas dantų šepetėlis tikrai neatrodo geriau nei pakabintas ant specialaus laikiklio, kuris nors ir labiau yra aksesuaras, neretai siūlomas kartu su vonios baldais.

Baldų vonioje neturėtų būti per daug, tereikia jų tiek, kad užtektų susidėti visiems reikalingiems daiktams, kurių neturėtų matytis tik atvėrus vonios kambario duris. Žinoma, erdvesnius vonios kambarius turintys asmenys gali įsirengti ir didesnes spintas, kuriuose puikiai tilps Jūsų turimi rankšluosčiai, galėsite paslėpti savo chalatą ar skalbinių krepšius, o turintys vaikų tikrai ras kuo užpildyti vonios kambaryje esančią spintą, spinteles ir kitus baldus. Savaime suprantama, mažesnėse voniose daug vonios baldų tikrai nepavyks sutalpinti, tačiau viena spintelė tikrai turėtų tilpti. Dažniausiai ji yra kabinama virš kriauklės, o ant durelių ar vietoj jų naudojami veidrodžiai, tad vienu metu nušaunami du zuikiai – turima ir spintelė, ir veidrodis vonioje, kuris praverčia vyrams skutantis, o moterims gražinantis prieš šventes ar renginius.

Tiems, kurie įsirengia tik dušo kabiną atsiranda daugiau vietos, dažniausiai erdvę puikiai užpildo skalbimo mašina, tačiau virš jos vertėtų paruošti vietą skalbimo milteliams, minkštikliams ir kitai skalbimo metu naudojamai chemijai, o taip pat ir visokiems valikliams, kadangi bet kuriuo atveju laisva erdvė virš skalbimo mašinos virstų beverte, o daiktų laikymui skirti vonios kambario baldai bent jau pasitarnaus praktiškai.

Baldai Jūsų vonioje gali ir padėti, ir sukelti rūpesčių, todėl prieš apstatydami savo vonios kambarį gerai viską suplanuokite, pagalvokite ne tik apie vietą įvairių daiktų susidėjimui, bet taip pat ir apie komfortišką buvimą šioje patalpoje, be to, nepamirškite esminės patarlės, kuri sako, kad pamatuoti reikia 10 kartų, o tik tada pjauti, tik pjovimą reiktų keisti pirkimu.

Skyrus pakankamai laiko vonios kambario baldams suplanuoti vėliau galėsite džiaugtis praktiška ir patogia vonia, kurioje bus patogu ne tik nusiprausti, bet ir pasiruošti šventiškam vakarui, patogiai sutalpinti švaros ar higienos priemones. Atkreipus dėmesį į kokybę laiku nereikės galvoti kaip paslėpti atplyšusius ar pasipūtusius baldų kampus ar kitas detales, slėpti drėgmės pėdsakus ar vis keiksnoti kalkėjantį durelių stiklą, niekaip nenuvalomą rasojantį veidrodį. Viskas yra Jūsų rankose – kokybiški baldai vonios patalpoje labai svarbu, tad kelis kartus patikrinkite Jums suteikiamą informaciją.