Vidaus durys – pliusai ir minusai

vidaus durysIdealių durų nėra, yra tik tinkamas jų pasirinkimas. Vidaus durys pasitarnauja pačiose įvairiausiose situacijose, tad rinktis jas reikia individualiai ir skoningai. Juk jos suteikia privatumo jausmą, pabrėžia interjero dizainą, atitveria patalpas, suteikia funkcionalumo, lengvo varstymo ir modernumo įspūdį. Tačiau ne visos durys yra vienodos, ne visos jos pasižymi geriausiomis savybėmis ir išskirtinumu.

Tradicinės medinės durys pasižymi estetišku grožiu. Jų tekstūra bei natūralus pluoštas suteikia išskirtinumo ir jaukumo įspūdį. Šioms durims naudojama unikali mediena, kuri pasitarnauja ilgai, nepraranda savo savybių ir funkcionalumo. Šiais laikais mediniai gaminiai yra vertinami kaip individualumo simbolis. Tai įneša dalį gamtos į jaukų būstą, praturtina jį šiluma ir malonia atmosfera. Tiesa, tokių durų kaina kasmet didėja. Medienos kaina kyla, o ir jos apdorojimo procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis daug laiko. Gaminio pagaminti greitai neįmanoma, o ir jo priežiūra reikalauja šiek tiek atidumo.

Tuo tarpu faneruotos vidaus durys pasižymi daug mažesne kaina. Jų vidus yra užpildomas klijuotos medienos masyvu, o išorė padengiama įvairių rūšių medienos lukštu. Durų užpildas gali būti ir kombinuotas. Tokiam sprendimui galima pasirinkti ir ne itin aukštos kokybės medieną, kas įtakoja produkto kainą. Faneruotos durys pasižymi patvarumu, modernumu bei vartotojui siūlo lanksčią pasirinkimo įvairovę. Tokio tipo durys retai daromos pagal individualius užsakymą, o ir priežiūra reikalauja tiek pat dėmesio kaip ir kitos durys.

Ir, žinoma, laminuotos durys. Šių durų gamyba paprastesnė ir pigesnė, mat laminatas – sintetinė medžiaga. Šio tipo durys pasižymi daug mažesniu svoriu, o ir jų gaminimui nereikia skirti tiek daug laiko. Gaminį lengva prižiūrėti jam nereikia ypatingo dėmesio. Visgi, laminatas sunkiai atstoja natūralaus medžio duris. Bendras laminuotų durų vaizdas nukenčia, o pačios vidaus durys yra trapesnės bei mažiau kokybiškesnės.

Taigi, renkantis duris svarbu atsižvelgti ne vien į estetinį vidaus durų grožį, bet ir į jų tipą, naudojamą medieną ir kitus struktūrinius elementus. Svarbus yra ne vien bendras vaizdas, bet, žinoma, ir kaina. Rinkitės duris atsakingai ir jos tarnaus ilgai, o funkcionuos tinkamai!

 

Sieninės spintos: keista ar modernu?

spintosKiekvienas miegamojo kambarys turi turėti spintą. Juk tai vieta, kur laikomi visi drabužiai, papuošalai ir kiti mažmožiai. Šiandien, žinoma, spintos įsigijimas nekelia daug problemų, tačiau kartais ieškoma unikalaus ir išskirtinio pasiūlymo. Būtent sieninė spinta gali pasiūlyti šiuolaikišką, modernų ir galbūt kiek neįprastą drabužinės sprendimą Jums. Sienoje įrengta spinta turi nemažą paklausą, tačiau čia iškyla ir daug su jos įrengimu ir montavimu susijusių klausimų.

Sieninių spintų populiarumas auga, nes jos padeda sutaupyti ne tik patalpos erdvę, bet ir išlaidas. Tokioms spintoms nereikia daug žaliavų, o jų montavimas brangiai nekainuoja. Tai tikrai nekainuos daugiau nei prekybininkų parduodamos jau iš anksto pagamintos spintos. Kuo didesnė spinta, tuo didesnė ir jos kaina, todėl didelės spintos įrengimui yra net labai rekomenduotinas sieninės spintos pasirinkimas. Išsirinkę tinkamas konstrukcines medžiagas bei slankiojančias dureles, galėsite sutaupyti dar daugiau. Tai tikrai finansiškai naudingas pasirinkimas, kuris neapsiriboja vien šios srities privalumais.

Sienoje įmontuota spinta neužgoš interjero ir neužims didelės kambario erdvės. Tai didelis privalumas mažų erdvių patalpose, kur siekiama išnaudoti kuo mažiau erdvės. Kadangi sieninių spintų durelės įprastai būna slankiojamos, taip sutaupoma net dar daugiau vietos. Slankioti spintos dureles patogu ir paprasta – tam tereikia pasirinkti tinkamą slankiojančią sistemą. Sieninis spintų sprendimas sėkmingai realizuojamas net ir įvairiuose viešbučiuose, moteliuose, svečių namuose. Taip pat, toks spintos sprendimas itin patogus, kadangi pasirinkti, koks turėtų būti tiek jos vidus, tiek išorė galite patys.

Vienas didžiausias sieninės spintos privalumas yra tas, kad ją galima daryti pagal individualų užsakymą. Tokiu atveju klientas gali rinktis ne tik, kaip turėtų atrodyti spinta iš išorės, bet ir tai, koks turėtų būti jos vidus. Toks pasirinkimas, žinoma, priklauso nuo montuojamos spintos paskirties.  Galite nuspręsti, kokio dydžio bus lentynos, koks turėtų būti plotis tarp jų ir kt. Užsakovai tikrai įgyvendins visus kliento poreikius, tad naujos spintos įsigijimu nerimauti nereikia. Spinta bus tokia, kokios ir bus tikėtasi.

Taigi, sieninė spinta gali pasirodyti keista tik iš pirmo žvilgsnio, tačiau ji yra tikrai moderni, šiuolaikiška ir padeda sutaupyti nemažą erdvės dalį. Jei siekiate kaip tik to, rinkitės ją!

 

Spintos stumdomomis durimis vis labiau populiarėja

spintosNauji būtai dygsta kaip grybai po lietaus, tačiau paprastam, statistiniam lietuviui įkandamas butas paprastai nepasižymi erdve, todėl dizaineriai suka galvas ieškodami naujų interjero sprendimų, kurie leistų sutaupyti vietos. Vienas jų – spintos stumdomomis durimis. Tiesa, reikia neapsigauti, iš pirmo žvilgsnio jos neužima daug erdvės, tačiau yra labai talpios, jose nesunkiai sutalpinsite visos šeimos garderobą ir ne tik. Visgi, funkcionalumas tikrai ne vienintelis šių spintų pliusas. Daugelis jas pamėgo dėl savo modernios išvaizdos ir galimybės rinktis. Spintų stumdomomis durimis gamintojai pirkėjams siūlo labai platų spalvų bei dizaino pasirinkimą, todėl net ir išrankiausias klientas ras jam patinkantį bei namuose tinkantį spintos variantą.

Tiesa, prieš pirkdami spintą stumdomomis durimis, turėtumėte žinoti, kad šios spintos gali būti su plieno arba aliuminio profilio durų sistema. Klysta tie, kurie galvoja, kad plienas yra patikimesnė, tvirtesnė ir ilgaamžiškesnė medžiaga. Baldininkai lyg susitarę teigia, kad vertėtų rinktis aliuminio profilį, jei vertinate tylą namuose ir jei jūsų namuose yra pakankamai drėgna. Mat, plieninės durys darinėjamos skleidžia palyginus didelį triukšmą, o drėgmė neigiamai veikia šią, iš pirmo žvilgsnio, labai patvarią medžiagą.  Būtent drėgmė gali būti pagrindinė priežastis, kuri lems tai, kad plieno profilį teiks keisti jau po pirmų metų. Žinoma, praktikoje yra atvejų, kai plieniniai profiliai tarnaudavo gerokai ilgiau nei dešimtmetį, tačiau tai tik išimtys iš taisyklės. Taigi, jei gyvenate senos statybos name ar bute, kuriame yra įstatyti plastikiniai langai, verčiau rinktis aliuminį profilį, nes tokios patalpos yra mažiau vėdinamos, oras necirkuliuoja, todėl kaupiasi drėgmė, dėl kurios plienas rūdija.

Spintos stumdomomis durimis paprastai gaminamos pagal individualų užsakymą, tačiau jų kaina gali skirtis kaip diena ir naktis. Viskas priklauso nuo to, kokios medienos, stiliaus, dydžio, aukščio spintos norite. Be to, svarbu nepamiršti ir pačio gamintojo. Patikimų, gerą reputaciją turinčių ir kokybišką produktą siūlančių gamintojų kainos visada bus aukštesnės, kita vertus, spintos yra ilgaamžis pirkinys, kurio nekeisite po pusmečio, tad, gal nevertėtų taupyti kokybės sąskaita.

Greitas kreditas greitiems pinigams gauti

greitas kreditasReikia greitų pinigų? Giminaičiai išvykę, o draugai negali padėti? Šiandien tai ne bėda, kadangi greitas kreditas ištiesia paslaugią pagalbos ranką tiems, kuriems iš tikrųjų reikia finansinės pagalbos. Skolintis niekas nemėgsta, kadangi tai apsunkina kitų žmonių finansus. Tačiau dabar greitųjų kreditų įmonės paskolins Jums pinigų be jokio vargo.

Tenka pripažinti, jog finansinį turtą valdyti yra sunku. Sunku numatyti nuostolius bei jų išvengti, o kai netikėtai prireikia pinigų, tenka skolintis iš draugų, giminaičių ar kaimynų. Tai nemaloni patirtis, kurios norima išvengti. Laimei, greitasis kreditas padeda visai paprastai išvengti šių nemalonumų. Pasiskolinti pinigus visai paprasta ir tai padaryti galima itin greitai.  Visa tai neapsunkina santykių su artimaisiais ir pateikia atsarginią lengvų pinigų išeitį bet kada ir bet kur. Juk pinigų gali prireikti visai netikėtai, svarbu žinoti, kur ir kaip jų greitai galima gauti.

Kad greitas kreditas užtikrintų tikrai greitą lengvų pinigų išeitį, pirmiausia reikia žinoti, kaip visa tai tinkamai reikia atlikti. Ant medžių pinigai neauga ir niekada neaugs, tačiau galima jų pasiskolinti, o tai padaryti visai nesudėtinga. Šiandien gauti paskolą yra visai paprasta. Pirmiausia reikia išsirinkti greitųjų kreditų bendrovę ir apsilankyti jos internetiniame puslapyje. Joje pakanka užpildyti vieną paprastą paskolos gavimo paraišką ir laukti atsakymo bei taip ilgai lauktų pinigų. Viskas įgyvendinama vos per keliolika minučių, tad atliktu pasirinkimu galėsite mėgautis greitai ir be jokių kliūčių.

Svarbu atminti, jog pasiskolintus pinigus visuomet reikės grąžinti. Tai bene didžiausia klaida, su kuria susiduria apie tolimesnį paskolos įsipareigojimą nepagalvoję klientai. Iš tiesų įvertinti savo galimybes nėra sunku, sunkiausia neapsigauti ir nepamiršti sutarties sąlygų bei įsipareigojimų. Greitas kreditas gali net ir apsunkinti finansinę būklę, jei paskolą pasiimi netinkamai. Itin svarbu pinigų prašyti tik tuomet, kai to labiausiai reikia ir tik tuomet, kai paskolą galėsite grąžinti per tam tikrą laikotarpį.

Taigi, skolintis nėra sunku, tačiau sunku viską padaryti tinkamai. Kad greitųjų kreditų įmonės iš tiesų padėtų, viską reikia daryti neskubant, gerai apsvarstant savo finansinę padėti ir tolimesnį paskolos grąžinimo planą. Tai ypač aktualu remontuojant namus, kai dėl nedidelių smulkmenų stoja svarbūs ir dideli procesai.

 

Drėgmę patalpose pašalinkite drėgmės surinkėjo pagalba

dregmes surinkejasGyvename šalyje, kurioje galime džiaugtis visais keturiais metų laikais, tačiau neretai skirtingi sezonai iškrečia mums įvairių išdaigų. Turime prabangą pasirinkti – kurį sezoną mėgti, o kurį peikti. Tačiau vieni tai daro visiškai be priežasties, o tuo tarpu kiti turėdami svarių ir pagrįstų argumentų. Štai, pavyzdžiui, ruduo vaizdą pro langą paverčia tikru šedevru, bet deja, kartu su savimi atneša vieną didelį nepatogumą, su kuriuo sėkmingai susidoroja dregmes surinkejas.

Turbūt kiekvienam yra akivaizdu, kokia yra pagrindinė šio prietaiso paskirtis. Taip, jūs esate visiškai teisūs – jis naudojamas drėgmei surinkti ir tokiu būdu patalpų orui sausinti. Su padidėjusiu drėgmės lygiu gyvenamosiose ar darbinėse patalpos susiduria labai didelis procentas Lietuvos gyventojų. Be jokios abejonės, ruduo nėra vienintelis metų laikas, kai mes susiduriame su šia problema. O atėjus tokiam laikui, turime nuspręsti, kokie įrankiai ar prietaisai galėtų mums pagelbėti minėtoje situacijoje.

Norint efektyviai kovoti su jūsų patalpas pamažu niokojančia drėgme, reikia išsirinkti tinkamas priemones, iš kurių viena yra nepamainomas drėgmės surinkėjas. Kai žmonės, kurie ilgai kenčia drėgmę, dėl jos atsirandanti pelėsį, nuolatinį langų rasojimą ir dėl to dažnai kylančias alergines reakcijas, tikisi, kad visa tai greitai praeis – jie labai klysta. Su šiuo nepatogumu reikia kovoti iš karto ir nieko nelaukiant.

Kuo greičiau pradėsite spręsti šią problemą, tuo mažesnę žalą jūsų patalpose padarys drėgmė. Todėl idealiausias pasirinkimas yra patogiai įsitaisyti kėdėje prie savo kompiuterio ir leistis į šio prietaiso paieškas. Žinoma, ilgai ieškoti tikrai neteks, nes yra daugybė skirtingų internetinių parduotuvių, kuriose oro reguliavimo įranga, įvairūs įrankiai ir sodo technika parduodami nuolat, ir kurios gali pasiūlyti labai didelį prekių asortimentą.

Svarbiausia, kad drėgmės surinkėjas, kurį išsirinksite, savo pagrindinę ir tiesioginę funkciją atliktų nepriekaištingai. Todėl, rinkdamiesi šį prietaisą, įvertinkite patalpų dydį ir atsižvelkite į jų paskirtį. Jei su šiais prietaisais anksčiau niekada nebuvote susidūrę – galite susisiekti su konsultantais ir savo srities specialistais. Jie suteiks jums profesionalią konsultaciją ir padės išsirinkti puikų drėgmės surinkėją, kad jums nebereikėtų ilgiau kęsti nesibaigiančios drėgmės savo patalpose.

Ar akumuliatoriai internetu parduodami pigiau?

akumuliatoriaiAkumuliatoriai jūsų elektriniams prietaisams dabar už nedidelę kainą yra parduodami internete. Anksčiau reikėdavo eiti į specializuotas parduotuves, kad galėtumėte išsirinkti iš plataus asortimento, tačiau dabar užtenka atsidaryti vieną internetinį puslapį ir prieš savo akis pamatysite visus rinkoje esančius akumuliatorius ir gana detalius jų aprašymus – pamatysite talpą, startinę srovę, gamintoją, paleidimo ypatybes, išmatavimus, mobilumo galimybes. Be jokios abejonės, pirkdami internete, jūs taip pat gausite savo akumuliatoriui garantiją, kai kuriais atvejais net gi didesnę, negu būtumėte gavę pirkdami įprastoje parduotuvėje.

Neišmeskite savo seno akumuliatoriaus – dviguba nauda

Džiugu, kad dabar akumuliatoriai Bosch, Baren Profi, Hankook, Exide ir kitų žymiausių firmų internete yra parduodami pigiau. Tačiau, kai kurios elektroninės parduotuvės iškelia tam tikras sąlygas savo pirkėjams, kad būtų naudinga visiems – reikia neišmesti savo senų akumuliatorių, o priduoti juos perdirbimui.

Neabejojame, kad jūs esate girdėję, jog akumuliatorių negalima išmesti į šiukšlyną, kadangi tai yra pavojinga atlieka, galinti pakenkti gamtai. Tačiau tikrai ne kiekvienas akumuliatorių naudotojas apie tai pagalvoja, todėl kai kurios elektroninės parduotuvės, norėdamos savo klientus motyvuoti pasirūpinti gamta ir atiduoti akumuliatorių į perdirbimą, siūlo tokią akciją – jeigu priduodate akumuliatorių, gaunate naują su penkiasdešimties litų nuolaida.

Vietoj seno akumuliatoriaus, įsigysite naują aukščiausios technologijos akumuliatorių. Pavyzdžiui, dabar kai kurie akumuliatoriai yra gaminami su naująja sidabro technologija, kuri priduoda nemažai pliusų:

  • Sidabro technologija užtikrina ilgiausią įmanoma darbo laiką ir ilgaamžiškumą;

  • Dėka tokios technologijos, plokštelės yra kur kas labiau atsparios, todėl menkėja tikimybė, kad atsiras korozija;

  • Labai svarbi ir startinė galia – sidabro technologija leidžia ją padidinti iki šiol neregėtų aukštumų;

Toks akumuliatorius, kuris yra pagamintas su šia technologija, puikiai tiks naujiems automobiliams – jeigu norite, kad jūsų naujasis automobilis tarnautų ilgai ir nebūtų problemų užvedant net ir pačiomis nepalankiausiomis sąlygomis, tuomet tikrai rekomenduojame Bosch arba kitos žinomos firmos akumuliatorių su sidabro technologija.

Be abejo, tai tik vienas iš nemažo kiekio privalumų – daugiau sužinosite užsukę į elektroninę parduotuvę, kurioje galėsite įsigyti savo norimą akumuliatorių pigiau nei kitur. O pirkti internetu yra tikrai labai patogų, kadangi savo norimą akumuliatorių tiesiog įsidėsite į virtualų krepšelį ir galėsite iš karto už jį saugiai susimokėti, o tada tereiks palaukti, kol akumuliatorius ar kita prekė bus pristatyta jums į namus arba kitą sutartą vietą.

Perkraustymo paslaugos – geriausia pagalba keliaujant į naujus namus

perkraustymo dėžėsTurbūt daugelis yra patyrę persikraustymo į naujus namus džiaugsmą. Tos naujos erdvesnės patalpos, dar šiek tiek išlikęs dažų kvapas, naujos parketlentės, ant kurių taip malonų vaikščioti ir dar neapkalkėjęs vonios kambarys, taip ir kviečiantis jį išbandyti. Tačiau kad ir kaip norėtųsi kuo greičiau patirti visus šiuos naujųjų namų malonumus, tačiau prieš tai laukia tikra kančia – pats persikrautymas. Ypač jei prieš tai buvusiuose namuose gyvenote seniai, juose tikrai bus sukaupta nemažai daiktų, kurių tikriausiai nepaliksite kitiems žmonėms, kurie įsikels į jūsų senuosius namus ir vargu ar dalį tų daiktų norėsite išmesti. Tokiu atveju jums tikrai bus reikalingos perkraustymo paslaugos ir perkraustymo dėžės.

Persikraustant į naujus namus patiems pats sunkiausias dalykas būna pervežti baldus. Tokiu atveju jums reiktų ne vieną kartą važinėti iš senųjų namų į naujuosius pervežant kiekvieną baldą, o taip sunaudotumėte be galo daug benzino. Tačiau jei pasinaudosite perkraustymo paslaugomis, jūsų baldus išrinks, sunešios ir suvežios perkraustymo firmos darbuotojai per vieną kartą, o tai tikrai kainuos pigiau, nei išlaidos benzinui pervežant kiekvieną baldą atskirai, taip pat sutaupysite ir laiko, nes nereikės patiems išrinkinėti baldų. Nereikia pamiršti, kad ir smulkesnius daiktus ir kitus interjero elementus pervežti taip pat nėra lengva. Juk juos reikia sandariai supakuoti, kad jie nesusigadintų, todėl tokiu atveju jums puikiausiai tiks perkraustymo dėžės. Į jas lengvai galėsite sutalpinti visus likusius savo daiktus, tokius kaip knygos, patalynė, rankšluosčiai, drabužiai ir batai bei įvairiausi interjero elementai.

Persikraustymo dėžės yra nepamainamos pervežant brangius ir trapius daiktu, pavyzdžiui, servizus, lempas, paveikslu, krištolinius indus ir vazas, kurie lengvai dūžta ar įskyla ir kurių vertė yra tikrai nemaža. Tik, žinoma, nepamirškite jų atsargiai supakuoti, tarkime, įvynioti į laikraščius ar rankšluostinį popierių. Tuomet jie tikrai išliks sveiki ir nesusibraižys.  Krovėjai juk irgi žmonės, gali netyčia išmesti… Perkraustymo dėžės puikiai tiks ir norint saugiai pervežti smulkesnius baldus, kurie galėtų susigadinti vežant juos nesupakuotus, pavyzdžiui, kėdes, spinteles, stiklinius stalelius. Į jas sandariai supakuoti galėsite ir brangius elektroninius prietaisus, tokius kaip televizorius, kompiuteris, muzikos centras ar mikrobangų krosnelė.

Kuo ypatingos slenkančios sistemos?

slenkančios sistemosŠiuolaikiniai namai turi būti erdvūs, modernaus interjero, praktiški ir be abejo gražūs. Toks požiūris apie būsto išvaizdą ir stilių nusistovėjęs daugelio lietuvių mintyse. Siekdamos įtikti klientams, baldus gaminančios įmonės privalo maksimaliai tenkinti jų poreikius, todėl orientuojasi būtent į vietą taupančių, modernių ir praktiškų baldų gamybą. Veikiausiai dėl šios priežasties, šiandieniuose moderniuose būstuose rastume ne vieną spintą su stumdomomis durimis ar kitų namų objektų su slenkančiomis sistemos. Taigi, pabandykime plačiau apibūdinti, kuo modernių namų savininkus taip žavi slenkančios sistemos – daugiau apie tai skaitykite cia.

Visų pirma slenkančios sistemos yra nepralenkiamos savo praktiškumu. Šios sistemos praktiškos, nes taupo namų erdvę, jomis lengva naudotis. Jeigu namuose visos spintos, komodos ir spintelės turi stumdomas duris, galima teigti, jog sutaupoma penktadalis namų erdvės, kuri gali būti panaudota kitiems baldams ir daiktams. Baldai, kurių durelės atsidaro įprastiniu būdu į išorę taip pat yra pavojingesni, nes galima už jų nesunkiai užkliūti arba net prasikirsti galvą į atidarytų durų kampą.

Slenkančios sistemos veikia tokiu principu, jog neturi jokių tarpusavyje besitrinančių metalinių dalių, tuo tarpų įprastų durelių vyriai būna sudaryti iš dviejų metalinių dalių, kurios darinėjant trinasi vienos į kitą, taip sukeldamos cypimą. Ypač toks cypimas pasidaro garsus ir įkyrus, kai spintelė ar kokios nors kitos rūšies objektas Jums tarnauja nebe pirmus metus, metalinių vyrių sistema išdžiūna, todėl atsiranda didelį triukšmą kelianti trintis. Lygiai tas pats galioja ir kambario, dušo kabinos ar bet kokioms kitoms durims, jei durys turi įprastus metalinius vyrius, jie su laiku pradeda įkyriai girgždėti. Tuo tarpu slenkančios sistemos yra sukonstruotos taip, jog duris stumiant į šoną, jos plastikinio ratuko pagalba slenka per aliuminio ar kokio nors kitom metalo bėgelius, metalas kontaktuodamas su guma ar kokia nors kita minkšta medžiaga padengtu ratuku nesukelia jokio triukšmo, nes toks riedėjimas bėgiais beveik neturi trinties.

Durys, atsidarančios slenkančių sistemų pagalba, gali būti pagamintos iš stiklo, veidrodžio ar bet kokios kitos trapios medžiagos, kadangi yra daug mažesnė tikimybė jas sudaužyti. Tuo tarpu, jei įprastu būdu atsidarančios durys būtų pagamintos iš stiklo ar veidrodinės, užsižiopsojus, jas galima būtų nesunkiai sudaužyti į kokį nors kitą šalimais esantį objektą.

Taigi, slenkančios sistemos Jūsų namuose taupo erdvę, sukuria modernių namų įvaizdį, o ir baldų ar kitos paskirties durys gali būti pagamintos iš žymiai trapesnių medžiagų.

Kam ir kodėl yra reikalingas kompostas?

kompostasJeigu norite, kad jūsų sode visi augalai augtų kaip ant mielių ir galėtumėte džiaugtis turtingu ir spalvingu sodu, tuomet jums reikia rasti natūralios trąšos alternatyvą, kuri visiškai nekenktų žemei. Kaip žinia, cheminės trąšos gali pridaryti ir nemažai žalos, nors anksčiau jos buvo gana populiarios. O štai jeigu pasirūpinsite, kad jūsų sode būtų dedamas natūralus kompostas su visomis tinkamomis medžiagomis, tuomet ilgai neturėsite rūpesčių su trąšomis.

Kompostas atgaivina dirvą

Įdomu yra tai, kad lyginant kompostą su mineralinėmis trąšomis, labai retai kada atrandamas mineralinių trąšų pranašumas – dažniausiai, kiekvienoje srityje laimi kompostas. Nors rezultatai akivaizdžiai skiriasi, mokslininkai pilnai negali paaiškinti, kodėl kompostas kur kas geriau veikia dirvą. Net jeigu jūsų dirva jau yra praradusi struktūrą, tereikia pasidomėti, kaip sukurti tinkamą kompostą ir jūs pamatysite, kad visą tai galima atstatyti būtent komposto pagalba.

Taigi, jeigu jūsų dirva yra pernelyg smėlinga, tuomet kompostas gali padėti atstatyti drėgmės balansą, o jeigu dirvoje yra pernelyg daug molio, tuomet itin svarbu pagerinti oro pralaidumą. Be abejo, kompostas tai gali, tačiau labai svarbu tinkamai jį paruošti.

Komposto paruošimas – svarbiausia dalis

Jeigu nesate niekuomet ruošę komposto, tuomet jums vertėtų pasikonsultuoti su šios srities profesionalais – jie ištirs jūsų dirvą ir joje esančias problemas, o tada padės jums tinkamai kompostuoti žemę. Nėra abejonės, kad geras kompostas padės ne tik jūsų dirvai, bet ir augalams. Daugeliu atvejų, net ir regeneracijos savybę praradę augalai gali ir vėl pilnavertiškai gyventi. Taip pat, neseniai buvo pastebėta, kad geru kompostu patręšti augalai yra kur kas mažiau puolami gyvių, o ligų tikimybė sumažėja iki minimumo.

Jeigu norite sužinoti, kada kompostu geriausiai tręšti jeigu norite kokio nors efekto, tuomet atsakymas būtų paprastas – jeigu kompostas jau subrendęs, tuomet tai galite daryti bet kada. Tačiau, jeigu siekiate pačio geriausio rezultato ir jums nerūpi jokie kompromisai, visgi yra rekomenduotina tręšti kompostu rudens sezono metu. Tai buvo nustatyta pagal atliktus tyrimus, o pradėjus kompostu tręšti, labai svarbu nepamiršti to daryti kasmet – jau po trijų metų jūsų dirva turėtų visiškai pasikeisti į gerą, o augalai vis stiprės ir duos vis daugiau vaisių.

Pasidomėkite, kokio komposto reikia jūsų žemei ir pamatysite, kad toks tręšimo būdas yra kur kas efektyvesnis ir saugesnis už mineralines trąšas ir chemiją.

Parduodami butai Vilniuje

parduodami butai VilniujeYra vieni iš populiariausių ir labiausiai perkamų visoje Lietuvoje. Ne tik dėl to, kad Vilniuje gyvena daugiau nei pusė milijono visų gyventojų. Sostinė taip pat vilioja ir aukštesniu gyvenimo lygiu , pramogų gausa, europietiška gyvensena. Šį miestą pamilsta ne tik čionai studijuoti susirinkęs jaunimas, tačiau ir iš kitų šalių atkeliavę svečiai.

Pakanka vos kartą aplankyti žymųjį televizijos bokštą, pereiti akmenimis grįsta Vokiečių gatve, pasigrožėti panorama, atsiveriančia nuo garsiosios Gedimino pilies ir ne vienas mintyse, o gal ir garsiai prisipažįsta norįs gyventi būtent čia.

Senieji vilniečiai jau būna prisirišę prie savo gyvenamosios vietos, na, o atvykėlius miestas užburia paprastumu, spalvingumu, išvystyta infrastruktūra, stipria istorija, architektūriniu paveldu.

Deja, gražias svajones, o gal net ir tvirtus apsisprendimus dažnai aptemdo aukštesnį pragyvenimo lygį patvirtinančios kainos, pasiūla, ne visada atitinkanti rinkos kainą bei mažas žinių bagažas NT srityje. Ar įmanoma įsigyti būstą sostinėje savo jėgomis, o gal geriau pasitikėti brokeriu?

Žinoma, jog parduodami butai Vilniuje  pasižymi kur kas didesne pasiūla, nei paklausa, todėl gali pasirodyti, jog buto pirkimas yra juokų darbas. Tačiau ne visai taip. Visų pirma, tai nemaža investicija, o bet kuri investicija reikalauja rinkos analizės. Tad žmogui, nesusidūrusiam su NT, gali būti sudėtinga palyginti, įvertinti skirtingus butus. Na, o jei į Vilnių norima atsikelti iš kito miesto ar net šalies, taip pat tektų sukaupti ir žinių apie visus rajonus – jų privalumus ir trūkumus, pasidomėti aplinka, kaimynais, mokesčiais.

Dažnai prioritetu pasirenkama vieta ir kaina, o esminiai klausimai (remonto kaštai, santechnikos įranga, elektros instaliacija, mokesčiai, namo būklė, bendrija, kaimynai), kurie bus aktualūs nuolat gyvenant įsigytame bute, pamirštami ar net neapgalvojami. Tai natūralu, nes ne visi žmonės kasdien susiduria su nekilnojamuoju turtu ir gilinasi į visas subtilybes.

Tačiau brokerių vis dar prisibijoma. Dažnai sprendimą įsigyti butą be tarpininkų, įtakoja ne kas kita, o kaina. Kitaip sakant, komisiniai, kurie turėtų būti sumokami brokeriui. Todėl nemaža dalis žmonių linkę pasitikėti savo jėgomis.

Vyrauja nuomonė, jog buto įsigijimas Vilniuje be tarpininkų yra sėkmės reikalas, tačiau retai kada sėkmė ateina nelydima įdėto sunkaus darbo.